Zadania z obliczania stężeń molowych na studiach.

Dyskusje dotyczące szerokiego spektrum zagadnień z dziedziny chemii, a w szczególności jej podstaw, zmierzających do zrozumienia prostych relacji chemicznych
szymon13a
Posty: 1
Rejestracja: 1 lis 2014, o 16:59

Zadania z obliczania stężeń molowych na studiach.

Post autor: szymon13a »

Witam. Jestem nowicjuszem na forum więc proszę o wyrozumiałość. Mam problem z zadaniami z obliczania stężeń molowych więc proszę o pomoc osoby które mają chwilkę czasu. Chodzi mi o metodę rozwiązywania tego typu zadań gdyż nie jestem w stanie ich rozwiązać. Jak by ktoś był tak miły i spróbowałby rozwiązać chociaż kilka tych zadanek to byłbym bardzo wdzięczny. Są to zadania na których mógłbym się wzorować więc bardzo proszę o pomoc.
Z góry dziękuję.

Zad 9. Ile mikromoli Na2CO3 znajduje się w 10 mL roztworu o c = 5,3 mg/mL ?

Zad 10. Ile g Na2CO3 x H2O jest potrzebne do przygotowania 500 mL roztworu Na2CO3 o stężeniu 15% m/v ?

Zad 11. Do kolby miarowej o pojemności 10 mL wsypano 0,1 mola pewnej substancji i po rozpuszczeniu uzupełniono wodą do kreski. Oblicz stężenie molowe roztworu.

Zad 12. Jaka objętość roztworu o stężeniu 27 % m/v jest potrzebna do przygotowania 6 dm3 roztworu o stężeniu 0,9 % m/v ?

Zad 13. Ile ml roztworu o stężeniu 30% m/v potrzeba do sporządzenia 600 ml roztworu o stężeniu 4% m/v?

Zad 14. Do 30 ml 2 M roztwory substancji dodano 120 ml rozpuszczalnika. Jakie będzie stężenie po rozcieńczeniu?

Zad 15. W próbie indywidualnej zbadano białko metodą Lowry`ego. Ilość białka wynosiła 60 mg/mL. Wyrazić stężenie białka w mg%.

Zad 16. Oblicz stężenie molowe 37 % m/m roztworu HCl o d = 1,19 g/mL.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość