1 pazdziernika

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Eremita
Posty: 12
Rejestracja: 29 lip 2010, o 16:45

1 pazdziernika

Post autor: Eremita »

W tym roku rozpoczne 1 rok medycyny. Nie ukrywam,że życie i nauka na studiach to dla mnie abstrakcja . Oświećcie mnie kochani ludzie!Słyszałam(czytałam),że na pierwsze zajecia,które sa podobno juz 1.10 trzeba byc przygotowanym. Czy to prawda i jak to wygląda, bo męcza mnie obawy iz nie bedę miała jeszcze z czego się nauczyc.Z moim szczęściem pewnie nie wylosuje super korzystnego numerku na wspaniałym szkoleniu bibliotecznym, więc sie troche martwie.
Istnieje cos takiego jak uroczyste rozpoczecie roku akademickiego, ślubowanie,czy to tylko moje mdłe wyobrazenia wyniesione z liceum itp.?
P.S Zadaje te pytania,bo nA stronie uczelni nic nie znalazłam(może nie umiem szukać )
Awatar użytkownika
Gregory
Posty: 467
Rejestracja: 1 sie 2009, o 21:50

Re: 1 pazdziernika

Post autor: Gregory »

Ze strony UMB.EDU.PL dowiesz się, że w pierwszym semestrze zaczniesz zajęcia z anatomii, chemii medycznej, biologii medycznej, technologii informatycznej, pierwszej pomocy, biofizyki, łaciny, angielskiego i wfu. Za parę tygodni znajdzie się rozkład.

Z reguły pierwsze ćwiczenia odbywają się dopiero po pierwszym wykładzie możliwe że piątek 1 października będzie wolny bo najzwyczajniej nie macie zajęć i zaczniecie dopiero w poniedziałek.

I tutaj pierwsza niespodzianka. Każdy zakład czy też studium cieszy się autonomią i o tym czy zajęcia w pierwszym tygodniu odbywają się planowo czy też nie decyduje właśnie oni. Dziekanat w to nie wnika.

Sprawa druga- uroczyste ślubowanie tudzież IMMATRYKULACJA wydziału lekarskiego odbędzie się dopiero koło 16 października.

Sprawa trzecia - szczęśliwe lata już się skończyły. Pierwsza kłoda - anatomia. Tego samego dnia masz wykład i tuż po nim połowa roku idzie na ćwiczenia (UWAGA NA WSZYSTKICH ĆWICZENIACH, ZACZYNAJĄC OD PIERWSZEGO, OBOWIĄZUJE NAZEWNICTWO POLSKIE I ŁACIŃSKIE - gdzie jeszcze jest grafik z roku 2009/10 )

P.S. Welcome in hell
Awatar użytkownika
darthbrother
Posty: 462
Rejestracja: 12 lip 2009, o 07:03

Re: 1 pazdziernika

Post autor: darthbrother »

Grzesiu, nie strasz, nie strasz, bo sie zesrzdefekujesz.

I sie pomyliles,jesli chodzi o rozklad zajec.

Na I semestrze masz tylko anatomie,biologie,chemie,pierwsza pomoc (cwiczenia), informatyke (zaledwie pare spotkan), lacine,angielski i wf. Nie wrzucaj Grzesiu im tu jeszcze biofizy, bo dzieci zawalu dostana

Nawet jak wylosujesz daleki numerek, to najwazniejsze ksiazki (Bochenki) dostaniesz, reszta nie jest Ci potrzebna przez I semestr.

Co do reszty, Grzesiu ma racje, to juz nie liceum i na KAZDE cwiczenie trzeba sie nauczyc w minimalnym chociaz stopniu.

Immatrykulacja i rozpoczecie roku to dwie rozne imprezy w Bialym, na ktorych nie musisz byc obecna, ale na ta pierwsza warto pojsc ze wzgledu na odebranie indeksu i uklon glowy Dziekana

Bialystok wcale nie jest pieklem
Awatar użytkownika
Gregory
Posty: 467
Rejestracja: 1 sie 2009, o 21:50

Re: 1 pazdziernika

Post autor: Gregory »

Biofizyka mnie prześladuje na każdym kroku więc napisałem ją z szacunku . Po tylu latach nieróbstwa studia medyczne są raczej piekielne ale Ty już tego nie czujesz, nieczuły golibrodo Filipie!
Eremita
Posty: 12
Rejestracja: 29 lip 2010, o 16:45

Re: 1 pazdziernika

Post autor: Eremita »

dziękuje bardzo za wszelkie informacje kochani
Awatar użytkownika
darthbrother
Posty: 462
Rejestracja: 12 lip 2009, o 07:03

Re: 1 pazdziernika

Post autor: darthbrother »

Gregory pisze:Biofizyka mnie prześladuje na każdym kroku więc napisałem ją z szacunku . Po tylu latach nieróbstwa studia medyczne są raczej piekielne ale Ty już tego nie czujesz, nieczuły golibrodo Filipie!
Skądżeś wytrzasnął tego golibrodę?
Awatar użytkownika
Gregory
Posty: 467
Rejestracja: 1 sie 2009, o 21:50

Re: 1 pazdziernika

Post autor: Gregory »

23 września odbędzie sie przymusowe szkolenie biblioteczne na którym dostaniesz wszystkie niezbędne książki.
Anatomii wystarczy jak zaczniesz uczyć się 3 dni przed zajęciami. Ja się nie uczyłem bo nie uwierzyłem i koniec końców dostałem moją pierwszą dwóje na UMB już pierwszego dnia


P.S Złowrogi golarz Filip z Akademii Pana Kleksa to postrach mego dzieciństwa, a Ty go niestety Filipie przypominasz
OUI
Posty: 104
Rejestracja: 4 cze 2010, o 12:56

Re: 1 pazdziernika

Post autor: OUI »

Ok, czyli dla Wydziału Lekarskiego z Oddziałem Stomatologii szkolenie jest 23 września, a dla Wydziału Farmaceutycznego z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej 27 września, tak?
Gdy pytałam osobiście, panie odsyłały mnie do strony internetowej, na której niczego nie ma, przez co nie można sobie wszystkiego ładnie poustalać (a nie mieszkam w okolicach Białegostoku.)
i pytanie, które mnie nie dotyczy, ale dręczy: gdzie więc mieszkać będą osoby z akademików, dla których szkolenie jest 23, a mają daleko do Białegostoku (do akademików można wprowadzać się kilka dni przed rozpoczęciem)?
OUI
Posty: 104
Rejestracja: 4 cze 2010, o 12:56

Re: 1 pazdziernika

Post autor: OUI »

Gregory, dzięki ! czy te informacje znajdywały się na stronie szkoły? jestem zaskoczona.
Awatar użytkownika
BMI
Posty: 30
Rejestracja: 16 wrz 2009, o 22:38

Re: 1 pazdziernika

Post autor: BMI »

Dokładnie na stronie biblioteki
OUI
Posty: 104
Rejestracja: 4 cze 2010, o 12:56

Re: 1 pazdziernika

Post autor: OUI »

. dopiero zaczynam I rok. gdyby nie to forum, nie wiedziałabym o żadnym szkoleniu bibliotecznym. wchodzę na główną stronę uniwersytetu, mogliby jakoś dać znać czasem co gdzie i jak.
dzięęki raz jeszcze Wam wszystkim
Awatar użytkownika
BMI
Posty: 30
Rejestracja: 16 wrz 2009, o 22:38

Re: 1 pazdziernika

Post autor: BMI »

Prawda strona żadnych informacji kociakom nie dostarcza dlatego należy się zrzeszać ze starszymi tambylcami
Ponoć ma być 23 września o 19:00 spotkanie integracyjne ale nic więcej nie wiem
OUI
Posty: 104
Rejestracja: 4 cze 2010, o 12:56

Re: 1 pazdziernika

Post autor: OUI »

A gdy o coś się pytałam składając papiery, odpowiedź brzmiała: wszystkie informacje będą podane na stronie uczelni.
no świetnie : ))
23 to pewnie lekarski nie wiem jeszcze kiedy można się do akademików wprowadzać.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości