WUM, czy CM UJ

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
ZdzisławKręcina
Posty: 6
Rejestracja: 6 lip 2016, o 12:02

WUM, czy CM UJ

Post autor: ZdzisławKręcina »

Jestem prawie pewny, że dostanę się zarówno na WUM i CM UJ na pierwszych listach, jednak nie mogę się zdecydować. Proszę o opinię studentów na ich temat, plusy i minusy, bo na razie nie widzę innego sposobu wyboru jak rzut monetą
Medyk 300

Re: WUM, czy CM UJ

Post autor: Medyk 300 »

Zdzis&#x142awKr&#x119cina pisze:Jestem prawie pewny, że dostanę się zarówno na WUM i CM UJ na pierwszych listach, jednak nie mogę się zdecydować. Proszę o opinię studentów na ich temat, plusy i minusy, bo na razie nie widzę innego sposobu wyboru jak rzut monetą
Ja bez zastanawiania na CMUJ.

Awatar użytkownika
grysiiia
Posty: 59
Rejestracja: 23 lip 2014, o 12:08

Re: WUM, czy CM UJ

Post autor: grysiiia »

Nie jestem ani z jednej, ani z drugiej, jednak mieszkałam w Krk i bardzo rozwazalam CMUJ, jednak jak coś planuje to szukam informacji. Co najmniej 3 lekarzy, jeden na specjalizacji okulistycznej (z bardzo dobrym wynikiem LEPu, nie jakis tam byle przecietny student) powiedział mi odradzali, nie posłuchałam, teraz ja odrazdam UJ". Drugi, z własną kliniką, 3 specjalizacjami, powiedział (akurat się u niego leczylam) nie idź do Krakowa i skwitował to znaczącym spojrzeniem. Możliwe, że to informacje i opinie wyrobione zza dawnych lat, w końcu oni już są po studniach. Tak czy inaczej, Kraków jest specyficzny (w sumie Wawa też), ale jeśli zależy Ci tylko na renomie, to WUM ma taką samą. Sory, ale jak student na dniach otwartych UJ odpowiada na moje pytanie WUM czy UJ w stylu UJ jest i bedzie najlepszy, po prostu tak jest i było, to dla mnie to żadna merytoryczna odpowiedź i na pewno odechciało mi się tam iść, jeśli miałabym mieć w grupie ludzi z takim ego. Myślę, że to też mógł jednorazowy przypadek.

Nie chcialabym Ci niczego odradzać czy doradzać. Sama borykałam się z wyborem WUM czy ŚUM, bo punktów mam wystarczająco na obie uczelnie. Choć każdy pomyślałby, że Matko, wiadomo, ze WUM, ŚUM to mordor, Kato-pato,a Warszawa możliwości blablabla to wybrałam ŚUM, bo w moim przypadku i okolicznościach, więcej zyskam idąc na ŚUM. Dlatego Ty się zastanow co jest dla Ciebie ważne i z którą decyzją będziesz czuł się lepiej, bo to Ciebie czeka 6 lat w tym miejscu i życie tam. Ponadto ważne jest, by wziąć pod uwagę takie aspekty, gdzie faktycznie bardziej się rozwiniesz. Wszystkie, nie tylko uczelnię. Pozdrawiam
tchorz
Posty: 1120
Rejestracja: 12 paź 2009, o 17:53

Re: WUM, czy CM UJ

Post autor: tchorz »

CM UJ ma prestiż bo ma i już. Argument tu najtrudniej się dostać bo przelicznik matmy podstawowej jest jest niekorzystny, więc statystycznie idą tu najlepsi
Bardziej poważnie- idź tam gdzie masz najbliżej.
Bardzo mi się podobają rady wziąć pod uwagę takie aspekty, gdzie faktycznie bardziej się rozwiniesz Czyli co? bo ja już studiując nie mam takiej wiedzy
Awatar użytkownika
egocentryk
Posty: 192
Rejestracja: 20 mar 2013, o 15:24

Re: WUM, czy CM UJ

Post autor: egocentryk »

WUM ma tak jak wszedzie anatomie przez rok a Krk ma ją tylko przez semestr czego duzo ludzi nie chce, bo boja sie. slyszalam od znajomych, ze uj leci jeszcze na starej renomie, a nie jest juz tak fajnie, ale wiadomo ja to tylko slyszalam, a osobiscie tam nie studiowalam Moze zobacz, które miasto jest fajniejsze ? albo który program studiów bardziej odpowiada Tobie czy tez zaplecze uczelni wum tez na pewno dostaje spore dotacje i z tego co wiem to nawet dofinansowywuja obozy dla studentów i mozna sobie jechac na ponad tydzień za 400zł ale to tez zalezy czego oczekujesz od uczelni.
Awatar użytkownika
egocentryk
Posty: 192
Rejestracja: 20 mar 2013, o 15:24

Re: WUM, czy CM UJ

Post autor: egocentryk »

trzórz nie powiedzialabym, ze najlepsi, bo z moich obserwacji ida ludzie, ktorzy nie dostaliby sie na 2-przedmiotowe, wiec nadrabiaja matmą i wychodzi srednio 79 z kazdego z 3 przedmiotow tak samo pylo przed 2014 w łodzi
Awatar użytkownika
karooolajn
Posty: 196
Rejestracja: 7 maja 2013, o 12:38

Re: WUM, czy CM UJ

Post autor: karooolajn »

Mam znajomych na jednej i drugiej uczelni, wcale nie narzekają. Mimo, że Kraków ma skondensowany I rok to jakoś wszystkim udało się zdać Znajomi pokończyli II rok, więc nie powiem Ci jak nauka się przekłada się na wyniki egzaminu A wydaje mi się, że to co pisze grysiiia tyczy się lat dżo wcześniejszych i na UJocie wcale nie jest źle. A Kraków miasto piękne, inny klimat niż Warszawy.
Awatar użytkownika
grysiiia
Posty: 59
Rejestracja: 23 lip 2014, o 12:08

Re: WUM, czy CM UJ

Post autor: grysiiia »

tchorz hmmm nie napisałam tego, żeby dać ogólnikową radę, tylko dlatego, że o takich rzeczach nie mówi się wprost. Więc albo nie jest dane Ci wiedzieć, o jakich możliwościach mówiłam, albo po prostu myślimy innym kategoriami

karooolajn to całkiem możliwe, niestety, mam tylko takie wiadomości i o takich mówie, ale tak samo ŚUM nie cieszy się renomą, z kolei mam tam znajomych i oni są zadowoleni. Więc myślę, że warto sięgac najświeższych informacji i samemu wyciągać wnioski
czytowazne
Posty: 266
Rejestracja: 10 lip 2012, o 20:20

Re: WUM, czy CM UJ

Post autor: czytowazne »

Studiuję w Warszawie, z plusów: dużo kół naukowych, konferencji, możliwość pisania prac naukowych, prowadzący posiadają dużą wiedzę, zazwyczaj większości zależy żeby nam ją przekazać Myślę, że poziom jest raczej wysoki, mam kilkoro znajomych z innych uczelni, którzy przenieśli się po 1 czy 2 roku, tam mieli same 4,5 i 5, w Warszawie zazwyczaj 3 w porywach 3,5 i sami przyznają, że jest po prostu trudniej i kolokwia są cięższe, ale sądzę, że poziom w Krakowie jest taki sam. Na klinikach wszystko zależy na kogo trafisz, jak wszędzie. Atmosfera jest ok, dzielimy się materiałami, choć grup jest tyle, że nikt nie zagwarantuje, że wszystkim się udało dobrze trafić, a więc znowu: jak wszędzie.
Minusy: okienka w ciągu pierwszych dwóch lat studiów: masz 2 godziny zajęć od 8, a potem następne dwie o 14. Czekaj sobie 4 godziny ltzazwyczaj nie opłaca się wracać do mieszkania, bo dojazd do niego zajmie z 45 minut w jedną stronę Zajęcia są porozrzucane po mieście, na pierwszym roku wszystko koncentruje się między centrum miasta a kompleksem przy Żwirki i Wigury, więc może nie jest to takie irytujące, ale na 3 roku zajęcia są i w centrum i np. na Bródnie więc ciężko znaleźć mieszkanie żeby wszędzie było spacerem 10 minut"
czytowazne
Posty: 266
Rejestracja: 10 lip 2012, o 20:20

Re: WUM, czy CM UJ

Post autor: czytowazne »

egocentryk pisze:trzórz nie powiedzialabym, ze najlepsi, bo z moich obserwacji ida ludzie, ktorzy nie dostaliby sie na 2-przedmiotowe, wiec nadrabiaja matmą i wychodzi srednio 79 z kazdego z 3 przedmiotow tak samo pylo przed 2014 w łodzi

Hmm, ja 3 lata temu miałam średnią 90 z Biologia R, Chemia R, Matma P i się nie dostałam na UJ
Latuz
Posty: 27
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 16:57

Re: WUM, czy CM UJ

Post autor: Latuz »

na cmuj dostaja sie czesto ludzie, ktorzy sie nie dostali na 2-przedmiotowki, ale akurat mieli rozszerzenie z matmy w szkole. nie oceniam na tej podstawie uczelni, ale mowienie, ze ida tam ludzie madrzejsi to bzdura, na wumie takich sytuacji nie ma
Awatar użytkownika
karooolajn
Posty: 196
Rejestracja: 7 maja 2013, o 12:38

Re: WUM, czy CM UJ

Post autor: karooolajn »

Matura nie jest wyznacznikiem tego kto jest mądrzejszy U nas ludzie z niestacjo są dużo lepsi niż niektórzy z 1 listy, just sayin
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości