Zabieg wstawienia protezy implantu jądra.

Problemy medyczne, obejmujące wiedzę o zdrowiu i chorobach człowieka, o sposobach zapobiegania chorobom oraz ich leczeniu
Cezaryy
Posty: 2
Rejestracja: 30 sty 2015, o 11:35

Zabieg wstawienia protezy implantu jądra.

Post autor: Cezaryy »

Witam.
Odłożyłem trochę grosza i chciałbym w końcu poprawić kosmetykę swojego ciała. Od urodzenia mam brak jądra i teraz mając już 23 lata chciałbym poprawić ten defekt poprzez wstawienie protezy implantu.
Z tego co się dowiedziałem to na NFZ nie ma takiej możliwości, bo koszt takiego zabiegu jest mocno zaniżony przez to nikt w tej cenie się tego nie podejmie. Zostaje zrobienie tego na własny rachunek.
Chciałbym zapytać o kilka rzeczy osób które przeszły taki zabieg lub coś wiedzą w tym względzie
1. Przede wszystkim jak wygląda tak naprawdę czas po takim zabiegu?
2. Czy bezpośrednio po takim zabiegu można swobodnie wrócić samochodem, taksówką do domu?
3. Można normalnie chodzić np. do toalety czy trzeba tylko leżeć w łóżku czy siedzieć w pozycji pół siedzącej?
4. Jaka długo trwa powrót do w miarę normalnego poruszania się i funkcjonowania?
5. Po jakim czasie można wrócić do pracy fizycznej?
6. Chciałbym tez zapytać jaki rodzaj protezy jest najbezpieczniejszy i najlepszy?
7. Czy taki zabieg może wiązać się z ryzykiem utraty płodności (którą się posiada nawet w przypadku braku jednego)?

Mam nadzieję, że ktoś odpowie i choć trochę przybliży mi ten temat. Wiem, że najlepiej byłoby zapytać o to lekarza ale trochę się wstydzę i chciałbym sobie najpierw to jakoś poukładać, a zwłaszcza zaplanować czas po takim zabiegu.
AnnaWP
Posty: 3453
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 12:58

Re: Zabieg wstawienia protezy implantu jądra.

Post autor: AnnaWP »

Stanowczo najlepiej zapytać lekarza, i to tego, który będzie wykonywał zabieg.

Wstyd schowaj do kieszeni - kobieta to mówi, którą lekarze oglądają NAPRAWDĘ z każdej strony. To lekarz, widział tysiące osób nago, naprawdę nie zrobi to na nim / niej wrażenia. Zastanów się, czy płeć lekarza robi Ci różnicę. Są osoby, które wolą lekarza tej samej płci, a są takie, które preferują odmiennej.

Nawet jeżeli ktoś Ci opowie własną historię, pamiętaj, że u Ciebie może być inaczej. Medycyna się zmienia, sposoby zabiegów również, procedury też są różne, np. HSG bywa związane z pobytem w szpitalu, a bywa robione w trybie szpitala jednodniowego.

Powodzenia - i nie przejmuj się tak bardzo, problem jest znacznie mniej istotny dla innych, niż dla Ciebie. Ja osobiście, gdyby mój mąż był w Twojej sytuacji, nie doradzałabym mu operacji, no, chyba że sam by bardzo chciał. To szczegół, który dla wielu kobiet nie ma znaczenia.
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Zabieg wstawienia protezy implantu jądra.

Post autor: Mårran »

To, kiedy będziesz normalnie funkcjonował czy chodził do toalety, najdokładniej powie Ci chirurg, który będzie ten zabieg wykonywał. To nie jest jakaś wielka operacje, więc pewnie następnego dnia zwalą Cię z łóżka i każą łazić ] Samochodem będziesz mógł wrócić, jak Cię wypiszą ze szpitala.

A ryzyko utraty płodności nie może być jakieś znaczące, bo nikt takich operacji by nie wykonywał.
Pani Buka
Cezaryy
Posty: 2
Rejestracja: 30 sty 2015, o 11:35

Re: Zabieg wstawienia protezy implantu jądra.

Post autor: Cezaryy »

Dzięki za odpowedzi.
Stanowczo najlepiej zapytać lekarza, i to tego, który będzie wykonywał zabieg.

Wstyd schowaj do kieszeni - kobieta to mówi, którą lekarze oglądają NAPRAWDĘ z każdej strony. To lekarz, widział tysiące osób nago, naprawdę nie zrobi to na nim / niej wrażenia. Zastanów się, czy płeć lekarza robi Ci różnicę. Są osoby, które wolą lekarza tej samej płci, a są takie, które preferują odmiennej.

Nawet jeżeli ktoś Ci opowie własną historię, pamiętaj, że u Ciebie może być inaczej. Medycyna się zmienia, sposoby zabiegów również, procedury też są różne, np. HSG bywa związane z pobytem w szpitalu, a bywa robione w trybie szpitala jednodniowego.

Powodzenia - i nie przejmuj się tak bardzo, problem jest znacznie mniej istotny dla innych, niż dla Ciebie. Ja osobiście, gdyby mój mąż był w Twojej sytuacji, nie doradzałabym mu operacji, no, chyba że sam by bardzo chciał. To szczegół, który dla wielu kobiet nie ma znaczenia.

Niby masz rację, ale jak gdzieś człowiek chce iść na basen, siłownię czy w ogóle w życiu to odczuwa się dyskomfort psychiczny.
To, kiedy będziesz normalnie funkcjonował czy chodził do toalety, najdokładniej powie Ci chirurg, który będzie ten zabieg wykonywał. To nie jest jakaś wielka operacje, więc pewnie następnego dnia zwalą Cię z łóżka i każą łazić ] Samochodem będziesz mógł wrócić, jak Cię wypiszą ze szpitala.

A ryzyko utraty płodności nie może być jakieś znaczące, bo nikt takich operacji by nie wykonywał.
Na pewno zapytam też lekarza ale wolałbym najpierw coś wiedzieć w tym temacie aby chociaż ocenić czy jest sens się w to bawić. .

W Internecie wyczytałem, że raczej nie ma potrzeby hospitalizacji i tego samego dnia się jest wypisywanym, zwłaszcza jak się robi w gabinecie prywatnym, bo na NFZ raczej nie ma co liczyć?

Interesuje mnie Czy np. po tym zabiegu będę mógł chodzić do toalety i wrócić swobodnie taksówką do domu? Chodzi tu po prostu powrót do domu z kliniki.
Przez ten tydzień siedziałbym, czy leżał ale żebym chociaż mógł do toalety pójść czy coś do jedzenia wziąć z kuchni? Jak przez ten czas jest z myciem się?
Pytam o takie rzeczy, ponieważ w domu nie mam zbytnio nikogo, kto mógłby się mną zająć.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości