Wybór studiów z podst biologią

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
AniaMania
Posty: 3
Rejestracja: 19 mar 2013, o 17:10

Wybór studiów z podst biologią

Post autor: AniaMania »

Cześć! Jestem w 3giej klasie LO na profilu biol-chem ale nie widzi mi się zdawanie chemii ani P ani R, bo po prostu jestem z tego bardzo kiepska, podobnie z matmą / ale do rzeczy!
Chciałabym zdawać biologię P aby potem iść na dietetykę fizjoterapię ratownika medycznego pielegniarstwolt między tymi kierunkami się waham, co wybrać? Ile min. trzeba mieć punktów, aby się dostać?
Czy np. po dietetyce znajde dobra (i dobrze platna) prace?
Z góry dziekuje za odp.
AniaMania
Posty: 3
Rejestracja: 19 mar 2013, o 17:10

Re: Wybór studiów z podst biologią

Post autor: AniaMania »

*w 2giej klasie
Awatar użytkownika
Lunatyk
Posty: 7
Rejestracja: 11 lip 2013, o 17:05

Re: Wybór studiów z podst biologią

Post autor: Lunatyk »

Żadne studia nie gwarantują Ci dobrej pracy jeśli nie włożysz w nie serca i zaangażowania. Zastanów się co Cie najbardziej kręci tak praktycznie. Lubiłabyś masować ludzi, pracować nad ich mięśniami jesteś cierpliwa i w ogóle lubisz ruch? Czy wolisz wczytywać się w etykietki, liczyć kalorie przeliczać węglowodany na energie? Czy może lubisz szybko działać umiesz podejmować decyzje, może masz kurs z pierwszej pomocy? Pielęgniarstwo - zastrzyki, opieka nad pacjentami itd. Masz jeszcze rok na spróbowanie różnych rzeczy, po za tym poczytaj sobie plany zajęć na uczelni która Cię interesuje. Może spróbuj iść na wolontariat albo chociaż pogadaj z osobami które pracują w zawodzie. Popatrz na siebie z dystansu zobacz co Cie interesuje jaki programy oglądasz, artykuły czytasz?

Co do pracy to wiem tyle że po ratownictwie nie ma w ogóle szczególnie dla kobiet, po fizjoterapii tez podobno ciężko ale to zależy pewnie od regionu, dietetyka nie wiem, wiadomo można założyć własny gabinet ale potrzeba na to dużo kasy. Pielęgniarek podobno brakuje. Ale oprócz dietetyki to są to fizyczne zawody, jeśli nie lubisz wf to nie wiem czy to nie będzie dla Ciebie męczarnią
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 7 gości