zasady tworzenia zwitaminizowanych posiłków

Masz problem z biologią na lekcjach? Czegoś nie rozumiesz? Potrzebujesz pomocy w rozwiązaniu zadań? Napisz o tym na forum!
martas
Posty: 1
Rejestracja: 11 gru 2007, o 21:05

zasady tworzenia zwitaminizowanych posiłków

Post autor: martas »

Witam! Mam do napisania krótką odpowiedz do pytania: Przdstaw 5 zasad przygotowania posiłków ,dzieki którym bedą one zawierać odpowiednią ilość witamin. Jesli ktos je zna lub wie gdzie tego szukac prosze o odpowiedz.Dzieki z góry i pozdrawiam
Awatar użytkownika
BioDan
Posty: 523
Rejestracja: 24 wrz 2007, o 18:00

Re: zasady tworzenia zwitaminizowanych posiłków

Post autor: BioDan »

Ja znam tylko jedną .

1. Nie gotować długo posiłków np. ziemniaków. Najlepiej gotować je na parze, ale komu by się chciało

2. Chyba jeszcze pasteryzacja
Jakusz
Posty: 2313
Rejestracja: 8 sty 2007, o 22:03

Re: zasady tworzenia zwitaminizowanych posiłków

Post autor: Jakusz »

Pasteryzacja to zły przykład i nie za bardzo związany z tematem.
Awatar użytkownika
BioDan
Posty: 523
Rejestracja: 24 wrz 2007, o 18:00

Re: zasady tworzenia zwitaminizowanych posiłków

Post autor: BioDan »

No to jak mówi JakubikF, pasteryzacja odpada
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: zasady tworzenia zwitaminizowanych posiłków

Post autor: Korczaszko »

pasteryzacja raczejwybije witaminy

żywienie to nie jest moja mocna strona. może chodzić tez o to że jak robisz sobie posiłki to tak, żeby składniki nie neutralizowały nawzajem swojego pozytywnego działania (jak ogórek i pomidor) albo pamiętać żeby do sałatki dolać jakiegoś oleju, żeby witaminy miały w czym się rozpuścić iwejść do oragnizmu
Jakusz
Posty: 2313
Rejestracja: 8 sty 2007, o 22:03

Re: zasady tworzenia zwitaminizowanych posiłków

Post autor: Jakusz »

pani Korczaszko pisze:albo pamiętać żeby do sałatki dolać jakiegoś oleju, żeby witaminy miały w czym się rozpuścić iwejść do oragnizmu
Nie wiem co dokładnie masz na myśli. Istnieje obiegowa teza, że do surówki z marchwi powinno dodawać się oliwy, aby witamina A (rozp. w tłuszczach) była dzięki temu lepiej wchłanialna. Jednakże jest to nie prawda, gdyż beta-karoten występujący w marchwi (określany jako prowitamina A) jest nierozpuszczalny w tłuszczach. Zatem dodanie oleju nie wspomaga jego wchłaniania.
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: zasady tworzenia zwitaminizowanych posiłków

Post autor: Korczaszko »

a inne witaminy? mi takie rzeczy gada mam po technologii żywności no ale kończyła ją już 30 lat temu, a w zawodzie nie pracuje, więc moze rzeczywiście pewne rzeczy się zmieniły
Jakusz
Posty: 2313
Rejestracja: 8 sty 2007, o 22:03

Re: zasady tworzenia zwitaminizowanych posiłków

Post autor: Jakusz »

To zależy w jakiej formie przyjmowane są witaminy - najczęściej są to prowitaminy. I w tej sytuacji trzeba wiedzieć czy prowitamina jest rozpuszczalna w tłuszczach czy też nie.
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: zasady tworzenia zwitaminizowanych posiłków

Post autor: Korczaszko »

a prowitamina kiedy zmienia się w witaminę? czy jak już się zmieni nie potrzebuje tłuszczu, żeby się rozpuścić?
yeast
Posty: 2248
Rejestracja: 5 lip 2007, o 16:36

Re: zasady tworzenia zwitaminizowanych posiłków

Post autor: yeast »

Prowitaminy są przerabiane w witaminy już w organizmie pod wpływem enzymów.

[ Dodano: Nie Gru 16, 2007 15:41 ]
No, wyjątkiem jest prowitamina D, którą aktywuje działanie UVw skórze.
Jakusz
Posty: 2313
Rejestracja: 8 sty 2007, o 22:03

Re: zasady tworzenia zwitaminizowanych posiłków

Post autor: Jakusz »

pani Korczaszko pisze:czy jak już się zmieni nie potrzebuje tłuszczu, żeby się rozpuścić?
Jeśli za przykład bierzemy prowitaminę A to właśnie prowitamina jest NIEROZPUSZCZALNA w tłuszczach, a docelowa witamina z niej powstająca (retinol) jest ROZPUSZCZALNA w tłuszczach.

Wejdźcie sobie na wikipedię i zobaczcie jak wygląda struktura retinolu w porównaniu do beta-karotenu. Ewidentnie widać, że jedna cząsteczka jest niepolarna a druga polarna.
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: zasady tworzenia zwitaminizowanych posiłków

Post autor: Korczaszko »

to wiem, ale czy jak jużzjemy prowitaminy, które w organizmie przemienią się w tłuszcze to nie przydałoby sie mieć trochę tego tłuszczu w zółądku/jelitach że ta witamina się rozpuściła?
Jakusz
Posty: 2313
Rejestracja: 8 sty 2007, o 22:03

Re: zasady tworzenia zwitaminizowanych posiłków

Post autor: Jakusz »

pani Korczaszko pisze:to wiem, ale czy jak jużzjemy prowitaminy, które w organizmie przemienią się w tłuszcze
Przeczytaj temat jeszcze raz, albo sięgnij do innych źródeł. Z tego fragmentu wynika, że absolutnie nic nie rozumiesz w tej kwestii.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości