[Link] XXVI Olimpiada Wiedzy Ekologicznej (2011)

Pomoc w przygotowaniu do olimpiady Wiedzy Ekologicznej zwanej też olimpiadą ekologiczną. Wykaz materiałów, testy i rozwiązania.
Awatar użytkownika
choinka_91
Posty: 397
Rejestracja: 17 sty 2009, o 16:20

Re: XXVI Olimpiada Wiedzy Ekologicznej (2011)

Post autor: choinka_91 »

Widać żeś miastowa kobieta, to się od razu czuje Warcino jest pięknym miejscem na mapie Polski, róznież historyczna, dawna siedziba kanclerza Rzeszy Bismarcka, od lat w pałacu mieści się siedziba Technikum Leśnego (w tym roku MOJA szkoła obchodzi 65 lat). Ale cóż Pani miastowa", dla Ciebie to zadupie.
Co do pytań - za każdym razem są uwagi: za dużo statystycznych, za dużo spraw bieżących, za dużo newsów z czasopism przyrodniczych. Rekordem był tekst: GOŁĄBKI NA KOLACJĘ BYŁY ZIMNE, co było powodem do podpisywania listu protestacyjnego do Ministra
Lubicie Daukszewicza? Ja uwielbiam. Ma taką jedną piosenkę w swoim repertuarze, o polskim zadupiu. I nie chodzi o infrastrukturę - raczej o myślowe polskie zadupie.
Cóż, chłop ze wsi czasem wyjdzie, wieś z chłopa - nigdy
w ŻYCIU CHRYSTUSA NIE JESTEM MIASTOWA.
Zadupie znaczy sie:jeden sklepik w którym nawet głupie ciastka były przeterminowane.
Mnie sie osobiście Warcino podoba.Zero smrodu z ulicy,zero huku, i tego tłumultu ludzi.Własnie jesli chodzi o nasze pytania to wcale nie było newsów.Tylko jeden.Takto jakies nie wiadomo co.A co to za pytanie w ogole:Wymień jedną szkołe ktora tak jak ta w Warcinie kształci młodych Leśnikow.To jakis rok Lesnika byl?Wiadomo ze szanse mja Ci ktorzy do takiej chodzą.To pytanie bylo do niczego.
Pamieta Pan moze jedną z laureatek?Zajela 2 miejsce, byla z małopolski.Taka blondynka.Pamieta Pan moze jeszcze jak Facet od slajdow zaprezentował rusalke pawik na ustnym(tu dodał:a to chyba najłatwiejszy okaz do rozpoznania)Nasza"koleżanka poderwała sie jak by jej szpilke w tyłek wbito i wyparowala jdnym tchem:RUSAŁKA ADMIRAŁ.
Zapadła niezręczna cisza, a jurorzy nie wiedzieli gdzie oczy podziac.
Awatar użytkownika
KamilB
Posty: 250
Rejestracja: 23 gru 2010, o 19:51

Re: XXVI Olimpiada Wiedzy Ekologicznej (2011)

Post autor: KamilB »

Pisząc zielona pewnie miałeś na myśli jeziorkową?
Rzeczywiście trochę namieszałem Tak, chodzi o jeziorkową.
Prawdopodobnie odpowiedź żaba zielona/wodna lub kumak nizinny/górski była by honorowana.
Kumaki powtórzyłem sobie jeszcze raz w niedzielę rano
Drodzy Laureaci i Finaliści - czy już upatrzyliście swoje przyszłe Uczelnie?

Ja już chyba podjąłem ostateczną decyzję: SGGW WL
kacperaa
Posty: 4
Rejestracja: 2 cze 2011, o 14:18

Re: XXVI Olimpiada Wiedzy Ekologicznej (2011)

Post autor: kacperaa »

A ja popieram Tricky : ( bo według mnie to troszeczkę dziwne, że dziewczyna mówiąc ze wapn i magnez sa mikroelementami dostala za pytanie max (3 pkt) lub troszeczke mniej ( nie zeszla ponizej 2,5) co jest specyficzne, bo pokazuje ze nie miala zielonego pojecia o czym mowi.
Albo Kamil B dostał 1 niskie oceny za to, że negatywnie skomentował działania Greenpeace. a merytorycznie było to poprawne, można bylo mieć inne zdanie, ale to nie zmieniało tego ze wypowiedz byla poprawna i tak winna byc oceniona.
Peace m/
Hpplttlbzr
Posty: 69
Rejestracja: 11 sty 2010, o 17:03

Re: XXVI Olimpiada Wiedzy Ekologicznej (2011)

Post autor: Hpplttlbzr »

kacperaa pisze:A ja popieram Tricky : ( bo według mnie to troszeczkę dziwne, że dziewczyna mówiąc ze wapn i magnez sa mikroelementami dostala za pytanie max (3 pkt) lub troszeczke mniej ( nie zeszla ponizej 2,5) co jest specyficzne, bo pokazuje ze nie miala zielonego pojecia o czym mowi.
Nie pamiętam tego pytania i tej odpowiedzi, ale chciałbym zauważyć, że między mikro a makro jest tylko jedna literka różnicy, więc dość łatwo się przejęzyczyć. Nie czepiałbym się więc tej słownej literówki", jeżeli reszta odpowiedzi była okej. A już w żadnym razie nie stwierdzałbym po tym jednym fakcie, że ktoś nie ma pojęcia, o czym mówi Ale tak jak mówię - nie słyszałem, nie pamiętam, więc do końca nie wiem.
Awatar użytkownika
KamilB
Posty: 250
Rejestracja: 23 gru 2010, o 19:51

Re: XXVI Olimpiada Wiedzy Ekologicznej (2011)

Post autor: KamilB »

Albo Kamil B dostał 1 niskie oceny za to, że negatywnie skomentował działania Greenpeace.
Ja nie miałem na myśli żadnej konkretnej organizacji ani osoby, a już na pewno nie użyłem konkretnych nazw w swojej wypowiedzi Mówiłem ogólnie o ekologach", których głównym celem jest zrobienie jak największego szumu medialnego wokół jakiegoś problemu.
Ale rzeczywiście, za to pytanie dostałem najmniej punktów.
kacperaa
Posty: 4
Rejestracja: 2 cze 2011, o 14:18

Re: XXVI Olimpiada Wiedzy Ekologicznej (2011)

Post autor: kacperaa »

Kamil, w takim razie bardzo przepraszam f słyszałem to co chciałem : / ale dobrze wyczułem że nie byla to ocena adekwatna do tego co powiedziałeś. A co do mikro i makro elementów, to uważam ze jest to kwestia wiedzy i posiadania pojęcia, bo jeżeli mówi się, że wapń, magnez i cynk są mikroelementami to coś jest nie halo. przepraszam bardzo ale mnie to dotknelo.
Hpplttlbzr
Posty: 69
Rejestracja: 11 sty 2010, o 17:03

Re: XXVI Olimpiada Wiedzy Ekologicznej (2011)

Post autor: Hpplttlbzr »

Będę się upierał, że mogła to być kwestia jedynie przejęzyczenia - wiem po sobie. Nie odmawiał bym tak od razu wiedzy na ten temat komuś, kto przechodzi pomyślnie pierwsze cztery etapy eliminacji (a nawet i więcej, wliczając możliwe dogrywki), nim stanie się laureatem. Tym bardziej, że to zagadnienia dość podstawowe i w sumie nietrudne. Przecież finał finałów to pewnie też ogromny stres, a stres potrafi namotać w głowie, choćby nie wiem jak był ktoś przygotowany
Awatar użytkownika
Karmal
Posty: 87
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 20:00

Re: XXVI Olimpiada Wiedzy Ekologicznej (2011)

Post autor: Karmal »

KamilB pisze:Głosy płazów, owadów i ssaków przesłuchałem sobie kilka dni przed finałem, a w sobotę wieczorem niektóre sobie powtórzyłem (dzięki Karol ).
Haha Aż tak było słychać? W sumie to max głośności w telefonie. W piątek chyba też coś puszczałem, ale i tak nie wykorzystałem tej wiedzy w tej edycji.
KamilB pisze:Co do czajki: na początku miałem z nią mały problem, ale jest tak jak piszesz - po tym kjuwit już nie miałem wątpliwości
"Kjuwit"? Dla mnie to nastawianie radia.
A jak przeżyły podróż wasze CISY?
Awatar użytkownika
KamilB
Posty: 250
Rejestracja: 23 gru 2010, o 19:51

Re: XXVI Olimpiada Wiedzy Ekologicznej (2011)

Post autor: KamilB »

Haha Aż tak było słychać? W sumie to max głośności w telefonie. W piątek chyba też coś puszczałem, ale i tak nie wykorzystałem tej wiedzy w tej edycji.

Małe sprostowanie: głosów słuchaliśmy w naszym pokoju i napisałem to do Karola z podlaskiego, bo wiem, że też czyta forum
A jak przeżyły podróż wasze CISY?
Nasze jakoś wytrzymały
Awatar użytkownika
Karmal
Posty: 87
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 20:00

Re: XXVI Olimpiada Wiedzy Ekologicznej (2011)

Post autor: Karmal »

KamilB pisze: Małe sprostowanie: głosów słuchaliśmy w naszym pokoju i napisałem to do Karola z podlaskiego, bo wiem, że też czyta forum
Ahaa Już myślałem, że nie daję ludziom spać.
Awatar użytkownika
KamilB
Posty: 250
Rejestracja: 23 gru 2010, o 19:51

Re: XXVI Olimpiada Wiedzy Ekologicznej (2011)

Post autor: KamilB »

Borodzieju, właśnie zajrzałem na Twoją stronę i widzę, że jest tam całkiem fajne zdjęcie mojej osoby (nawet się uśmiecham ). Generalnie nie jestem zbyt fotogeniczny, ale to zdjęcie naprawdę mi się spodobało i w związku z tym mam pytanie: czy mógłbym je gdzieś wykorzystać? ( oczywiście w celach niekomercyjnych , np. ustawię je sobie jako główne na n-k , może być nawet z Twoim podpisem ) A może masz więcej takich ujęć?

Poza tym, fajnie się czyta Twój artykuł
Awatar użytkownika
borodziej
Posty: 677
Rejestracja: 21 kwie 2009, o 13:47

Re: XXVI Olimpiada Wiedzy Ekologicznej (2011)

Post autor: borodziej »

saritka_nena pisze:
w ŻYCIU CHRYSTUSA NIE JESTEM MIASTOWA.
Zadupie znaczy sie:jeden sklepik w którym nawet głupie ciastka były przeterminowane.
Mnie sie osobiście Warcino podoba.Zero smrodu z ulicy,zero huku, i tego tłumultu ludzi.Własnie jesli chodzi o nasze pytania to wcale nie było newsów.Tylko jeden.Takto jakies nie wiadomo co.A co to za pytanie w ogole:Wymień jedną szkołe ktora tak jak ta w Warcinie kształci młodych Leśnikow.To jakis rok Lesnika byl?Wiadomo ze szanse mja Ci ktorzy do takiej chodzą.To pytanie bylo do niczego.
Pamieta Pan moze jedną z laureatek?Zajela 2 miejsce, byla z małopolski.Taka blondynka.Pamieta Pan moze jeszcze jak Facet od slajdow zaprezentował rusalke pawik na ustnym(tu dodał:a to chyba najłatwiejszy okaz do rozpoznania)Nasza"koleżanka poderwała sie jak by jej szpilke w tyłek wbito i wyparowala jdnym tchem:RUSAŁKA ADMIRAŁ.
Zapadła niezręczna cisza, a jurorzy nie wiedzieli gdzie oczy podziac.
Uśmiałem się do łez Cofam i przepraszam za miastową Ten mój patriotyzm lokalny wziął górę i za MOJĄ SZKOŁĘ mógłbym na udeptaną ziemię
Zgoda, zawsze może się trafić pytanie z kosmosu. Za to odpowiedzi są tak dobierane, że jak się nie wie, ale pogłówkuje, to się dobrze odpowie. Choć to pewnie są dwa światy: układających pytania i odpowiadających czasem się te światy zazębią (a czasem nie)
No tak, rusałki tak mają. A finalistów, a zwłaszcza laureatów, pamięta się latami, a jakże. Są to wspólne chwile, pełne emocji i nie zapomina się ich tak o sobie, rachu-ciachu i po sprawie.
KG OWE, a zwłaszcza organizatorzy i jury też siedzą emocjonalnie po uszy w finale, zwłaszcza Szefowa - sercem i duszą oddana Olimpiadzie (też pewnie by się dała pokroić, jak ja za moje warcińskie zadupie")
Rok temu po centralnym w Białowieży pojawiły się komentarze, jak pewien kolo zwalił się z krzeszła (pominę szczegóły). Tak, takie rzeczy pamięta się latami.
Awatar użytkownika
borodziej
Posty: 677
Rejestracja: 21 kwie 2009, o 13:47

Re: XXVI Olimpiada Wiedzy Ekologicznej (2011)

Post autor: borodziej »

KamilB pisze:
Ja już chyba podjąłem ostateczną decyzję: SGGW WL
To szacun za wykon - najlepsza uczelnia w Polsce, najlepszy wydział na uczelni
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość