zbieranie roślin

Forum botaniczne poruszające problemy ze świata roślin i związanych z nimi zjawiskami, jednym słowem botanika
Sara

zbieranie roślin

Post autor: Sara »

jak poprawnie rozpoznać rośliny. robę zielnik, kazda pomoc mile widziana
Teba
Posty: 218
Rejestracja: 20 paź 2005, o 01:00

Re: zbieranie roślin

Post autor: Teba »

Proponuję skorzystać z klucza do oznaczania roślin. To jest książka, w której dopasowujesz jedną z dwóch (niekiedy więcej) podanych cech to twojej roślinki i idziesz zgodnie z odsyłaczami, aż dojdziesz do nazwy rośliny. Bardzo fajna zabawa
Sara

Re: zbieranie roślin

Post autor: Sara »

wcale, Że nie takie proste. dla mnie kwiatki róznią się tylko kolorem płatków :-D
Awatar użytkownika
Aniaww
Posty: 1241
Rejestracja: 24 mar 2006, o 13:47

Re: zbieranie roślin

Post autor: Aniaww »

Bez klucza jest trudno. Klucz łatwo mozna kupić np. w antykwariacie, najlepiej nawet dwa różne, bo czasem są rozbieżności, niektórych gat. nie ma. Aha - i nie bardzo stare, bo napiszą ci jak mi z 1969: Klon jesionolistny w florze Polski nie występuje - kurcze, na każdym skwerku jest już.
Ambasador
Posty: 90
Rejestracja: 4 kwie 2006, o 14:58

Re: zbieranie roślin

Post autor: Ambasador »

a ja bym raczej klucza nie używał. jezeli nie znasz sie dobrze na morfologii roślin(no chyba ze sie znasz to luz) ale o wiele łatwiej jest korzystac z przewodników do oznaczania z kolorowymi fotografiami naprawde przyspiesza to bardzo robote poza tym jak nie będziesz wiedziała czegos to zrób roslinie zdjęcie, daj tutaj i my ci napewno pomozemy w oznaczeniu
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości