Zapisywanie zadań na maturze

Przygotowanie do matury z chemii, rozwiązywanie zadań, pomoc w zrozumieniu reakcji chemicznych, arkusze maturalne z chemii
NaoS
Posty: 6
Rejestracja: 27 wrz 2010, o 15:51

Re: Zapisywanie zadań na maturze

Post autor: NaoS »

Mam jeszcze jedno pytanie.
Co zrobić, jeżeli brakuje już miejsca na napisanie czegokolwiek, albo jest taka sytuacja, że pomyliłem się, skreśliłem tekst, no ale nie ma już miejsca na napisanie poprawnego. Korektora nie można używać.

Czy można napisać trochę tekstu pod spodem czyli pod kropkami", lub wyjście obliczeniami poza wyznaczony prostokąt", czy grozi za to nieuznanie zadanie i brak punktów ?
ногомас

Re: Zapisywanie zadań na maturze

Post autor: ногомас »

NaoS pisze:Mam jeszcze jedno pytanie.
Co zrobić, jeżeli brakuje już miejsca na napisanie czegokolwiek, albo jest taka sytuacja, że pomyliłem się, skreśliłem tekst, no ale nie ma już miejsca na napisanie poprawnego. Korektora nie można używać.

Czy można napisać trochę tekstu pod spodem czyli pod kropkami", lub wyjście obliczeniami poza wyznaczony prostokąt", czy grozi za to nieuznanie zadanie i brak punktów ?
Z tego co mówiła mi w zeszłym roku korepetytorka można, wszystko będzie brane pod uwagę. Na to trzeba bardzo zwracać uwagę, gdyż wszelkie notatki gdzieś na rogach zostaną wliczone do zadania np. wzór którego nie użyjemy w zadaniu,a będzie obok niego, źle zapisany będzie skutkował odjęciem punktu
Awatar użytkownika
Gajek
Posty: 380
Rejestracja: 7 paź 2010, o 19:35

Re: Zapisywanie zadań na maturze

Post autor: Gajek »

A robienie zadań swoją metodą z zapisaniem wszystkich obliczeń nie używając wzorów i oficjalnych oznaczeń?
Kester
Posty: 752
Rejestracja: 7 lut 2010, o 16:00

Re: Zapisywanie zadań na maturze

Post autor: Kester »

Z tymi zadaniami to masz tak, że jak nie jest podana konkretna metoda w kluczu, to pojawia się taki tekst - Za poprawną metodę wykonania zadania. Więc o ile to się w miarę kupy trzyma to zalicza, jak trafisz na chama, który się uprze, że to nie poprawne i nie zgadza się z jakąś konwencją z XVII wieku, to zgłaszasz, żeby ci sprawdzili jeszcze raz.
ногомас

Re: Zapisywanie zadań na maturze

Post autor: ногомас »

Gajek pisze:A robienie zadań swoją metodą z zapisaniem wszystkich obliczeń nie używając wzorów i oficjalnych oznaczeń?
Metoda musi być poprawna. Jeżeli dobry wynik wynika ze złego toku rozumowania - 0pkt, jeżeli metoda jest inna niż w kluczu ale poprawna, dostajesz punkty
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 4 gości