Zaokrąglenia

Przygotowanie do matury z chemii, rozwiązywanie zadań, pomoc w zrozumieniu reakcji chemicznych, arkusze maturalne z chemii
Mareczek07
Posty: 2
Rejestracja: 31 mar 2016, o 20:15

Zaokrąglenia

Post autor: Mareczek07 »

W moim środowisku uczniowsko-nauczycielskim nie mogę uzyskać jednoznacznych odpowiedzi na niektóre pytania dotyczące matury z chemii:
1. Czy przy zadaniach obliczeniowych istnieje jakaś tolerancja błędu czy jeśli np. wynik w kluczu to 2,21g a mój wynik to 2,22g to obetną mi za to punkt?
2. Czy do obliczeń mam uwzględniać masy molowe na podstawie okładu okresowego z tablic?(np. masę molową magnezu 24,31 g/mol)
3. Czy jeśli wynik końcowy mamy zaokrąglić np. do dwóch miejsc po przecinku to wyniki pośrednie też należy zaokrąglać do dwóch miejsc po przecinku?
adamantan
Posty: 1489
Rejestracja: 2 wrz 2009, o 13:00

Re: Zaokrąglenia

Post autor: adamantan »

Pytania 1 i 2 należy kierować do CKE (w informatorach nie ma jednoznacznych odpowiedzi)

Pytanie 3.
W pośrednich obliczeniach należy stosować liczby o większej dokładności (większej liczbie cyfr znaczących), aby kumulacja błędów podczas obliczeń była jak najmniejsza.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości