Zameldowanie i visa

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
tymcio95
Posty: 11
Rejestracja: 6 sie 2014, o 21:16

Zameldowanie i visa

Post autor: tymcio95 »

Hej, nie znalazłem podobnego wątku więc zakładam nowy Czy orientuje się ktoś może jak wygląda kwestia zameldowania w mieszkaniu na ukrainie i jak to się ma do visy? Słyszałem ze jak chce się mieszkać w mieszkaniu to i tak trzeba mieć wyimaginowane zameldowanie w akademiku i za to płacić, troche nie chce mi się w to wierzyć. Będę wdzięczny za odpowiedź, ponieważ planuje wynajmować tam mieszkanie
LordLuke
Posty: 33
Rejestracja: 22 sie 2009, o 10:17

Re: Zameldowanie i visa

Post autor: LordLuke »

Wszystko zależy od tego, czy właściciel mieszkania zechce Cię zarejestrować. Jeśli nie, to niestety jakoś trzeba zdobyć rejestrację i wtedy ludzie tak właśnie robią, meldują się w akademiku (zazwyczaj u osób które szukają takich współlokatorów by mieszkać samemu). Dziekanat wymaga posiadania rejestracji i jeśli jej nie masz ryzykujesz że dostaniesz karę (kilkaset hrywien).
Wiza to całkiem inny temat. Rejestracja to nie wiza. Wize potrzebujesz na kilka dni, żeby pojechać na egzamin i złożyć dokumenty w celu rejestracji.
tymcio95
Posty: 11
Rejestracja: 6 sie 2014, o 21:16

Re: Zameldowanie i visa

Post autor: tymcio95 »

Visę potrzebuje na pobyt powyżej 3 miesięcy a nie na egzamin. Z tego co słyszałem, to w Visie musi być umieszczone miejsce zamieszkania, stąd moje pytanie. A czy ludzie którzy wynajmują mieszkania robią problemy z rejestracją?
LordLuke
Posty: 33
Rejestracja: 22 sie 2009, o 10:17

Re: Zameldowanie i visa

Post autor: LordLuke »

tymcio95 pisze:Visę potrzebuje na pobyt powyżej 3 miesięcy a nie na egzamin.
Wydaje mi się że tutaj się mylisz, i właśnie na te powyżej 3 miesięcy pobytu wymagana jest rejestracja. Wiza tylko na pierwszy wjazd na Ukrainę. Chyba że od czasu kiedy skończyłem studia coś się w tej kwestii zmieniło, ale zawsze tak było.

Czasami właściciele mieszkań nie chcą dawać prawa do zarejestrowania się, bo muszą za to chyba coś płacić. Nie chce się im kombinować z załatwianiem dokumentów dlatego nie raz się na to nie zgadzają. Zależy na kogo trafisz. Lepiej przy wynajmie od razu zapytać o to właściciela. Często takie osoby są rejestrowane jako jakaś dalsza rodzina żeby uniknąć dodatkowych kosztów.
kamilla95
Posty: 4
Rejestracja: 12 sie 2014, o 14:07

Re: Zameldowanie i visa

Post autor: kamilla95 »

szukam 2 osob na mieszkanie we Lwowie, wiecej informacji na priv.
tymcio95
Posty: 11
Rejestracja: 6 sie 2014, o 21:16

Re: Zameldowanie i visa

Post autor: tymcio95 »

Apropo pierwszego wiazu na ukraine to byłem juz dwa razy i visy nie potrzebowałem, ja słyszałem ze do 3 miesięcy mozna bez wizy a rejestracja potrzebna jest wlasnie do wyrobienia wizy. Nie wiem tak słyszałem.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości