XXVII Olimpiada Wiedzy Ekologicznej 2011/2012

Pomoc w przygotowaniu do olimpiady Wiedzy Ekologicznej zwanej też olimpiadą ekologiczną. Wykaz materiałów, testy i rozwiązania.
pawel17041995
Posty: 214
Rejestracja: 23 wrz 2011, o 17:26

Re: XXVII Olimpiada Wiedzy Ekologicznej 2011/2012

Post autor: pawel17041995 »

kiedyś jak robiłem któryś z testów to była definicja z wikipedi i trzeba było zaznaczyć czego ten opis dotyczy
Awatar użytkownika
borodziej
Posty: 677
Rejestracja: 21 kwie 2009, o 13:47

Re: XXVII Olimpiada Wiedzy Ekologicznej 2011/2012

Post autor: borodziej »

pawel17041995 pisze:kiedyś jak robiłem któryś z testów to była definicja z wikipedi i trzeba było zaznaczyć czego ten opis dotyczy
No właśnie, definicja
Jeśli sprawdzisz definicję mimikry, mimetyzmu, organizmów saprofagicznych (SZCZĄTKOJADÓW ) etc. to zasadniczo wszędzie powinna być taka sama. Jak myślicie - skąd się wzięły teksty w Wikipedii? Z innych źródeł, czasem nieco przetworzone (inwencja wklepywaczy), ale przecież WIKI nie jest odrębnym światem, w którym wszystko zostało na nowo wymyślone i opisane. Sam na szybko często korzystam z Wiki, ale z dużą rezerwą podchodzę do wszystkich tam zawartych informacji. Choć są sprawdzane i w jakimś stopniu recenzowane, błędy się zdarzają. Książki, podręczniki czy monografie są bardziej wiarygodne
Awatar użytkownika
borodziej
Posty: 677
Rejestracja: 21 kwie 2009, o 13:47

Re: XXVII Olimpiada Wiedzy Ekologicznej 2011/2012

Post autor: borodziej »

Karmal pisze:.tylko wikipediuje!
Karmal - WIKIPEDYSTA
Awatar użytkownika
KamilB
Posty: 250
Rejestracja: 23 gru 2010, o 19:51

Re: XXVII Olimpiada Wiedzy Ekologicznej 2011/2012

Post autor: KamilB »

pawel17041995 napisał(a):
w tej olimpiadzie to lepiej czytać dużo niż się uczyć na pamięć

Brawo Paweł! I o to właśnie chodzi!
Ja właśnie tak robiłem - klasyczną ekologię przerabiałem może z 10 różnych książek
P.S. Borodzieju, kiedy pojawi się więcej zdjęć z Poznania?
Awatar użytkownika
boardslides
Posty: 114
Rejestracja: 18 maja 2010, o 18:46

Re: XXVII Olimpiada Wiedzy Ekologicznej 2011/2012

Post autor: boardslides »

Już niedługo konkurs weekend nauki
Awatar użytkownika
Karmal
Posty: 87
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 20:00

Re: XXVII Olimpiada Wiedzy Ekologicznej 2011/2012

Post autor: Karmal »

W poniedziałek mam urodziny, więc u nas wszyscy chowamy testy i robimy imprezę.
bioman
Posty: 718
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 18:08

Re: XXVII Olimpiada Wiedzy Ekologicznej 2011/2012

Post autor: bioman »

Czytałem, że często sponsorzy dają swoje pytania, a w tym roku jednym ze sponsorów jest Świat Nauki (Scientific American), a właśnie w październiku 2011 wydali wydanie specjalne EKOLOGIA! Myślicie, że może coś być z tego?
Awatar użytkownika
KamilB
Posty: 250
Rejestracja: 23 gru 2010, o 19:51

Re: XXVII Olimpiada Wiedzy Ekologicznej 2011/2012

Post autor: KamilB »

Czytałem, że często sponsorzy dają swoje pytania, a w tym roku jednym ze sponsorów jest Świat Nauki (Scientific American), a właśnie w październiku 2011 wydali wydanie specjalne EKOLOGIA! Myślicie, że może coś być z tego?
Ja widziałem tylko pytania o Toyotę, od innych sponsorów nie było

Życzę wszystkim powodzenia na jutrzejszym teście
Awatar użytkownika
North
Posty: 193
Rejestracja: 3 paź 2009, o 10:16

Re: XXVII Olimpiada Wiedzy Ekologicznej 2011/2012

Post autor: North »

To pytanie o Toyotę mnie rozwaliłod Jak jutro będzie dużo ekologii teoretycznej, to będzie dobrze, w innym wypadku pozostaje czekać na OB (którego centralka i tak się zazębia z wojewódzkim OWE/).
bioman
Posty: 718
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 18:08

Re: XXVII Olimpiada Wiedzy Ekologicznej 2011/2012

Post autor: bioman »

KamilB, ale nie chodzi mi o pytania dotyczące bezpośrednio tego magazynu, ale o artykuły z dziedziny eko/ochrona
Awatar użytkownika
borodziej
Posty: 677
Rejestracja: 21 kwie 2009, o 13:47

Re: XXVII Olimpiada Wiedzy Ekologicznej 2011/2012

Post autor: borodziej »

North pisze:To pytanie o Toyotę mnie rozwaliłod Jak jutro będzie dużo ekologii teoretycznej, to będzie dobrze, w innym wypadku pozostaje czekać na OB (którego centralka i tak się zazębia z wojewódzkim OWE/).
Ojojoj Jedno pytanie i już rozwaliło Jeśli coś Cię rozwali", to konkurencja z Twojej szkoły lub Twego województwa Pytanie od sponsora strategicznego, i to nie w testach podstawowych czy wojewódzkich, ale dopiero w centralnych jeszcze nikogo nie zabiło Finał centralny to jest ten etap, gdzie są już sami zwycięzcy - i to ponad setka zwycięzców Są oczywiście emocje, bo każdy walczy o najwyższy laur, są cenne nagrody, laureaci obładowani jak dromadery wychodzą (lub jak Kamil - wyjeżdżają) z nagrodami, pełni wrażeń. Lecz zawsze się znajdzie malkontencio, który swe niepowodzenia (lub zbyt niską lokatę) będzie upatrywał w czynnikach zewnętrznych. Zauważ, że pytanko nie było (jest) zbyt nachalne, raczej natury ogólnej i jest to tylko mały ukłon w stronę sponsora, który naprawdę duże pieniądze przeznacza , by olimpiada miała ręce i nogi". Matematyka jest królową nauk - więc tylko sobie szybko policz: 3500 szkół otrzymuje drukowane materiały w tubach (w tym zestawy pytań w formie książeczkowej), dużego formatu plakaty kolejne dwa etapy, w tym finał centralny z solidnymi nagrodami dla zwycięzców.
Ale cóż, widocznie lepiej byłoby, gdybyśmy zatrzymali się na etapie słonych paluszków i kserografu 10 gr za stronę - wtedy byś musiał sam sobie plakat namalować i powiesić koło pracowni biologii
Reasumując: jak dzisiaj Cię coś powali, to najprędzej to będą. plamy na słońcu lub muchy na suficie
Ale i tak trzymam za Ciebie kciuki, byś mógł poczuć wiatr we włosach - jak poczuł to Kamil w ub. roku. Resztę omówimy na centralnym przy. słonych paluszkach (ale Ty stawiasz)
Awatar użytkownika
borodziej
Posty: 677
Rejestracja: 21 kwie 2009, o 13:47

Re: XXVII Olimpiada Wiedzy Ekologicznej 2011/2012

Post autor: borodziej »

Jest godz. 12 - czekamy pierwszych wieści jak poszło i jakie wrażenia
Awatar użytkownika
borodziej
Posty: 677
Rejestracja: 21 kwie 2009, o 13:47

Re: XXVII Olimpiada Wiedzy Ekologicznej 2011/2012

Post autor: borodziej »

KamilB pisze: P.S. Borodzieju, kiedy pojawi się więcej zdjęć z Poznania?
Odpowiedź brzmi: oczywiście, a jakże, już wkrótce!
Dzisiaj zmieniam klocki i tarcze w aucie, uczę się z synem z chemii i być może mam księdza po kolędzie. Jeśli kolęda będzie innego dnia i nie będziemy oglądać Predator kontra Obcy", to zdjęcia jeszcze dzisiaj przed północą.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości