Zdałem Nostre - Białystok

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Michal12345
Posty: 2
Rejestracja: 5 sty 2016, o 21:16

Zdałem Nostre - Białystok

Post autor: Michal12345 »

Witam !

Piszę ten post do wszystkich którzy zamartwiają się swoją nostryfikacją oraz do osób które nie decydują się na te studia z uwagi na nostre która jest nie do przejścia". Zaczynając swoją edukacje wiele tzw. znawców tematu odradzało mi studia na Ukrainie mówiąc, że same studia tam to będzie jedna wielka porażka, nic się nie nauczę a jeśli jakimś cudem dożyję do końca to czeka mnie perspektywa właściciela dyplomu z którym nic się nie da zrobić bo przecież zdanie nostryfikacji jest praktycznie niemożliwe. Prawda jest taka że studia nie były takie znowu najgorsze, a z samą nostrą też się jakoś uporałem. Nostryfikacja w Białymstoku wyglądała w ten sposób że był test 150 pytań z przedmiotów klinicznych, a próg zdawalności wynosi 56% (tak samo jak na LEP/LEKu). Są dwa terminy egzaminu jeden z końcem września, a drugi z początkiem listopada. Więcej info na stronie uniwersytetu. Moje przygotowanie wyglądało identycznie jak osób które przygotowywały się do LEKu z tą różnicą, że na nostrze nie ma przedmiotów takich jak: bioetyka, prawo medyczne i orzecznictwo.

Książki z których się przygotowywałem to:
- Położnictwo i Ginekologia, Grzegorz Bręborowicz
- Chirurgia Repetytorium, W. Noszczyk
- Psychiatria Crash Course
- Anestezjologia i Intensywna Terapia Crash Course
- Interna Szczeklika (mały Szczeklik)
- Pediatria, A. Dobrzańska
- Lepetytorium z Pediatrii
- Lepetytorium z Ginekologii

Oprócz tego bardzo ważne są testy:
- LEP/LEK z poprzednich lat (LEK na 200 tom I,II jeśli ktoś nie lubi na komputerze)
- Testy do LEK ze strony mlodylekarz.pl (opcjonalnie też z ich strony można zamówić książkę z dodatkowymi pytaniami)
- Książka z kursu Zdaj Lekko".

- Dużo cierpliwości p

Post ten ma jedynie charakter informacyjny i przedstawia mój punkt widzenia, napisałem go ponieważ kiedy ja zaczynałem się tym tematem interesować to znalezienie sensownej, rzeczowej informacji graniczyło z cudem. Mam nadzieję, że komuś to pomoże, a wszystkich hejterów prosiłbym o nie straszenie młodych ludzi jakimiś bezsensownymi plotkami, które w niczym nikomu nie pomagą wręcz przeciwnie.

Na koniec chciałbym powiedzieć, że jak ktoś chce się uczyć, to się wszędzie nauczy i nie należy z tego powodu nikogo dyskredytować a z doświadczenia wiem, że taka osoba będzie więcej warta niż synek/córeczka tatusia lekarza z którego na siłę zrobiono lekarza po polskiej uczelni.

Powodzenia i odwagi w podejmowaniu życiowych decyzji.
David
Posty: 903
Rejestracja: 17 mar 2008, o 22:15

Re: Zdałem Nostre - Białystok

Post autor: David »

że taka osoba będzie więcej warta niż synek/córeczka tatusia lekarza z którego na siłę zrobiono lekarza po polskiej uczelni.
Z doświadczenia wiem, że to właśnie synuś/córeczka lekarza są na siłę robieni lekarzami na Ukrainie
lykorz
Wyatt Earp
Posty: 7
Rejestracja: 22 maja 2012, o 12:20

Re: Zdałem Nostre - Białystok

Post autor: Wyatt Earp »

David pisze:
że taka osoba będzie więcej warta niż synek/córeczka tatusia lekarza z którego na siłę zrobiono lekarza po polskiej uczelni.
Z doświadczenia wiem, że to właśnie synuś/córeczka lekarza są na siłę robieni lekarzami na Ukrainie
Na UA stali sie ostatnio plaga dzieki rekrutujacym co wcale nie oznacza ze nie ma ich na polskich uczelniach

btw.Jesli ktos ma dosc skrajnych opinii polandmasterrace-ua-hejterow czy arkow-dajmi200$-headhunterow a chce porzadne info to zapraszam na pw.Jak tu kiedys znowu wpadne to odpowiem)
nachbarNJ
Posty: 5
Rejestracja: 13 gru 2013, o 16:47

Re: Zdałem Nostre - Białystok

Post autor: nachbarNJ »

PW
samsung
Posty: 3
Rejestracja: 24 sie 2016, o 14:59

Re: Zdałem Nostre - Białystok

Post autor: samsung »

mozna uzyskac wiecej informacji na priv?
zostal mi rok na ua i zaczynam intensywne przygotowania do nostry. bardzo byla bym wdzieczna o szczegolowe informacje.
PS to co napisales jest 1, szczegolowym info)
dziekuje)
Michal12345
Posty: 2
Rejestracja: 5 sty 2016, o 21:16

Re: Zdałem Nostre - Białystok

Post autor: Michal12345 »

Można uzyskać więcej informacji na priv
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości