XXVII Olimpiada Wiedzy Ekologicznej 2011/2012

Pomoc w przygotowaniu do olimpiady Wiedzy Ekologicznej zwanej też olimpiadą ekologiczną. Wykaz materiałów, testy i rozwiązania.
Awatar użytkownika
borodziej
Posty: 677
Rejestracja: 21 kwie 2009, o 13:47

Re: XXVII Olimpiada Wiedzy Ekologicznej 2011/2012

Post autor: borodziej »

Do sprawdzenia, ale wieczorkiem
Kamil - TY. SZCZEGÓLARZU!
pawel17041995
Posty: 214
Rejestracja: 23 wrz 2011, o 17:26

Re: XXVII Olimpiada Wiedzy Ekologicznej 2011/2012

Post autor: pawel17041995 »

nie pamiętam tekstu zadań, moglibyście umieścić skan?
Awatar użytkownika
borodziej
Posty: 677
Rejestracja: 21 kwie 2009, o 13:47

Re: XXVII Olimpiada Wiedzy Ekologicznej 2011/2012

Post autor: borodziej »

pawel17041995 pisze:nie pamiętam tekstu zadań, moglibyście umieścić skan?
A to w poprzedniej AURZE
Awatar użytkownika
borodziej
Posty: 677
Rejestracja: 21 kwie 2009, o 13:47

Re: XXVII Olimpiada Wiedzy Ekologicznej 2011/2012

Post autor: borodziej »

Materiały już wydrukowane, zestawy pytań (w formie książeczek) oraz plakaty już wydrukowane
Dzisiaj ważny dzień z życiu OWE - w Warszawie odbywa się spotkanie wszystkich wojewódzkich koordynatorów (WK OWE). Jeśli będą ważne informacje i ustalenia na spotkaniu, dam znać.
Plakat promujący OWE jest śliczniutki, a zaprezentowała się na nim. BIEDRONKA SIEDMIOKROPKA Na priva napłynęły trzy odpowiedzi: pasikonik, niepylak apollo i jelonek rogacz (pasikonik był najbliżej, bo do końca konkurował z biedronką - ale zielony na zielonym gorzej się prezentuje niż czerwona")
Tak czy inaczej za zaangażowanie i aktywność uczestnikom się należy pocieszenie (tym bardziej, że dzisiaj mamy MIKOŁAJKI!) Proszę Anię i Colloportusa o przesłanie na priva adresów do korespondencji, to podeślę małe co nieco
Tak więc wypatrujcie biedronki na tablicach ogłoszeń w Waszych szkołach, bo niesie dobrą nowinę olimpijską Jeżeli się nie pojawi, to alarmujcie u swoich nauczycieli biologii
Awatar użytkownika
Karmal
Posty: 87
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 20:00

Re: XXVII Olimpiada Wiedzy Ekologicznej 2011/2012

Post autor: Karmal »

Dzisiaj do mojej szkoły przyszły informacje odnośnie XXVII OWE

Podoba mi się pomysł na konkurs na ekologiczną grę.
Awatar użytkownika
boardslides
Posty: 114
Rejestracja: 18 maja 2010, o 18:46

Re: XXVII Olimpiada Wiedzy Ekologicznej 2011/2012

Post autor: boardslides »

Ja jestem w 1 kl. liceum i biore udział. Jak to jest z ta olimpiada? Jest próg jakiś czy iles tam najlepszych osob? Co najlepiej czytać(tak ogolnie zeby bylO)
Awatar użytkownika
Collo
Posty: 1761
Rejestracja: 26 gru 2009, o 08:33

Re: XXVII Olimpiada Wiedzy Ekologicznej 2011/2012

Post autor: Collo »

boardslides pisze:Ja jestem w 1 kl. liceum i biore udział. Jak to jest z ta olimpiada? Jest próg jakiś czy iles tam najlepszych osob? Co najlepiej czytać(tak ogolnie zeby bylO)
W I etapie szkolnym do II etapu przechodzą 3 najlepsze osoby ze szkoły, które uzyskały co najmniej 40 pkt. z testu (max do zdobycia jest 50 pkt.)
W tym etapie sprawdzana jest ogólna wiedza, trzeba przede wszystkim znać podstawowe rzeczy z ekologii, chociażby z podręcznika, mieć jakieś ogólne pojęcie o zwierzętach i trochę szczęścia, gdyż są same pytania testowe abc
Awatar użytkownika
boardslides
Posty: 114
Rejestracja: 18 maja 2010, o 18:46

Re: XXVII Olimpiada Wiedzy Ekologicznej 2011/2012

Post autor: boardslides »

Robiłem parę testów i rzeczywiście są tam rzeczy bardzo łatwe ale i dość trudne. Dzięki za poradę. Możesz mi dać jakieś wskazówki na co zwrócić uwagę? Gdzie znajdę to wszystko jakoś fajnie uogólnione?
Awatar użytkownika
Collo
Posty: 1761
Rejestracja: 26 gru 2009, o 08:33

Re: XXVII Olimpiada Wiedzy Ekologicznej 2011/2012

Post autor: Collo »

boardslides pisze:Robiłem parę testów i rzeczywiście są tam rzeczy bardzo łatwe ale i dość trudne. Dzięki za poradę. Możesz mi dać jakieś wskazówki na co zwrócić uwagę? Gdzie znajdę to wszystko jakoś fajnie uogólnione?
Wskazówek jak przejść pierwszy etap OWE ci nie dam, bo sam w tym roku próbuje po raz drugi
Fajną książką jest Ekologia z ochroną środowiska Ewy Pyłki-Gutowskiej, ale jak mówiłem wcześniej, wystarczy ogólna wiedza z ekologii i ochrony środowiska, umiejętność logicznego myślenia, trochę szczęścia i sukces gwarantowany Rok temu przekonałem się jeszcze, że pierwsza myśl jest najtrafniejsza, nie warto w ostatniej chwili zamieniać odpowiedzi a na b
Awatar użytkownika
boardslides
Posty: 114
Rejestracja: 18 maja 2010, o 18:46

Re: XXVII Olimpiada Wiedzy Ekologicznej 2011/2012

Post autor: boardslides »

Ok, dzięki!
Szarlot_ka
Posty: 105
Rejestracja: 29 lis 2009, o 10:33

Re: XXVII Olimpiada Wiedzy Ekologicznej 2011/2012

Post autor: Szarlot_ka »

Gdzie można zdobyć testy z poprzednich lat z etapu podstawowego? Szukałam na internecie i nic Nie mogłam także znaleźć magazynu aura. Można go dostać normalnie w kiosku?
pawel17041995
Posty: 214
Rejestracja: 23 wrz 2011, o 17:26

Re: XXVII Olimpiada Wiedzy Ekologicznej 2011/2012

Post autor: pawel17041995 »

aura wychodzi co miesiąc więc jak byś chciał to dostaniesz tylko grudniowy numer, na przykład u mnie w bibliotece jest, co do testów to znajdziesz je w internecie choć nie wszystkie, ja znalazłem około 15, a co do pytań też zgadzam się że pierwsza myśl jest najtrafniejsza, dodatkowo trzeba łączyć fakty
Awatar użytkownika
boardslides
Posty: 114
Rejestracja: 18 maja 2010, o 18:46

Re: XXVII Olimpiada Wiedzy Ekologicznej 2011/2012

Post autor: boardslides »

A czy jest jakiś zakres materiału z którego oni to biorą? Np. po raz pierwszy spotkałem się z pojęciami: mimikra,mimetyzm lub ochrona ex situ.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość