Zaokrąglanie mas molowych na maturze

Przygotowanie do matury z chemii, rozwiązywanie zadań, pomoc w zrozumieniu reakcji chemicznych, arkusze maturalne z chemii
neptun
Posty: 9
Rejestracja: 23 mar 2016, o 13:40

Zaokrąglanie mas molowych na maturze

Post autor: neptun »

Witam, na starej majowej maturze z 2015 roku w jednym z rachunkowych zadań przyjęli masę molową magnezu za 24,31 g/mol (załączam screen z klucza odpowiedzi). Nie było co prawda informacji w treści zadania o przyjęciu mas molowych o wartościach całkowitych, jednakże w innych zadaniach z matur CKE z 2015 roku, gdzie należało wykorzystać masy molowe pierwiastków czy związków chemicznych (rownież bez żadnej informacji w treści zadania), klucz przewidywał całkowite wartości. W zadaniu z tym magnezem, w zależności od tego, którą wartość masy molowej magnezu przyjmiemy, końcowe wyniki różnią sie o kilkadziesiąt cm3. Nie ma ta różnica wpływu na fakt udzielenia poprawnej odpowiedzi, lecz tak czy siak różnica nie jest mała. Ma ktos z Was może jakieś informacje w tej kwestii? Skąd mam wiedzieć co autor zadania pojmuje pod pojęciem dokładności takich wartości? A może jest jakaś zasada, o której nie mam pojęcia i zechcielibyście się taką informacją ze mną podzielić?

Załączniki
image.png
AnkaSkakanka
Posty: 22
Rejestracja: 5 sty 2015, o 16:16

Re: Zaokrąglanie mas molowych na maturze

Post autor: AnkaSkakanka »

Jak nie ma nic napisane pod zadaniem to spokojnie wszystko sobie zaokrąglasz pamietając, że chlor ma 35,5
sandalyy
Posty: 2
Rejestracja: 9 maja 2016, o 20:14

Re: Zaokrąglanie mas molowych na maturze

Post autor: sandalyy »

I miedź chyba też ma pół czyli 63,5
Awatar użytkownika
flavien
Posty: 75
Rejestracja: 4 kwie 2016, o 14:31

Re: Zaokrąglanie mas molowych na maturze

Post autor: flavien »

Mnie uczyli miedź na 64
AnkaSkakanka
Posty: 22
Rejestracja: 5 sty 2015, o 16:16

Re: Zaokrąglanie mas molowych na maturze

Post autor: AnkaSkakanka »

Do matury miedź 64
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości