Z jakiej książki najlepiej przerobić program licealny?

Wzajemna pomoc osób przygotowujących się do olimpiady chemicznej. Wykaz niezbędnych materiałów. Opis atmosfery panującej na egzaminach.
abc2343
Posty: 2
Rejestracja: 8 lip 2014, o 21:46

Z jakiej książki najlepiej przerobić program licealny?

Post autor: abc2343 »

W tym momencie mam do wyboru dwie:
1. Chemia ogólna J. Loretta i P. Atkins PWN, około 1200 stron!
2. Chemia dla licealistów część I i II Krzysztof M. Pazdro Witold Danikiewicz
Ale oczywiście jeśli żadna się nie nadaje, to dawajcie swoje propozycje. Właśnie skończyłam gimnazjum i nie umiem nic ponad tą wiedzę. Chciałabym przerobić najpierw program licealny, a później zabrać się za literaturę ze strony olchemu.
Awatar użytkownika
betakaroten-
Posty: 12
Rejestracja: 1 lip 2014, o 11:07

Re: Z jakiej książki najlepiej przerobić program licealny?

Post autor: betakaroten- »

Spróbuj coś z nowej ery całkiem dobre podręczniki mają

Awatar użytkownika
Smile_Forever
Posty: 1239
Rejestracja: 17 sty 2013, o 18:41

Re: Z jakiej książki najlepiej przerobić program licealny?

Post autor: Smile_Forever »

Osobiście polecam na początek Operon, a potem dla poszerzenia wiedzy Pazdro . Chemia ogólna Atkinsa to też niezła lektura, polecam jednak najpierw przerobić sobie jakąś typową serię podręczników licealnych, żeby opanować bazę pod dalszą nauką do OlChemu .
Olafek
Posty: 625
Rejestracja: 22 kwie 2014, o 18:33

Re: Z jakiej książki najlepiej przerobić program licealny?

Post autor: Olafek »

Ze swojej strony również mogę polecić serię To jest chemia Nowej Ery. Oczywiście zakres rozszerzony, z podstawowego dowiesz się co najwyżej jakie mamy rodzaje kosmetyków itp. xd Dobrze napisane, do tego całkiem sporo dodatkowych informacji wykraczających poza program. Z tego co wiem to są dosyć popularne, więc możliwe że będziesz z nich korzystać również na lekcjach na rozszerzeniu w liceum (pod warunkiem że weźmiesz).
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość