Zwalczanie ślimaków

Forum akwarystyczne. Ryby, rośliny akwariowe, akwarium słodkowodne, akwarium morskie. Znajdziesz tutaj cenne porady akwarystów.
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: Zwalczanie ślimaków

Post autor: badger »

Moze chemicznie da sie je wytepic. Ja probowalem tylko przez reczne ich zbieranie, ale to na nic bo nie da sie zobaczyc ich zlozonych jaj, a mlode slimaki sa tak male ze tez nie da sie ich zebrac, pozniej skladaja jaja i kolo sie zamyka
dora

Re: Zwalczanie ślimaków

Post autor: dora »

faktycznie moŻe być trudno.Mojej kolezance udało się pozbyć tych delikwentów,wygotowując Żwirek w akwarium,ale moŻe miała farta
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: Zwalczanie ślimaków

Post autor: badger »

dora pisze:faktycznie może być trudno.Mojej kolezance udało się pozbyć tych delikwentów,wygotowując żwirek w akwarium,ale może miała farta
tak ale roslin juz nie wygotujesz a to na nich jest najwiecej zlozonych jaj
dora

Re: Zwalczanie ślimaków

Post autor: dora »

no cóŻ pozostaje nam walka ,moŻe się udadzięki za wszystko bedę zaglądac.,miłych snów
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: Zwalczanie ślimaków

Post autor: badger »

Ja juz sie przyzwyczailem do slimakow usuwam jedynie te co powlaza na szyby w duzej ilosci. A jeszcze zapomnialem Ci powiedziec ze ich liczba sie bardzo zmniejszyla odkad mam filtr z lampa uv, zreszta glony tez odpuscily dzieki temu
dora

Re: Zwalczanie ślimaków

Post autor: dora »

Witaj badger prawde powiedziawszy, teŻ przyzwyczaiłam się do ich bytności w akwarium,wywalam przy zmianie wody,a z glonami mam spokój odkąd mam 2 glonojady.
Mono

Re: Zwalczanie ślimaków

Post autor: Mono »

Mam pytanko. Ostatnio wzięłam się za likwidowanie ślimaków. Wymieniłam Żwir,wygotowałam skały. Od tego czasu nie widzę obecności ślimaków. Po jakim czasie mogły by się pojawić?
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: Zwalczanie ślimaków

Post autor: badger »

Jesli tak dokladnie wszystko wyczyscilas to slimaki sie nie pojawia. Chyba ze bedziesz miala rosliny z zaslimaczonego akwarium, wtedy najprawdopodobniej za kilka tygodni zobaczysz ich obecnosc
Sabrina

Re: Zwalczanie ślimaków

Post autor: Sabrina »

Od niedawna w moim akwarium pojawily sie 3 slimaki 2 duze i jden tyci tyci, podejzewam,ze zjawily sie w moim akwarium wraz z nowo kupionymi roślinkami i wlasciwie zastanawiam sie czy jest to problem do niepokoju :?: :?:
Szukalam w internecie tych slimaków,ale zadne nie odpowiadaly wygladom moim i wlasciwie nie wiem co to za slimaki :?: MoŻe zancie jakąś stronke z identyfikacją ślimaków :?: :?:
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: Zwalczanie ślimaków

Post autor: badger »

najpopularniej w akwariach wystepuja zatoczki i blotniarki. Lepiej je usun jak najszybciej, jesli nie zdazyly jeszcze zlozyc jaj to uda Ci sie zapobiec ich rozprzestrzenieniu na caly zbiornik
karolka

Re: Zwalczanie ślimaków

Post autor: karolka »

Kupiłam sobie ślimaki, które czyszczą odchody rybek. Kilka dni potem zauwaŻyłam Że jedna z moich rybek miała do mięsa pocharataną płetw, uŻywałam róŻnych lekarstw i juŻ myślałam Że jest ok, ale kilka dni potem zauwaŻyłam Że trzy ślimaki poŻerają moją rybke :( to było straszne. Co mam teraz zrobić? :(
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: Zwalczanie ślimaków

Post autor: badger »

Jakos nie moge uwierzyc zeby to slimak pogryzl ogon twojej rybie, wez pod uwage roznice w szybkosci i zwinnosci tych zwierzat. To ze zjadaly rybe lezaca na dnie jest zupelnie normalne.
karolka pisze:Co mam teraz zrobić?
wedlug mnie slimaki nie ponosza zadnej winy za smierc ryby, a jak juz koniecznie chcesz sie ich pozbyc to zawsze mozesz je sprzedac lub oddac do sklepu
mono

Re: Zwalczanie ślimaków

Post autor: mono »

Mam pytanie chyba trochę wstydliwe, ale ja naprawdę tego nie wiem. Miesiąc temu likwidowałam ślimaki. Przedwczoraj jednego dojrzałam,jest tylko jeden. Czy ślimaki są obojnakami? ZaleŻy mi na szybkiej odpowiedzi, bo nie wiem czy mam go odławiać.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości