[Link] XXVI Olimpiada Wiedzy Ekologicznej (2011)

Pomoc w przygotowaniu do olimpiady Wiedzy Ekologicznej zwanej też olimpiadą ekologiczną. Wykaz materiałów, testy i rozwiązania.
Awatar użytkownika
KamilB
Posty: 250
Rejestracja: 23 gru 2010, o 19:51

Re: XXVI Olimpiada Wiedzy Ekologicznej (2011)

Post autor: KamilB »

Co do uśmiechu - to trza nad nim popracować.
Na OWE się starałem
No tak, te zera stały się problematycznym numerem 1 ścisłego finału.
Na szczęście ta ocena akurat nie zadecydowała o moim ostatecznym wyniku, ale nie wiem jak było w przypadku tej drugiej osoby.
Awatar użytkownika
KamilB
Posty: 250
Rejestracja: 23 gru 2010, o 19:51

Re: XXVI Olimpiada Wiedzy Ekologicznej (2011)

Post autor: KamilB »

Samo życie Wiesz, mogło być gorzej - np. odpytka mogła się odbywać na uruchomionej. lokomobili
Ja tam nie narzekam Po prostu tak mi się to jakoś skojarzyło z przesłuchaniem
Ostatnio zmieniony 6 cze 2011, o 23:31 przez KamilB, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
borodziej
Posty: 677
Rejestracja: 21 kwie 2009, o 13:47

Re: XXVI Olimpiada Wiedzy Ekologicznej (2011)

Post autor: borodziej »

Hpplttlbzr pisze:
misiek2010 pisze:Dla mnie tak samo Ale co by nie było, poznało się fajnych ludzi i ogólnie było warto pojechać A ty Hpplttlbzr z którego województwa byłeś?
Śląskie a Ty?

Mnie osobiście zdziwił fakt, że nie doliczono punktów z części pisemnej do tych z części ustnej. Nie kojarzę, jak było ostatnio, ale i tak byłem tym zaskoczony D Wg mnie suma tych wyników dałaby pełniejszy obraz wiedzy i/lub szczęścia uczestników

A, no i gratuluję elicie elit, a szczególnie wierzchołkowi tej elity elit!
Regulamin dla olimpiad przedmiotowych jest bardzo konkretny, każda ma jedynie dostosowany do własnych potrzeb (finał centralny OWE np. powiązany jest z dobrze znaną Wam datą 5 czerwca).
To nie 1 z 10, gdzie z punktami się wchodzi do ścisłego finału. Tu każdy z 10-tki trafia z czystym kontem i zabawa zaczyna się od początku.
Awatar użytkownika
borodziej
Posty: 677
Rejestracja: 21 kwie 2009, o 13:47

Re: XXVI Olimpiada Wiedzy Ekologicznej (2011)

Post autor: borodziej »

KamilB pisze:
Co do uśmiechu - to trza nad nim popracować.
Na OWE się starałem
No tak, te zera stały się problematycznym numerem 1 ścisłego finału.
Na szczęście ta ocena akurat nie zadecydowała o moim ostatecznym wyniku, ale nie wiem jak było w przypadku tej drugiej osoby.
Przecież wiem
Taki finał to wyjątkowa okazja wyskoczyć na szersze wody, pogadać z rówieśnikami z całego kraju, zdobyć nowe doświadczenia. Konkurencja na rynku coraz większa, a tu proszę jaki fajny start w dorosłe życie - kilkadziesiąt uczelni już na Was czeka z radością
OK, zrywam się z Forum - muszę popracować nad innymi sferami mojego życia Niech moc(z) będzie z Wami! Bo wiecie, w nocy różnie bywa.
Hpplttlbzr
Posty: 69
Rejestracja: 11 sty 2010, o 17:03

Re: XXVI Olimpiada Wiedzy Ekologicznej (2011)

Post autor: Hpplttlbzr »

borodziej pisze: Regulamin dla olimpiad przedmiotowych jest bardzo konkretny, każda ma jedynie dostosowany do własnych potrzeb (finał centralny OWE np. powiązany jest z dobrze znaną Wam datą 5 czerwca).
To nie 1 z 10, gdzie z punktami się wchodzi do ścisłego finału. Tu każdy z 10-tki trafia z czystym kontem i zabawa zaczyna się od początku.
Ja rozumiem, po prostu byłem tym zdziwiony, szczególniej, że na wojewódzkich wynik z testu ma ogromne znaczenie, bo przy podobnym poziomie odpowiedzi ustnych to właśnie on teoretycznie o wszystkim decyduje I tak jest według mnie ciut sprawiedliwiej, chociaż petycji do ministerstwa pisać nie mam zamiaru z tego powodu. Wydłużający się czas oczekiwania na ziemniaki podczas obiadu w Puszczykowie też wspaniałomyślnie wybaczam, a co mi tam!
Awatar użytkownika
borodziej
Posty: 677
Rejestracja: 21 kwie 2009, o 13:47

Re: XXVI Olimpiada Wiedzy Ekologicznej (2011)

Post autor: borodziej »

hysteria123 pisze:
Karmal pisze:Albo ta jurorka, co dawała 0 pkt. W pewnych momentach zauważyliśmy, że nie lubi chłopaków.
Dokładnie, też zwróciliśmy na to szybko uwagę
Ach ta młodzież - nic nie umknie jej uwagi.
Hysteria, a jak Ci się podobał mój krawat zakupiony na Kole Polarnym (66 st. 33 min.)? Zakładam go tylko na specjalne okazje
Ale w tym roku Inspektorzy, a zwłaszcza panie inspektor nie uległy certyfikatowi ani propozycji wyjazdu na Majorkę - twarde były
Awatar użytkownika
KamilB
Posty: 250
Rejestracja: 23 gru 2010, o 19:51

Re: XXVI Olimpiada Wiedzy Ekologicznej (2011)

Post autor: KamilB »

Taki finał to wyjątkowa okazja wyskoczyć na szersze wody, pogadać z rówieśnikami z całego kraju, zdobyć nowe doświadczenia.
Fakt, szkoda tylko, że już więcej nie będzie mi dane wziąć udziału w tego typu imprezie. Ale to nic, ważne, że choć raz miałem taką okazję
Poznałem świetnych ludzi (pozdrowienia dla ekipy z podlaskiego ), a nasza opiekunka, Pani Agnieszka - najlepsza pod słońcem
Awatar użytkownika
KamilB
Posty: 250
Rejestracja: 23 gru 2010, o 19:51

Re: XXVI Olimpiada Wiedzy Ekologicznej (2011)

Post autor: KamilB »

Ale w tym roku Inspektorzy, a zwłaszcza panie inspektor nie uległy certyfikatowi ani propozycji wyjazdu na Majorkę - twarde były
Ibiza jest lepsza
Swoją drogą, będą może gdzieś dostępne nagrania z finału Na dużą kamerę się co prawda nie załapałem, ale widziałem, że ktoś filmował lustrzanką (jeśli dobrze kojarzę, to Karolina J. ). Jestem bardzo ciekaw tego, jak wypadłem w pytaniu 6B
Ostatnio zmieniony 6 cze 2011, o 23:50 przez KamilB, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
borodziej
Posty: 677
Rejestracja: 21 kwie 2009, o 13:47

Re: XXVI Olimpiada Wiedzy Ekologicznej (2011)

Post autor: borodziej »

Hpplttlbzr pisze:
borodziej pisze: Regulamin dla olimpiad przedmiotowych jest bardzo konkretny, każda ma jedynie dostosowany do własnych potrzeb (finał centralny OWE np. powiązany jest z dobrze znaną Wam datą 5 czerwca).
To nie 1 z 10, gdzie z punktami się wchodzi do ścisłego finału. Tu każdy z 10-tki trafia z czystym kontem i zabawa zaczyna się od początku.
Ja rozumiem, po prostu byłem tym zdziwiony, szczególniej, że na wojewódzkich wynik z testu ma ogromne znaczenie, bo przy podobnym poziomie odpowiedzi ustnych to właśnie on teoretycznie o wszystkim decyduje I tak jest według mnie ciut sprawiedliwiej, chociaż petycji do ministerstwa pisać nie mam zamiaru z tego powodu. Wydłużający się czas oczekiwania na ziemniaki podczas obiadu w Puszczykowie też wspaniałomyślnie wybaczam, a co mi tam!
no to mi ulżyło, zwłaszcza z tymi ziemniakami Ośrodek jest wielce super, moja córka była tam kiedyś na koloniach rowerowych, ja nie raz na rożnego rodzaju nasiadówach - mają dobrą markę i standard. Widać kuchnia nie do końca się przygotowała na taki NAJAZD HUNÓW
Każdy etap - podstawowy, wojewódzki i centralny, ze ścisłym finałem cechuje się swoją specyfiką. I możecie mi uwierzyć na słowo - gdybyśmy próbowali uwzględnić wszystkie postulaty, jak najbardziej słuszne, to by nic nie udało się przeprowadzić. Polska to taki kraj, że nasza naszość jest bardziej nasza niż wasza waszość". Całe szczęście, że Szefowa potrafi całość spraw chwycić ostro i krótko jak lejce rumaka, bo inaczej by już dawno poniosło ten wóz w pole czy na manowce. Jakie wolty trzeba wykonać, by przeprowadzić każdą kolejną edycję, to wie tylko Przewodnicząca.
Awatar użytkownika
borodziej
Posty: 677
Rejestracja: 21 kwie 2009, o 13:47

Re: XXVI Olimpiada Wiedzy Ekologicznej (2011)

Post autor: borodziej »

KamilB pisze:
Taki finał to wyjątkowa okazja wyskoczyć na szersze wody, pogadać z rówieśnikami z całego kraju, zdobyć nowe doświadczenia.
Fakt, szkoda tylko, że już więcej nie będzie mi dane wziąć udziału w tego typu imprezie. Ale to nic, ważne, że choć raz miałem taką okazję
Poznałem świetnych ludzi (pozdrowienia dla ekipy z podlaskiego ), a nasza opiekunka, Pani Agnieszka - najlepsza pod słońcem
No ba! Dobrze jest mieć takich wychowawców, opiekunów, później (na uczelni) profesorów - to oni nas prowadzą, wyznaczają kierunki, korygują je. Prawdziwi nestorzy. A Pani Agnieszka całą duszą jest zaangażowana w OWE, co pokazała w ub. roku jako organizator finału XXV.
W tym roku musi być BARDZO DUMNA.
Awatar użytkownika
borodziej
Posty: 677
Rejestracja: 21 kwie 2009, o 13:47

Re: XXVI Olimpiada Wiedzy Ekologicznej (2011)

Post autor: borodziej »

KamilB pisze:
Ale w tym roku Inspektorzy, a zwłaszcza panie inspektor nie uległy certyfikatowi ani propozycji wyjazdu na Majorkę - twarde były
Ibiza jest lepsza
Swoją drogą, będą może gdzieś dostępne nagrania z finału Na dużą kamerę się co prawda nie załapałem, ale widziałem, że ktoś filmował lustrzanką (jeśli dobrze kojarzę, to Karolina J. ). Jestem bardzo ciekaw tego, jak wypadłem w pytaniu 6B
A 6C? O ile pamiętam były dwa puste strzały - czajka i byk na rykowisku (skojarzony z żubrem).
Czy czajka była trudna? Nie bardziej niż wilga (z pewnością trudniejsza niż skowronek). Zwłaszcza w drugiej części nagrania był charakterystyczny dla czajki kjuwit", który jest nie do podrobienia
Awatar użytkownika
KamilB
Posty: 250
Rejestracja: 23 gru 2010, o 19:51

Re: XXVI Olimpiada Wiedzy Ekologicznej (2011)

Post autor: KamilB »

A Pani Agnieszka całą duszą jest zaangażowana w OWE, co pokazała w ub. roku jako organizator finału XXV.
Też to zauważyłem
Awatar użytkownika
KamilB
Posty: 250
Rejestracja: 23 gru 2010, o 19:51

Re: XXVI Olimpiada Wiedzy Ekologicznej (2011)

Post autor: KamilB »

A 6C? O ile pamiętam były dwa puste strzały - czajka i byk na rykowisku (skojarzony z żubrem).
Czy czajka była trudna? Nie bardziej niż wilga (z pewnością trudniejsza niż skowronek). Zwłaszcza w drugiej części nagrania był charakterystyczny dla czajki kjuwit", który jest nie do podrobienia
Z pytania 6C odgadłem wszystko. Wahałem się tylko przy żabie (nie byłem do pewien czy wodna, czy może jednak zielona). Ptaki to moje hobby, więc nie miałem z nimi większych problemów Głosy płazów, owadów i ssaków przesłuchałem sobie kilka dni przed finałem, a w sobotę wieczorem niektóre sobie powtórzyłem (dzięki Karol ). Co do czajki: na początku miałem z nią mały problem, ale jest tak jak piszesz - po tym kjuwit już nie miałem wątpliwości
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość