Zdawanie starej podstawy w 2015- możliwe? warto?

Przygotowanie do matury z chemii, rozwiązywanie zadań, pomoc w zrozumieniu reakcji chemicznych, arkusze maturalne z chemii
sufler
Posty: 58
Rejestracja: 15 kwie 2011, o 15:51

Zdawanie starej podstawy w 2015- możliwe? warto?

Post autor: sufler »

Witam.
Skończyłem liceum w zeszłym roku zdając tylko maturę z biologii z rozszerzonych. Teraz trochę zmieniły mi się plany i chciałbym za rok powtórzyć biologię i zdawać jeszcze chemię. Jak myślicie, czy w 2015 r. będzie możliwość zdawania starej podstawy dla powtarzających"? Czy dadzą np. do wyboru czy chcesz starą czy nową? Jeśli tak, to czy faktycznie warto bawić się jeszcze w starą, skoro nowa będzie pewnie faworyzowana przez większość uczelni, a patrząc po wymaganiach to może się okazać nawet prostsza?
Kacperek
Posty: 274
Rejestracja: 23 mar 2013, o 18:05

Re: Zdawanie starej podstawy w 2015- możliwe? warto?

Post autor: Kacperek »

Chemie bd musiał pisać nową, biologie jako poprawa na starych zasadach
Seeba
Posty: 1300
Rejestracja: 23 sie 2013, o 13:28

Re: Zdawanie starej podstawy w 2015- możliwe? warto?

Post autor: Seeba »

Jeżeli uczyłeś się na starych zasadach, to piszesz na starych.
imawildfox
Posty: 1
Rejestracja: 13 kwie 2014, o 18:37

Re: Zdawanie starej podstawy w 2015- możliwe? warto?

Post autor: imawildfox »

O! Jestem w identycznej sytuacji! Trochę późno odpowiadam na pytanie - z tego co mi mówiono, chociaż nikt dokładnie nie wie jak to będzie, wszystko zdajemy na starych zasadach (nie zapominajmy o ludziach z technikum którzy zdają mature w 2015 ).
Awatar użytkownika
Kojtek
Posty: 149
Rejestracja: 13 lut 2007, o 22:09

Re: Zdawanie starej podstawy w 2015- możliwe? warto?

Post autor: Kojtek »

Obecnie przepisy pozwalają absolwentowi ponownie przystąpić do egzaminu maturalnego, uwzględniając zasady, na jakich podchodził do niego po raz pierwszy,lecz prawdopodobnie się to zmieni.
odsyłam do szerszej lektury:

Kod: Zaznacz cały

serwisy.gazetaprawna.pl/edukacja/artykuly/676374,powtorka_z_matury_bedzie_mozliwa_tylko_na_nowych_zasadach.html
Awatar użytkownika
Lika
Posty: 345
Rejestracja: 3 sie 2012, o 10:56

Re: Zdawanie starej podstawy w 2015- możliwe? warto?

Post autor: Lika »

nie wiem jak to jest z pisaniem przedmiotu po raz pierwszy, ale w przypadku poprawiania do 2016 piszemy na zasadach, które obowiązywały w chwili zdawania przez nas matury. - odpowiedź od CKE.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości