Wyniki z fizyki

Pomoc w przygotowaniu do matury z fizyki, rozwiązywanie zadań maturalnych oraz wykaz arkuszy maturalnych z fizyki
Cappucinhu
Posty: 532
Rejestracja: 13 wrz 2008, o 21:31

Re: Wyniki z fizyki

Post autor: Cappucinhu »

hah, 80% z podstawowej fizyki w zupełności by mi wystarczyło .
a jaki polecacie podręcznik? (bo co do persony, to faktycznie dużo część osób go poleca ). - bo jednak coś z teorii trzeba wiedzieć
stellar, od września przed maturą zaczęłaś się jej uczyć, bo ja jak ostatecznie zdecyduje się na fizykę P, to pewnie tak gdzieś w styczniu.
Awatar użytkownika
stellar
Posty: 746
Rejestracja: 20 wrz 2008, o 06:08

Re: Wyniki z fizyki

Post autor: stellar »

Nie, fizyki akurat zaczęłam się uczyć tak porządnie, biorąc ją pod uwagę jako przedmiot do zdawania na maturze,od powiedzmy kwietnia-maja w II klasie
Awatar użytkownika
taffer
Posty: 240
Rejestracja: 1 wrz 2006, o 21:16

Re: Wyniki z fizyki

Post autor: taffer »

Ja zawsze na testowych tracę tyle czasu, że potem zaczyna się gonitwa, co do trudności tej matury - ciut łatwiejsza niż rok temu, ale trudniejsza niż wszystkie co były
Awatar użytkownika
stellar
Posty: 746
Rejestracja: 20 wrz 2008, o 06:08

Re: Wyniki z fizyki

Post autor: stellar »

Ja po tegorocznych testowych byłam załamana Jedyne co uratowało mi tyłek, to było przypadkowe spojrzenie na diagram Hertzsprunga-Russella dzień przed maturą, reszta w razie niepewności była strzelaniem, jak się okazało jedynie w jednym przypadku niecelnym
Nie daruję sobie tylko tego zwierciadła I tego, że sknociłam to zadanie z elektrostatyki gdzie należało wpisać promień 1/R
Awatar użytkownika
Luuck
Posty: 192
Rejestracja: 15 wrz 2009, o 17:06

Re: Wyniki z fizyki

Post autor: Luuck »

ja nie mam do siebie zadnego zalu na szczescie nie uczylem sie NIC do tej matury, chcialem po prostu sprawdzic, czy bede w stanie ja napisac i pokazac nauczycielowi z fizyki, ktory jest mega chamski i wredny, ze moge to zrobic

no i napisalem
Awatar użytkownika
stellar
Posty: 746
Rejestracja: 20 wrz 2008, o 06:08

Re: Wyniki z fizyki

Post autor: stellar »

Luuck pisze:pokazac nauczycielowi z fizyki, ktory jest mega chamski i wredny, ze moge to zrobic
z tegóż powodu to i w moim przypadku satysfakcja urosła
Awatar użytkownika
kapitan planeta
Posty: 101
Rejestracja: 17 lip 2009, o 00:30

Re: Wyniki z fizyki

Post autor: kapitan planeta »

cocoa2 pisze:hah, 80% z podstawowej fizyki w zupełności by mi wystarczyło .
a jaki polecacie podręcznik? (bo co do persony, to faktycznie dużo część osób go poleca ). - bo jednak coś z teorii trzeba wiedzieć
stellar, od września przed maturą zaczęłaś się jej uczyć, bo ja jak ostatecznie zdecyduje się na fizykę P, to pewnie tak gdzieś w styczniu.
ja persony nie polecam! tzn ja od zawsze bylam bardzo bardzo zła z fizyki wiec zadania z persony dolowaly mnie jeszcze bardziej po prawie wszystkie po kolei miałam źle więc dałam sobie spokój z Personą.
ja polecam omegi zbior zadan do matury, też są zadania abcd tylko jakieś bardziej przestepne a do zadań otwartych to polecam Maturalnie, że zdasz.
Awatar użytkownika
Stalowy
Posty: 2447
Rejestracja: 27 lut 2010, o 23:35

Re: Wyniki z fizyki

Post autor: Stalowy »

W Personie wiele razy miałem tak, że opuszczałem całe serie zadań - które były ponadprogramowe (albo precyzyjniej: których w programie JUŻ nie było )

Maturalnie, że zdasz też potrafiło być czasem dołujące - chociaż pomogło mi ogarnąć wiele rzeczy, da się z nim współpracować
Awatar użytkownika
proximeaccessit
Posty: 256
Rejestracja: 12 mar 2010, o 01:09

Re: Wyniki z fizyki

Post autor: proximeaccessit »

Ja też w tym roku miałam błędy tylko w testowych. Faktycznie były trudne (półprzewodniki, gwiazdy).

Muszę wziąć w obronę zbiór A. Persony - to naprawdę doskonały zbiór, szczególnie jeśli chodzi o powtórki. Natomiast jeśli komuś potrzebny kubeł zimnej wody na głowę miesiąc przed maturą, to z całego serca polecam zbiór Kruczka.
Awatar użytkownika
taffer
Posty: 240
Rejestracja: 1 wrz 2006, o 21:16

Re: Wyniki z fizyki

Post autor: taffer »

Każdy zbiór jest dobry byleby by były pełne rozwiązania
ttomek
Posty: 128
Rejestracja: 30 sie 2009, o 22:31

Re: Wyniki z fizyki

Post autor: ttomek »

Kruczek dwutomowy jest trudny, ale ciekawy. Jednak nadaje się bardziej dla zdających maturę rozszerzoną i przygotowujących się do olimpiady.

Co do nauki samej fizyki - jak ktoś ma duże fundusze albo dostęp do dobrze wyposażonej biblioteki to polecam Podstawy Fizyki Resnicka.
Nie ma lepszej serii traktującej o fizyce.
Asillith
Posty: 751
Rejestracja: 12 lip 2008, o 18:58

Re: Wyniki z fizyki

Post autor: Asillith »

Jeśli chodzi o samą teorię to uczyłam się jej z vademecum zielonej sowy i operonu
resnick
Posty: 360
Rejestracja: 17 gru 2009, o 13:53

Re: Wyniki z fizyki

Post autor: resnick »

ttomek-popieram. zawsze mozna poszukac w antykwariatach albo zajsc do punktow ksero na wydzialach np chemii, fizyki (zwykle tam Podstawy fizyki mozna kupic za normalniejsza cene)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości