Zoologia studia

Problemy zoologii w tym anatomii, fizjologii, morfologii, embriologii, cytologii, również zwierząt domowych
Larentia
Posty: 2
Rejestracja: 3 gru 2011, o 16:45

Zoologia studia

Post autor: Larentia »

Witajcie, mam kilka pytań dotyczących wyboru studiów. Jestem fanatykiem zwierząt, bardzo interesuję się teriologią oraz ssakami z rodziny canidae. Ale do rzeczy. Bardzo chciałabym się dowiedzieć czy w naszym kraju jest możliwość studiowania zoologii lub czegoś podobnego. Najciekawszym zawodem dla mnie byłoby jeżdżenie po świecie i opisywanie poszczególnych gatunków zwierząt, a moim marzeniem jest zgłębianie tajemnic parku Yellowstone. Nie wiem jakie studia powinnam skończyć, by wykonywać taką pracę.
Udało mi się znaleźć tylko tyle, że najpierw trzeba studiować biologię, a dopiero później wybrać zoologię. Niestety z tego co znalazłam zoologia w Polsce ogranicza się do mniejszych gatunków ssaków. Ja chyba potrzebuję czegoś więcej. Może trzeba szukać studiów za granicą?

Co prawda jestem dopiero w 1 klasie liceum, ale wiem że jeśli chcę coś osiągnąć, to muszę zabrać się do pracy już teraz. Dlatego
bardzo proszę o pomoc, bo nic szczególnego nie mogę na ten temat znaleźć
Awatar użytkownika
dzikus
Posty: 104
Rejestracja: 21 paź 2011, o 18:31

Re: Zoologia studia

Post autor: dzikus »

Pierwsze slysze, zeby byl taki kierunek studiow jak zoologia sam. To raczej jakas podyplomowke mozna sobie trzasnac moim zdaniem z tym zwiazana. Mysle, ze najlepsza droga jest to co opisujesz, biologia i specka. Jesli interesuja Cie zwierzeta to moze zootechnika, albo probuj na wete ? Mysle, ze jak skonczysz obojetne kierunki ziaqzane ze zwierzetami to potem mozesz zostac badaczem i isc ta droga. Samego kierunku zoologii nie ma.
Awatar użytkownika
karteczka88
Posty: 825
Rejestracja: 11 sty 2007, o 14:23

[Link] Zoologia studia

Post autor: karteczka88 »

"Jaki jest człowiek, takie są jego marzenia".
dawny teriolog
Posty: 33
Rejestracja: 26 sie 2006, o 19:00

Re: Zoologia studia

Post autor: dawny teriolog »

Witajcie,

Rzeczywiście badania teriologiczne są potrzebne. W Polsce zaniedbane. Wiele jest gatunków ssaków drapieżnych biednie poznanych tzw ang. poorly known". Np. te z rodziny canidae ang. canids. W światowych badaniach coś rusza sie w tym do przodu, pozostają zaniedbane jedynie słabo poznane gatunki. Jak najbardziej zachęcam do zgłębiania wiedzy o teriologii.

W Polsce jest kilka ośrodków uniwersyteckich proponujacych studia związane z teriologią. Ale żadne bezpośrednio. Należy najpierw udać się na studia biologiczne (Uniwersytet Jagielloński, Uniw. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytet Zielonogórski, Uniwersytet Warszawski lub Uniwersytet Wrocławski itd.), a następnie wybrać jakąś specjalizację. Jesli chciałabyś zostać teriologiem terenowym i badać psowate w siedliskach naturalnych proponuje coś takiego jak biologia środowiskowa. W Polsce najlepiej zacząć od badania lisów lub innych drapieżników, szczególnie przy pisanu pracy magisterskiej. Można po tym okresie w świat wyjechać i prowadzić badania ssaków drapieżnych, w tym ssaków z rodziny canidae w Afryce, Ameryce płn. lub płd., Europie bądź Azji.

Ale jest też druga droga, od razu wyjechać za granicę i tam szukać studiów z tym związanych. Jest w Europie wiele ośrodków naukowych które proponują różne kierunki związane z zoologią, w tym zwłaszcza zarządzanie dzikimi zwierzętami ang. "wildlife management" lub klasyczna teriologię opartą o badania ekologii i biologii różnych gatunków. Spróbuj poszukać w internecie.

Ja bym proponował zostać w kraju i tutaj rozpocząć studia, kontynuować studia doktoranckie poza granicami państwa.

pozdrawiam,
dawny teriolog
CONTINENT CHARITY FOR CONSERVATION OF NATURE from quatl pietrzak
Ariaalie
Posty: 18
Rejestracja: 8 lis 2015, o 11:31

Re: Zoologia studia

Post autor: Ariaalie »

Odświeżając
Zastanawiam się nad kierunkiem studiów. Bardzo chciałabym pójść na weterynarię, ale muszę sobie zostawić otwartą furtkę, gdyby jednak nie wyszło.
Zainspirowały mnie książki o Tomku w różnych krajach(nie wiem czy ktoś kojarzy), ale chciałabym pracować ze zwierzętami w zoo, albo jeździć po świecie i pracować z różnymi dzikimi zwierzętami. Cóż, ciekawi mnie też praca tych wszystkich ludzi z programów telewizyjnych, co jeżdżą i opisują gatunki w TV. Jak to jest? Jakie studia i jak się za to zabrać?
Awatar użytkownika
sempervirens
Posty: 156
Rejestracja: 22 lut 2014, o 22:02

Re: Zoologia studia

Post autor: sempervirens »

Wg. mnie biologia a reszta to już inwencja własna. (specjalizacja w tym kierunku etc.)
W zoo chyba najłatwiej po weterynarii ewentualnie zootechnice, ale słyszałem , że nie jest tak kolorowo.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości