Zbiory zadań matura podstawowa

Pomoc w przygotowaniu do matury z matematyki. Arkusze maturalne, zadania, odpowiedzi, klucze matury matematycznej. Wspólna nauka
Girion
Posty: 700
Rejestracja: 17 maja 2011, o 20:02

Zbiory zadań matura podstawowa

Post autor: Girion »

Czy znacie i możecie mi polecić jakieś zbiory zadań do matmy podstawowej, które pomogą ją napisać na więcej niż 95%.
Mam zbiory zadań z OE Pazdro, mogę mieć Operon i Kiełbasę. Jeszcze jakieś tam testy.
Poza tym serwis matmana6.pl i matematyka.pisz.pl
I Matura z matematyki od roku 2010 : praca zbiorowa / pod red. Alicji Cewe i Haliny Nahorskiej też mogę mieć z biblioteki.
Co jeszcze możecie ewentualnie polecić tylko takie coś co pozwoli zdać maturę jak najlepiej.
micra
Posty: 998
Rejestracja: 1 lip 2012, o 18:57

Re: Zbiory zadań matura podstawowa

Post autor: micra »

Kiełbasa w zupełności wystarczy (przerób ją w całości będziesz mieć wszystkiego dość)
ale jak coś to taki czarny zbiór wyd Aksjomat
Awatar użytkownika
Passiflora
Posty: 1469
Rejestracja: 2 lip 2012, o 17:42

Re: Zbiory zadań matura podstawowa

Post autor: Passiflora »

Girion pisze:I Matura z matematyki od roku 2010 : praca zbiorowa / pod red. Alicji Cewe i Haliny Nahorskiej też mogę mieć z biblioteki.
Jeśli masz taką możliwość to bierz! Dzięki tej książce osiągnęłam satysfakcjonujący wynik, chociaż wcześniej pisałam matury z matematyki na ok. 30 Są tam same maturalne zadania, nie ma nic co wykraczałoby poza wymagania maturalne.
Girion
Posty: 700
Rejestracja: 17 maja 2011, o 20:02

Re: Zbiory zadań matura podstawowa

Post autor: Girion »

Jaki wynik miałaś jeśli mogę wiedzieć?
Awatar użytkownika
Passiflora
Posty: 1469
Rejestracja: 2 lip 2012, o 17:42

Re: Zbiory zadań matura podstawowa

Post autor: Passiflora »

78%. Niektórym może się wydawać, że to i tak mało, ale dla osoby która ledwo pisała na 30% to mnóstwo
micra
Posty: 998
Rejestracja: 1 lip 2012, o 18:57

Re: Zbiory zadań matura podstawowa

Post autor: micra »

ja zdałam na 88% robiąc tylko zbiory Kiełbasy i parę arkuszy. Matura z matmy ma to do siebie że jest przewidywalna (zawsze zadanie z prędkościami, zadanie z kostkami z prawdopodobieństwa).
Na maturze z matmy trzeba bardzo uważać na błędy nieuwagi, źle przepisana jedna cyferka i może się okazać że straciło się punkty nawet za całe zadanie (sama straciłam tak 3 punkty).
Jeśli chodzi o książki to nie kupuj żadnych testów z OE Pazdro, są po prostu beznadziejne, całkowicie nie pod maturę, kilka razy trudniejsze (można się tylko zdenerwować)
Miałam też repetytorium z Operonu, dobre do powtórzenia wzorów, rozwiązane zadania do każdego działu krok po kroku (nie przydało mi się szczególnie)
Awatar użytkownika
Jivan
Posty: 971
Rejestracja: 16 gru 2012, o 10:48

Re: Zbiory zadań matura podstawowa

Post autor: Jivan »

do matury podst AKSJOMAT z Torunia,najtańszy i wg mnie najlepszy ,wystarczy, spoko żeby ja napisać blisko 100% tym bardziej ze schemat zadań na maturze z matmy jest taki sam co roku, zad za 5pkt albo pociągi albo objętość graniastosłupa, tego się można na pamięć nauczyć,
Girion
Posty: 700
Rejestracja: 17 maja 2011, o 20:02

Re: Zbiory zadań matura podstawowa

Post autor: Girion »

licealistaa2012 pisze:do matury podst AKSJOMAT z Torunia,najtańszy i wg mnie najlepszy ,wystarczy, spoko żeby ja napisać blisko 100% tym bardziej ze schemat zadań na maturze z matmy jest taki sam co roku, zad za 5pkt albo pociągi albo objętość graniastosłupa, tego się można na pamięć nauczyć,
Nie widzę tego zbioru. To jest zbiór czy chodzi Ci o arkusze? Jakby co, podaj linka.
Awatar użytkownika
Ensuite
Posty: 64
Rejestracja: 24 lut 2012, o 22:22

Re: Zbiory zadań matura podstawowa

Post autor: Ensuite »

A ja polecam zbiór z tego samego wydawnictwa co zbiory biologi i chemii Witowskiego.
Dariusz Gwizdak Matematyka Zbiór zadań zamkniętych i otwartych wraz z odpowiedziami poziom podstawowy 2002-2012 Tom 1 to poziom podstawowy. Taka sama zasada jak w biologi i chemii zadania z matur + analogiczne.
aprilart
Posty: 64
Rejestracja: 3 lut 2013, o 20:03

Re: Zbiory zadań matura podstawowa

Post autor: aprilart »

Zastanawialam sie nad Aksjomatem i Gwizdowskim, wybralam Aksjomat, bo slyszalam ze Gwizdak ma troche za trudne zadania i standart matury przed 2010 byl troche inny. Uzywal ktos moze tych dwoch zbiorow naraz?

Pytam, bo mature zdawalam 4lata temu i nie mialam kontaktu z matematyka od liceum (w szkole mialam podstawe tylko) i matury nie zdawalam i teraz jakos tak mnie wzielo zeby zdac zeby isc na medycyne (warszawa lub krakow) i wiekszosc zadan z Aksjomatu potrafie rozwiazac bez problemu (gdzie myslalam ze zapomne wiekszosc- oczywiscie majac przed soba wzory), a myslalam ze bedzie duzo gorzej z moja matematyka

Reasumujac,

1. Czy Aksjomat odzwierciedla poziom matury podstawowej?

2. Czy jest moze zbior zadan maturalnych, tych ktore naprawde sie pojawily na maturach, zawierajacy wszystkie matury 2010-2012 posregegowane dzialami? cos jak Gwizdkowski tylko z od 2010, a nie 2002 (nie mam czasu robic wszystkich zadan od 2002 a mysle ze warto arkusze byloby przerobic,.tylko nie majac kontaktu z matematyka dlugi czas wolaalbym jednak dzialami je przerobic i nie tracic czasu na szukanie w kazdej maturze osobno pytan z dzialu ktore akurat mnie interesuja)

Z gory dzieki za odpowiedz i pomoc
Lucja
Awatar użytkownika
Jivan
Posty: 971
Rejestracja: 16 gru 2012, o 10:48

Re: Zbiory zadań matura podstawowa

Post autor: Jivan »

aprilart pisze:1. Czy Aksjomat odzwierciedla poziom matury podstawowej?
w 100% zadania są trafione jeśli chodzi o tę maturkę podst, ja go robiłem z przymusu bo nauczycielka kazała, i napisałem na 90% tak od niechcenia ,ale zadania w nim są dobre do podst
Awatar użytkownika
lycha13
Posty: 337
Rejestracja: 31 gru 2011, o 12:10

Re: Zbiory zadań matura podstawowa

Post autor: lycha13 »

Co do Gwizdaka to pole am. Mam od jakiś 2 tygodni. Na razie zrobulam część stereometrii i moim zdaniem nic tu nie wykracza poza podstawę.

aprilart
Posty: 64
Rejestracja: 3 lut 2013, o 20:03

Re: Zbiory zadań matura podstawowa

Post autor: aprilart »

licealistaa2012- korzystales jeszcze z jakiegos innego zbioru czy tylko Aksjomat? (no i pewnie arkusze maturalne oke robiles?)

tak szukam tego zbioru matury od 2010 i nie widze zeby cos bylo
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości