wydalenie z uczelni

Forum studenckie dla przyszłych, obecnych i byłych studentów kierunków przyrodniczych i pozostałych. Podziel się swoimi doświadczeniami, radościami i smutkami
Awatar użytkownika
eMKa
Posty: 163
Rejestracja: 11 maja 2008, o 20:50

wydalenie z uczelni

Post autor: eMKa »

witam
w tym roku zamierzam poprawiać maturę i skupię się głównie na przygotowaniach, jednak zapisałam się na studia, biologię, żeby pochodzić trochę na wykłady z biologii i chemii - może przydać się do matury. Jednak w pierwszym semestrze są też inne przedmioty, tj. matematyka, która jest mi kompletnie niepotrzebna, a więc nie zamierzam chodzić na tego typu wykłady/ćwiczenia. Stąd mam pytanie - czy stracę status studentki dopiero po pierwszym semestrze, czy mogą mnie wydalić z uczelni wcześniej? jeśli tak, to kiedy?
Awatar użytkownika
malgosi35
Posty: 3706
Rejestracja: 13 lut 2007, o 13:01

Re: wydalenie z uczelni

Post autor: malgosi35 »

Regulamin studiów.
Często jest taki zapis, że trzecia nieusprawiedliwiona nieobecność (zgłoszona do dziekana) powoduje skreślenie z listy studentów.
Awatar użytkownika
Sephora
Posty: 403
Rejestracja: 13 lut 2009, o 17:26

Re: wydalenie z uczelni

Post autor: Sephora »

bardzo prawdopodobne jak pisze Małgosi że Cię skreślą jak się nie będziesz kilka razy z rzędu pojawiac na Cwiczeniach. Czy bedziesz na wykładach to ich nie obchodzi, mozesz sobie chodzic na wykłady nawet jak nie jesteś studentką biologii
Lucas
Posty: 37
Rejestracja: 24 mar 2009, o 01:46

Re: wydalenie z uczelni

Post autor: Lucas »

A nie działa to czasem tak, że prowadzący ćwiczenia po tych 20% nieobecności nieusprawiedliwionych ma prawo skreślić studenta z listy prowadzonego przez niego przedmiotu?!
Wydalenie z uczelni następuje raczej po sesji (a dokładniej po niespełnieniu warunku posiadania odpowiedniej liczby ECTS
Awatar użytkownika
malgosi35
Posty: 3706
Rejestracja: 13 lut 2007, o 13:01

Re: wydalenie z uczelni

Post autor: malgosi35 »

malgosi35 pisze:Regulamin studiów.
Często jest taki zapis, że trzecia nieusprawiedliwiona nieobecność (zgłoszona do dziekana) powoduje skreślenie z listy studentów.
To się nazywa brak postępów w nauce.
Regulaminy są naprawdę bardzo rózne i trzeba się zapoznać z regulaminem danej uczelni, a nie gdybać.
Awatar użytkownika
Grzybu123
Posty: 840
Rejestracja: 12 maja 2009, o 14:16

Re: wydalenie z uczelni

Post autor: Grzybu123 »

E tam regulamin. To jest proste: jeśli jest rozliczenie roczne wylatujesz po roku, jeśli semestralne to po semestrze.

Nie spotkałem się ze studiami, gdzie ktoś wylatywał automatycznie z niechodzenia na ćwiczenia (dopiero po sesji, więc najmniej po semestrze).

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość