XXVII Olimpiada Wiedzy Ekologicznej 2011/2012

Pomoc w przygotowaniu do olimpiady Wiedzy Ekologicznej zwanej też olimpiadą ekologiczną. Wykaz materiałów, testy i rozwiązania.
Awatar użytkownika
Karmal
Posty: 87
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 20:00

Re: XXVII Olimpiada Wiedzy Ekologicznej 2011/2012

Post autor: Karmal »

A były jakieś zwariowane pytania jak to zwykle bywają?
miłośniczkabiologii
Posty: 6
Rejestracja: 5 cze 2012, o 21:21

Re: XXVII Olimpiada Wiedzy Ekologicznej 2011/2012

Post autor: miłośniczkabiologii »

Właściwie to nie było. chociaż nie Ostatnie pytanie w teście miało chyba sprawdzać umiejętności matematyczne uczestników, no chyba że ktoś miał zamiar strzelać. Trzeba było zaznaczyć wartość średnicy zamkniętej kuli, w której zmieściłaby się objętość powietrza przypadająca na jednego bataliona.
Awatar użytkownika
KamilB
Posty: 250
Rejestracja: 23 gru 2010, o 19:51

Re: XXVII Olimpiada Wiedzy Ekologicznej 2011/2012

Post autor: KamilB »

Trzeba było zaznaczyć wartość średnicy zamkniętej kuli, w której zmieściłaby się objętość powietrza przypadająca na jednego bataliona.
Nawet wiem skąd to pytanie :

Kod: Zaznacz cały

biebrza.org.pl/index.php?wiecej=1317&wiecej_news=1
Kacia1001
Posty: 55
Rejestracja: 24 mar 2012, o 15:48

Re: XXVII Olimpiada Wiedzy Ekologicznej 2011/2012

Post autor: Kacia1001 »

Cześć Wszystkim!

Coś w tym kluczu dalej nie gra, bo wychodzi mi o jeden punkt za dużo

A nie wiecie jak jest z uprawnieniami laureatów jeżeli chodzi o medycynę na UJ? Czy działa to tylko w tym roku, czy jeżeli w tym roku zostałam laureatką, a maturę zdaję za dwa lata, to dalej będzie się to liczyło do rekrutacji?

Pozdrawiam serdecznie
miłośniczkabiologii
Posty: 6
Rejestracja: 5 cze 2012, o 21:21

Re: XXVII Olimpiada Wiedzy Ekologicznej 2011/2012

Post autor: miłośniczkabiologii »

Myślę, że zła może być odpowiedź w zadaniu 45. W sumie nie jestem pewna bo dziwne te pytanie jest, ale tam najprawdopodobniej będzie odpowiedź C.
Awatar użytkownika
borodziej
Posty: 677
Rejestracja: 21 kwie 2009, o 13:47

Re: XXVII Olimpiada Wiedzy Ekologicznej 2011/2012

Post autor: borodziej »

mi&#x142o&#x15Bniczkabiologii pisze:Właściwie to nie było. chociaż nie Ostatnie pytanie w teście miało chyba sprawdzać umiejętności matematyczne uczestników, no chyba że ktoś miał zamiar strzelać. Trzeba było zaznaczyć wartość średnicy zamkniętej kuli, w której zmieściłaby się objętość powietrza przypadająca na jednego bataliona.
A tu zdania są podzielone. Sam osobiście byłem daleki od wprowadzania tego typu pytania do testu, skądinąd napłynęło wiele ciepłych komentarzy właśnie na temat tego pytania ba! niektórzy byli nim zachwyceni. Ile osób, tyle zdań, i dwa razy tyle komentarzy
Ale sami przyznacie, że tym razem praktycznie w wersji szczątkowej pojawiły się pytania nazywane przez olimpijczyków statystycznymi Choć do tego typu pytań zaliczano również pytanie: ile mamy w Polsce PN - Rezerwatów Biosfery (i gdzie tu statystyka?)
Awatar użytkownika
borodziej
Posty: 677
Rejestracja: 21 kwie 2009, o 13:47

Re: XXVII Olimpiada Wiedzy Ekologicznej 2011/2012

Post autor: borodziej »

Nepenthes pisze:Ogólnie wrażenia pozytywne, mimo warunków noclegowych akademickich - MEGA akademickich - którego były i plusy i minusy

Podsumowując ciekawe przeżycie, mimo tego że czasem były również jakieś nieścisłości co do planu (np. EKOFORUM), ale przecież nie takie rzeczy się wybacza w końcu sama przyjazna atmosfera wszystko wynagradza
Też słyszałem o tych MEGA akademickich noclegach No cóż, standardy się zmieniają, ale jak widać jeszcze nie wszędzie. Ale co nas nie zabija, to nas umacnia Sam mieszkałem 5 lat w internacie (technikum) i 5 lat w akademiku (studia) i powiem, że różnie bywa. Grunt, żeby w nocy nic nie biegało za szafą

EKOFORUM zawsze było stałym punktem programu, taką wartością dodaną. W Międzyzdrojach zrobiliśmy je przy ognisku wśród sosen i komarów (gościem był minister Trzeciak, któy opowiadał m.in. o GMO), rok temu w Poznaniuw Muzeum Rolnictwa w Szreniawie (z konkursem Toyoty, przy muzyce folkowej i pajda chleba ze smalcem). W tym roku miała być Palmiarnia. I tu wchodzimy na grząski grunt polityki lokalno-samorządowej: urząd miasta i urząd marszałkowski. Tematu nie będę rozwijał, ale widziałem pismo do wielkiej nieobecnej pani Marszałek - OJOJOJ. Na zachodzie Europy po takich pismach ministrowie podają się do dymisji
Awatar użytkownika
borodziej
Posty: 677
Rejestracja: 21 kwie 2009, o 13:47

Re: XXVII Olimpiada Wiedzy Ekologicznej 2011/2012

Post autor: borodziej »

A co do zdjęć z Olimpu jeszcze trochę trzeba będzie poczekać
Awatar użytkownika
borodziej
Posty: 677
Rejestracja: 21 kwie 2009, o 13:47

Re: XXVII Olimpiada Wiedzy Ekologicznej 2011/2012

Post autor: borodziej »

Przejrzałem zdjęcia i jeden wniosek mi się nasunął: podczas pisania testu pisemnego emocje porównywalne z tymi z wczoraj, z meczu Polska-Rosja
Miny poważne, skupione. Ale było kilka uśmiechniętych i radosnych. Autorytarnie wybrałem dwa zdjęcia, które zatytułowałem: Mistrzyni i Mistrz uśmiechu olimpijskiego. Zresztą - sami oceńcie.
Pozdrowienia dla Mistrzów!
Awatar użytkownika
borodziej
Posty: 677
Rejestracja: 21 kwie 2009, o 13:47

Re: XXVII Olimpiada Wiedzy Ekologicznej 2011/2012

Post autor: borodziej »

Ha! Odkryłem jeszcze jednego Mistrza
Awatar użytkownika
Magda94
Posty: 46
Rejestracja: 10 sty 2011, o 17:04

Re: XXVII Olimpiada Wiedzy Ekologicznej 2011/2012

Post autor: Magda94 »

o, Natalia : D
Awatar użytkownika
Magda94
Posty: 46
Rejestracja: 10 sty 2011, o 17:04

Re: XXVII Olimpiada Wiedzy Ekologicznej 2011/2012

Post autor: Magda94 »

chcemy zdjęcia, chcemy zdjęcia!
Awatar użytkownika
pogodynka13
Posty: 33
Rejestracja: 21 kwie 2012, o 14:28

Re: XXVII Olimpiada Wiedzy Ekologicznej 2011/2012

Post autor: pogodynka13 »

Będzie gdzieś zamieszczony test z etapu centralnego ?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości