XXVII Olimpiada Wiedzy Ekologicznej 2011/2012

Pomoc w przygotowaniu do olimpiady Wiedzy Ekologicznej zwanej też olimpiadą ekologiczną. Wykaz materiałów, testy i rozwiązania.
bioman
Posty: 718
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 18:08

Re: XXVII Olimpiada Wiedzy Ekologicznej 2011/2012

Post autor: bioman »

Czytałem, że często sponsorzy dają swoje pytania, a w tym roku jednym ze sponsorów jest Świat Nauki (Scientific American), a właśnie w październiku 2011 wydali wydanie specjalne EKOLOGIA! Myślicie, że może coś być z tego?
Awatar użytkownika
KamilB
Posty: 250
Rejestracja: 23 gru 2010, o 19:51

Re: XXVII Olimpiada Wiedzy Ekologicznej 2011/2012

Post autor: KamilB »

Czytałem, że często sponsorzy dają swoje pytania, a w tym roku jednym ze sponsorów jest Świat Nauki (Scientific American), a właśnie w październiku 2011 wydali wydanie specjalne EKOLOGIA! Myślicie, że może coś być z tego?
Ja widziałem tylko pytania o Toyotę, od innych sponsorów nie było

Życzę wszystkim powodzenia na jutrzejszym teście
Awatar użytkownika
North
Posty: 193
Rejestracja: 3 paź 2009, o 10:16

Re: XXVII Olimpiada Wiedzy Ekologicznej 2011/2012

Post autor: North »

To pytanie o Toyotę mnie rozwaliłod Jak jutro będzie dużo ekologii teoretycznej, to będzie dobrze, w innym wypadku pozostaje czekać na OB (którego centralka i tak się zazębia z wojewódzkim OWE/).
bioman
Posty: 718
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 18:08

Re: XXVII Olimpiada Wiedzy Ekologicznej 2011/2012

Post autor: bioman »

KamilB, ale nie chodzi mi o pytania dotyczące bezpośrednio tego magazynu, ale o artykuły z dziedziny eko/ochrona
Awatar użytkownika
borodziej
Posty: 677
Rejestracja: 21 kwie 2009, o 13:47

Re: XXVII Olimpiada Wiedzy Ekologicznej 2011/2012

Post autor: borodziej »

North pisze:To pytanie o Toyotę mnie rozwaliłod Jak jutro będzie dużo ekologii teoretycznej, to będzie dobrze, w innym wypadku pozostaje czekać na OB (którego centralka i tak się zazębia z wojewódzkim OWE/).
Ojojoj Jedno pytanie i już rozwaliło Jeśli coś Cię rozwali", to konkurencja z Twojej szkoły lub Twego województwa Pytanie od sponsora strategicznego, i to nie w testach podstawowych czy wojewódzkich, ale dopiero w centralnych jeszcze nikogo nie zabiło Finał centralny to jest ten etap, gdzie są już sami zwycięzcy - i to ponad setka zwycięzców Są oczywiście emocje, bo każdy walczy o najwyższy laur, są cenne nagrody, laureaci obładowani jak dromadery wychodzą (lub jak Kamil - wyjeżdżają) z nagrodami, pełni wrażeń. Lecz zawsze się znajdzie malkontencio, który swe niepowodzenia (lub zbyt niską lokatę) będzie upatrywał w czynnikach zewnętrznych. Zauważ, że pytanko nie było (jest) zbyt nachalne, raczej natury ogólnej i jest to tylko mały ukłon w stronę sponsora, który naprawdę duże pieniądze przeznacza , by olimpiada miała ręce i nogi". Matematyka jest królową nauk - więc tylko sobie szybko policz: 3500 szkół otrzymuje drukowane materiały w tubach (w tym zestawy pytań w formie książeczkowej), dużego formatu plakaty kolejne dwa etapy, w tym finał centralny z solidnymi nagrodami dla zwycięzców.
Ale cóż, widocznie lepiej byłoby, gdybyśmy zatrzymali się na etapie słonych paluszków i kserografu 10 gr za stronę - wtedy byś musiał sam sobie plakat namalować i powiesić koło pracowni biologii
Reasumując: jak dzisiaj Cię coś powali, to najprędzej to będą. plamy na słońcu lub muchy na suficie
Ale i tak trzymam za Ciebie kciuki, byś mógł poczuć wiatr we włosach - jak poczuł to Kamil w ub. roku. Resztę omówimy na centralnym przy. słonych paluszkach (ale Ty stawiasz)
Awatar użytkownika
borodziej
Posty: 677
Rejestracja: 21 kwie 2009, o 13:47

Re: XXVII Olimpiada Wiedzy Ekologicznej 2011/2012

Post autor: borodziej »

Jest godz. 12 - czekamy pierwszych wieści jak poszło i jakie wrażenia
Awatar użytkownika
borodziej
Posty: 677
Rejestracja: 21 kwie 2009, o 13:47

Re: XXVII Olimpiada Wiedzy Ekologicznej 2011/2012

Post autor: borodziej »

KamilB pisze: P.S. Borodzieju, kiedy pojawi się więcej zdjęć z Poznania?
Odpowiedź brzmi: oczywiście, a jakże, już wkrótce!
Dzisiaj zmieniam klocki i tarcze w aucie, uczę się z synem z chemii i być może mam księdza po kolędzie. Jeśli kolęda będzie innego dnia i nie będziemy oglądać Predator kontra Obcy", to zdjęcia jeszcze dzisiaj przed północą.
kuba13130abc
Posty: 1
Rejestracja: 9 sty 2012, o 11:29

Re: XXVII Olimpiada Wiedzy Ekologicznej 2011/2012

Post autor: kuba13130abc »

Jakie były pytania na dzisiejszej olimpiadzie? Trudne? pamiętacie jakieś?
Awatar użytkownika
North
Posty: 193
Rejestracja: 3 paź 2009, o 10:16

Re: XXVII Olimpiada Wiedzy Ekologicznej 2011/2012

Post autor: North »

Ojej, ależ jedno niepozorne zdanie wzbudziło dużo emocjid Po pierwsze, rozwiło mnie to pytanie oznacza oczywiście, że mnie rozbawiło, bo jednoznacznie widać było, że ma związek ze sponsorem. Czy to dobrze, czy to źle, nie mnie to oceniać, zwłaszcza że odpowiedź była raczej banalna. Ale ogólnie na innych (OB, etc) olimpiadach nie spotykam się z takimi rozwiązaniami (inna sprawa, że OB ma teraz właśnie problem z brakiem sponsorów:D). Oczywiście, zgadzam się, że pozyskanie sponsorów jest trudne i bez finansowania nie dałoby się nic zrobić. Ale nie wiem, w którym momencie swojej wypowiedzi twierdziłem, że jest inaczej. Nie mówiąc już o jakiś nawiązaniach do żalenia się na uzyskany wynik, który mnie osobiście rok temu jak najbardziej satysfakcjonował (zwłaszcza że dzięki Toyocie zdobyłem łatwy pkt):) Mam nadzieję, że wszystko wyjaśniłem. Po Twoim poście widzę, że emocje związane są organizacją są spore, ale poznałem przynajmniej jej stronę logistyczną

A jeśli chodzi o dzisiejszą edycję, to mi się osobiście podobała:) Dużo pytań typowo ekologicznych, wiele na wyczucie, a część do strzelaniad Ogólnie ciekaw jestem odpowiedzi na temat picia wody. Czytałem wielokrotnie, że płazy w ogóle jej nie piją, tylko pobierają skórnie. Wybrałem jednak żabę zamiast traszki, bo kiedyś spotkałem się z taką odpowiedzią w jakimś teście. Czekamy na klucz)
Awatar użytkownika
Ola94
Posty: 3
Rejestracja: 24 kwie 2011, o 16:42

Re: XXVII Olimpiada Wiedzy Ekologicznej 2011/2012

Post autor: Ola94 »

Zgadzam się, to będzie żaba Ogólnie tak jak poprzednik mówił, pytania na wyczucie jak i typowo na strzelanie.

Był ten cytat: Ekologia to nauka o strukturze i funkcjonowaniu natury, supernauka lub nauka jednocząca któremu trzeba było przypisać autora(Eugene Odum), niestety nie trafiłam
Kilka pytań dotyczyło pierwiastków i witamin.
A ta rtęć w jakiej formie jest najbardziej szkodliwa w środowisku(?) w formie organicznej, nieorganicznej czy jako rtęć metaliczna ? [nie pamiętam jak dokładnie te pytanie brzmiało.]
Awatar użytkownika
KamilB
Posty: 250
Rejestracja: 23 gru 2010, o 19:51

Re: XXVII Olimpiada Wiedzy Ekologicznej 2011/2012

Post autor: KamilB »

zdjęcia jeszcze dzisiaj przed północą.
Czekam
A ta rtęć w jakiej formie jest najbardziej szkodliwa w środowisku(?) w formie organicznej, nieorganicznej czy jako rtęć metaliczna ? [nie pamiętam jak dokładnie te pytanie brzmiało
Podobne pytanie było w zeszłym roku na finale, nie pamiętam tylko czy to była rtęć, ale zdaje mi się, że najbardziej szkodliwe są organiczne związki
bioman
Posty: 718
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 18:08

Re: XXVII Olimpiada Wiedzy Ekologicznej 2011/2012

Post autor: bioman »

moje propozycje:

1 B
2 B
3 C
4 B
5 A
6 A
7 B
8 A
9 B
10 B
11 B
12 A
13 B
14 B
15 A
16 C
17 A
18 B
19 A
20 B
21 B
22 A
23 B
24 A
25 A
26 B
27 A
28 C
29 B
30 C
31 C
32 C
33 A
34 C
35 C
36 A
37 B
38 B
39 B
40 A
41 A
42 B
43 C
44 C
45 A
46 A
47 B
48 C
49 C
50 A (NIE WIEM)
Awatar użytkownika
biologiczka_6
Posty: 192
Rejestracja: 17 maja 2010, o 16:14

Re: XXVII Olimpiada Wiedzy Ekologicznej 2011/2012

Post autor: biologiczka_6 »

mam prawie takie same odpowiedzi . bioman, To są twoje autorskie ma się rozumieć Ale pewnie nie przejdę dalej ,a tak swoją drogą to w tamtym roku była trudniejsza ? Jak wasze odczucia? Nie wiecie kiedy będą oficjalne odpowiedzi? Tych kobiet to choruje więcej
źródło z jakieś strony internetowej : Na osteoporozę coraz częściej chorują także Polacy. Z badań prof. Edwarda Czerwińskiego, kierownika Zakładu Chorób Kości i Stawów Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, wynika, że w Polsce na osteoporozę cierpi juz 2,4 mln kobiet oraz 400 tys. mężczyzn."Po za tym nie wypowiadam się bo nie wiem odnośnie pozostałych
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości