Zadanie z biologi .Prosze o pomoc

Genetyka w życiu człowieka, zwierząt, roślin i innych organizmów to najczęściej poruszane tematy na forum genetyki
oldskool
Posty: 1
Rejestracja: 6 paź 2016, o 12:19

Zadanie z biologi .Prosze o pomoc

Post autor: oldskool »

Witam mam oto takie zadanie , moze ktos napisac je wlasnymi slowami .
Wykorzystanie metod inżynierii genetycznej umożliwia otrzymywanie organizmów użytecznych dla człowieka, jak również takich, które nie mają praktycznego
zastosowania, a walory estetyczne (świecące ryby, czy fluoryzujące króliki).
Metody inżynierii genetycznej mogą zostać wykorzystane do produkcji broni biologicznej w postaci bakterii i wirusów chorobotwórczych o zwiększonej zjadliwości.
Podaj swoje zdanie na temat wykorzystania metod inżynierii genetycznej w taki sposób i uzasadnij je.

Jest to zadanie 1 klasa liceum .Dziekuje i pozdrawiam .
Sokol
Posty: 124
Rejestracja: 16 paź 2015, o 19:19

Re: Zadanie z biologi .Prosze o pomoc

Post autor: Sokol »

Podaj swoje zdanie na temat wykorzystania metod inżynierii genetycznej w taki sposób i uzasadnij je.

Pytają Cie w tym zadaniu co myślisz na ten temat, takie typowo zadanie niematuralne
Przeczytaj jeszcze raz i zastanów sie co o tym myślisz i dlaczego Ci się to podoba, lub nie. Nie ma dobrej ani złej odpowiedzi ważna jest argumentacja więc do dzieła. Napisz odpowiedz a my coś doradzimy.
JanJensen
Posty: 104
Rejestracja: 18 maja 2014, o 13:41

Re: Zadanie z biologi .Prosze o pomoc

Post autor: JanJensen »

Bardzo fajnie, że pytają Cię o Twoje zdanie, tylko nie rozumiem dlaczego jak raz na ruski rok trafia się takie zadanie to idziesz z nim do innych? Jak ja marzę, żeby mnie ktoś czasem spytał o zdanie. Tak bardzo brakuje tego w polskiej edukacji.

Moje zdanie jest takie, że wszystko można załatwić bez babrania się w genach i widząc jak nieodpowiedzialna jest ludzkość raczej byłbym za ograniczaniem niż rozwijaniem takich dziedzin, tym bardziej, że badania nt. szkodliwości żywności idą bardzo powoli do przodu i nie są jednoznaczne.

To teraz zastanów się jakie jest Twoje zdanie. A jak nie bardzo wiesz, to pogadaj z kimś i zobacz czy zgadzasz się z jego argumentami czy wprost przeciwnie.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości