Przyrodniczy serwis edukacyjny Biolog.pl
Ogólnopolski Dziennik BIOLOG - strona główna Największe polskie forum przyrodnicze i naukowe Korepetycje Matura 2013 Studia 2013 Ściągi Baza konkursów Festiwale naukowe Książki Księgarnia Fotografia przyrodnicza Multimedia Praca forum przyrodnicze
   Bądź na bieżąco z wydarzeniami, subskrybuj kanały RSS
     Zobacz inne kanały tematyczne RSS dziennika BIOLOG
   Forumowe dyskusje » Chat
Aktualności naukowe Biotechnologia Botanika Nauka w Polsce i na świecie Ekologia Leśnictwo Medycyna Zoologia Encyklopedia naukowa GMO - Organizmy modyfikowane genetycznie Świńska grypa forum naukowe
Teraz jest 19 kwi 2014, o 14:18

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1079 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70 ... 72  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 6 cze 2011, o 16:12 

Gadu-Gadu: 0
Nie wiem, czy już się domyśliliście, ale Kamil z I miejsca to ja 8) Po dwóch dogrywkach, ale udało się :dance:

Generalnie było OK - atmosfera, zakwaterowanie, organizacja (no, może czasem było trochę zamieszania ;) ).
Najlepszy był nasz wesoły tramwaj - "nie wierz w żadne jego słowo" itd. :D - normalnie wtedy popłakałem się ze śmiechu :D
Jedyne, co mi się nie spodobało, to rozbieżność ocen na finale ustnym :roll:, ale chyba co roku jest to samo...

PostNapisane: 6 cze 2011, o 17:07 

Hpplttlbzr napisał(a):
dla mnie nie będzie już "następnego razu".
Dla mnie tak samo :x Ale co by nie było, poznało się fajnych ludzi i ogólnie było warto pojechać :D :idea: A ty Hpplttlbzr z którego województwa byłeś? :)

PostNapisane: 6 cze 2011, o 18:01 

Gadu-Gadu: 2200940
Gratuluję Kamil :) I straszliwie Ci zazdroszczę tego skutera ! :OO

PostNapisane: 6 cze 2011, o 18:02 

No jasne!OWE to fajna sprawa.Sama zostałam finalistką w 2009.Nie wiem jak przez ostatnie 2 lata ale mysm naprawde mieli porąbany zestaw pytań.Na caloroczny zbior Aury i Przyrody polskiej było tylko jedno pytanie:p
Ale nie wazne.Mysmy mieli finalw Warcinie.Zadupie, ale mają fajny szpital dla ptaków.Razem z kolegą zamiast na jakies durne ekoforumowisko poszlismy ogladac male krogulce.
Poznaliśmy wielu fajnych ludzi i ogolnie bylo smiesznie.Mozecie mi powiedziec kto w tym roku byl opiekunem grupy z małopolski.Jestem skłonna o cos spytac,jezeli to Pan Stanowski:P :-D

PostNapisane: 6 cze 2011, o 18:53 

misiek2010 napisał(a):
Dla mnie tak samo :x Ale co by nie było, poznało się fajnych ludzi i ogólnie było warto pojechać :D :idea: A ty Hpplttlbzr z którego województwa byłeś? :)

Śląskie ;) a Ty?

Mnie osobiście zdziwił fakt, że nie doliczono punktów z części pisemnej do tych z części ustnej. Nie kojarzę, jak było ostatnio, ale i tak byłem tym zaskoczony ;D Wg mnie suma tych wyników dałaby pełniejszy obraz wiedzy i/lub szczęścia uczestników ;)

A, no i gratuluję elicie elit, a szczególnie wierzchołkowi tej elity elit! ;)

PostNapisane: 6 cze 2011, o 19:33 

Ja jestem bardzo pozytywnie zaskoczona całą atmosferą olimpiady; nie spodziewałam się, że poznam aż tak dużo świetnych ludzi! :D no i oczywiście, postaram się dojść do etapu centralnego też w przyszłym roku!
PS: gratulacje Kamil! Akurat Twoja wygrana była bezsprzeczna, co niekoniecznie mozna powiedziec o reszcie...

PostNapisane: 6 cze 2011, o 19:56 

Hpplttlbzr napisał(a):
Mnie osobiście zdziwił fakt, że nie doliczono punktów z części pisemnej do tych z części ustnej. Nie kojarzę, jak było ostatnio, ale i tak byłem tym zaskoczony ;D Wg mnie suma tych wyników dałaby pełniejszy obraz wiedzy i/lub szczęścia uczestników ;)
No, w sumie racja. ;) Najmocniejsze było z tą "Panią", która poskarżyła się, że ktoś gada na ustnym. A co ją to w ogóle mogło obchodzić, nie wierzę, żeby ktoś podpowiadał swojej konkurencji w walce o skuter. ;)
Albo ta jurorka, co dawała 0 pkt. :P W pewnych momentach zauważyliśmy, że nie lubi chłopaków. :D
Poza tym, co jak co, ale kukułka i dzik w 6C to lekka przesada. :D

Wydało się, że jestem najmłodszym uczestnikiem. 8) Już wybaczam Pani Falenckiej-Jabłońskiej przerobienie mojego nazwiska na Wilk. :P

I jeszcze Szreniawa. :dance: :dance:
Nie ma to jak pokazać innym co to na prawdę znaczy HASAĆ. :2dance: Lubelskie bawi się! :-D

Szczerze mówiąc to cieszę się, że nie zostałem laureatem. Było świetnie i chcę jeszcze raz, za rok! :D

PostNapisane: 6 cze 2011, o 20:28 

Hpplttlbzr napisał(a):
Śląskie ;) a Ty?
Mnie osobiście zdziwił fakt, że nie doliczono punktów z części pisemnej do tych z części ustnej.

Ja z ekipy z małopolski :D Właśnie też się zdziwiłem że nie brali pod uwagę testu...
saritka_nena napisał(a):
Jestem skłonna o cos spytac,jezeli to Pan Stanowski:P :-D

Tak, był naszym opiekunem. Hmm domyślam się o co może chodzić :)

PostNapisane: 6 cze 2011, o 21:50 

Cytuj:
gratulacje Kamil! Akurat Twoja wygrana była bezsprzeczna

Miło mi to czytać :)
Cytuj:
Najmocniejsze było z tą "Panią", która poskarżyła się, że ktoś gada na ustnym. A co ją to w ogóle mogło obchodzić, nie wierzę, żeby ktoś podpowiadał swojej konkurencji w walce o skuter.
Ta pani się odezwała, bo chyba miała swoją podopieczną w finale i była zła, że jej nie podpowiadamy :D
Dziewczyny ze sobą rozmawiały, bo się znały, a ja może raz czy dwa raz się do nich odezwałem i to nie była podpowiedź, tylko, że tak powiem, koleżeńska pomoc (koleżanka chciała się upewnić czy dobrze myśli i czy nie palnie jakieś głupoty ;) ). Poza tym, skąd ona wiedziała o czym my rozmawiamy :x Przykładowo - koleżanka po mojej lewej zaraz po tym jak zasiedliśmy za stołem, spytała mnie, czy w sobotę u nas też była impreza :P
Cytuj:
Albo ta jurorka, co dawała 0 pkt.

Pozostawię to beż komentarza :roll: Naprawdę nie potrafię tego zrozumieć i jakoś logicznie wytłumaczyć. Najlepsze w tym wszytkim było to, że w moim przypadku wszyscy pozostali jurorzy dali max :roll:
Cytuj:
Mnie osobiście zdziwił fakt, że nie doliczono punktów z części pisemnej do tych z części ustnej. Nie kojarzę, jak było ostatnio, ale i tak byłem tym zaskoczony ;D

Zdaje się, że na centralnym zawsze tak jest. Przynajmniej rok temu tak było (borodziej zamieścił zdjęcie tablicy z wynikami w temacie dotyczącym zeszłorocznej edycji).
Poza tym, na stronie borodzieja już pojawiają się zdjęcia z tegorocznego finału :)

PostNapisane: 6 cze 2011, o 22:30 

Gadu-Gadu: 5178181
maszynkadomiesa napisał(a):
Wiadomo już, gdzie spotykamy się za rok? :wink:

Ostatnio wybór kolejnego miejsca okazuje się wcale nie taki prosty - ze względów organizacyjnych i finansowych musi to być decyzja mocno przemyślana...

PostNapisane: 6 cze 2011, o 22:33 

misiek2010 napisał(a):
A ja ty razem miałem 40 pkt -.- Hehe a w tamtym roku 1 pkt mi brakło do przejścia na województwie :D No, ale teraz mam za sobą 14,5 h podróży (pociąg 1- pociąg 2- autobus 1- autobus 2) i wreszcie można odpocząć :P Pozdrawiam wszystkich uczestników finału ! ;)

Gratulacje! W tym roku poziom odpowiedzi był bardzo wysoki, to od razu widać w punktacji.
Analizy trwają. Taki jeden wniosek "na szybko" z poprzedniego centralnego - dlaczego w jednym pytaniu padł rekord 90% błędnych odpowiedzi? Bo było podane: zaznacz odpowiedź nieprawidłową. 90% zaznaczyło odpowiedź... prawidłową i to była nieprawidłowa odpowiedź :D :dance:
Wskazówka dla układających pytania - w jaki sposób "pogrążyć" odpowiadających... :yahoo:

PostNapisane: 6 cze 2011, o 22:39 

Hpplttlbzr napisał(a):
Również 40 pkt. W tamtym roku brakło 2 pkt do dogrywki, 3 do "bezpiecznego" wejścia, w tym - 1 do dogrywki, 2 żeby wejść bezpośrednio. Ale najgorsze w tym wszystkim jest to, że dla mnie nie będzie już "następnego razu". Pozostanie mi tylko kupa pozytywnych wspomnień związanych z tą olimpiadą ;)

I oto chodzi - moc pozytywnych wspomnień. Taki finał to także otarcie się przyszłe sytuacje w dorosłym życiu. Były emocje, stresy, kalkulacje, utracone szanse etc. etc. Jeszcze przed Wami cała moc pozytywnych niespodzianek i niemiłych rozczarowań - oby tych pierwszych było jak najwięcej! :dance:
A życie toczy się swoim torem, jeszcze nie raz kopniaka sprzeda (każdemu, to Wam gwarantuję) :roll: :yahoo:
Ale tylko spójrz - uzyskałeś to, czego nie udało się wielu tysiącom, dziesiątkom tysięcy, którzy mogą Twojej sytuacji tylko pozazdrościć... :2dance: Finalista, to finalista i już! :dance:

PostNapisane: 6 cze 2011, o 22:44 

Gadu-Gadu: 2200940
Karmal napisał(a):
Albo ta jurorka, co dawała 0 pkt. :P W pewnych momentach zauważyliśmy, że nie lubi chłopaków. :D

Dokładnie, też zwróciliśmy na to szybko uwagę xD

Karmal napisał(a):
Szczerze mówiąc to cieszę się, że nie zostałem laureatem. Było świetnie i chcę jeszcze raz, za rok! :D

To samo ! :) Było super (ekhem głównie podobały mi się "wieczorki integracyjne") :D

PostNapisane: 6 cze 2011, o 22:51 

KamilB napisał(a):
Nie wiem, czy już się domyśliliście, ale Kamil z I miejsca to ja 8) Po dwóch dogrywkach, ale udało się :dance:

Generalnie było OK - atmosfera, zakwaterowanie, organizacja (no, może czasem było trochę zamieszania ;) ).
Najlepszy był nasz wesoły tramwaj - "nie wierz w żadne jego słowo" itd. :D - normalnie wtedy popłakałem się ze śmiechu :D
Jedyne, co mi się nie spodobało, to rozbieżność ocen na finale ustnym :roll:, ale chyba co roku jest to samo...

Czekaj, czekaj - czy ten Kami z I miejsca to... ten Kamil z I miejsca? Ależ tak! Gratulacje! :dance:
Chłopie, Ty się mi częściej uśmiechaj do obiektywu, jak Ci zdjęcia robię :yahoo:
Ile było trudnych spraw "od kuchni", by na zewnątrz wyszło imponująco oraz zgranie "w czasie i przestrzeni", to tylko wiedzą "kucharze tej imprezy" (i niech tak pozostanie). Przyjdzie Wam kiedyś organizować imprezę o krajowym zasięgu, to się przekonacie ile potrafi być niespodzianek i nieoczekiwanych zwrotów akcji :cry: :D
Skąd się bierze rozbieżność ocen - członkowie jury reprezentują różne dziedziny, różny zakres wiedzy i oceniają "zgodnie z własnym sumieniem". Ale po to jest 9(10) członków jury, by móc wyciągnąć średnią. Ważne, by nie było tendencyjnego głosowania - a ten Kamil to mi się podoba (bo z podlaskiego), to go promuję "maksami", a pozostałym będę obcinał przy każdej okazji. Z innych ciekawostek - sztab głosujących co roku w 50% się zmienia, Szefowa też analizuje sytuację i też ma swoje uwagi w tej sprawie (ale to już sprawa wewnętrzna, do rozwiązania wewnętrznego, nie na publicznym forum) - tak, aby za rok było mniej nieprawidłowości.
Wiesz Kamil - pani z sali, która zabrała głos stwierdziła, że Wasza pierwsza trójka (gadulska) działała "w zmowie i porozumieniu" - czytaj: zawiązaliście TRIADĘ :evil: :dance: No nie dogodzisz wszystkim :dance: A Twój skuter, zieloniutki na eko-prądzio, stoi w budynku siedziby generalnej TOYOTY MP, tuż za NFOŚiGW, Wołoską i w prawo... :2dance: Jak będę w pobliżu to powołam się na Ciebie i powiem, że pozwoliłeś mi się "karnąć"... :yahoo: :D

PostNapisane: 6 cze 2011, o 22:58 

hysteria123 napisał(a):
Gratuluję Kamil :) I straszliwie Ci zazdroszczę tego skutera ! :OO

O tym skuterze piszesz? :2dance:
Więcej fotek: http://www.borodziej.pl/galeria/v/XXVI_OWE/
Może dzisiaj w nocy uda mi się wrzucić więcej...

Załączniki:
Owe_16.jpg
Owe_16.jpg [ 472.04 KiB | Przeglądane 86 razy ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1079 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70 ... 72  Następna strona