1 rok

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
Idan
Posty: 554
Rejestracja: 11 sty 2010, o 21:26

Re: 1 rok

Post autor: Idan »

Cytofizjo nigdy się nie uczyłem i ciągle mam zaliczenie, bardzo nam odpuszczają
Histo zależy z kim się ma
Biochemia faktycznie straszna
Anatomia jak się przerobi masę pytań to w zasadzie nie ma czego się obawiać

Jak dla mnie to angielski mam przerażający, ale to raczej wina asystentki, która ma problem ze sobą
maszynkadomiesa
Posty: 104
Rejestracja: 8 kwie 2011, o 17:32

Re: 1 rok

Post autor: maszynkadomiesa »

Po 6 mięsiącach na UMP mogę spokojnie powiedzieć, że Poznania nie zamieniłbym na inną uczelnię. UMP raczej dobrze podeszło do reformy i, jak pisze kolega wyżej, na tzw. zapychaczach mniej wymagają. Na cytofizjologii spodziewałem się słynnych pogromów, a na razie jest całkiem spoko. No, do czasu seminarium z Panią SS.

Zajęcia z anatomii są bardzo przyjemne. Dużym plusem są zwłoki, które sami mogliśmy preparować. Do stołu przeważnie nie dało się dopchać, ale wtedy kwitły kontakty towarzyskie w kółku różańcowym. No i czaszka nerwowa!

Biofizyka, na tym przedmiocie chyba najbardziej zależy na kogo się trafi. U jednych asystentów można nie robić praktycznie nic i być zwolnionym z kolokwium zaliczeniowego, a u innych napieprzać wykresy przez dwie godziny. Przedmiot do przeżycia, kilka ciekawych doświadczeń, trochę przydatnej wiedzy, nic poza tym.

Chemia - przedmiot bez sensu. Całość materiału dubluje się na biochemi. Jak ktoś lubi bawić się odczynnikami, to się mu spodoba.

Pierwsza pomoc - super zajęcia, super prowadzący.

Biologia molekularna - mieszane odczucia. Za dużo moim zdaniem biadolenia o technikach, których nigdy nie użyję. Wykłądy bez sensu. Trochę praktyki w postaci PCR i świetne zajęcia o epigenetyce i systemach naprawczych DNA. Zdaje się bezstresowo.

Histologia - w pierwszym semestrze mój ulubiony przedmiot, w drugim jakiś rzyg. Dużo zależy od asystenta. Jedni z wejściówek zawsze będą mieć max, inni nigdy go nie zobaczą, a niekoniecznie przekłada się to na zakres wiedzy. Dziwny system liczenia punktów. Katedra raczej przychylna studentom.

Fizjologia - śmiesznie jest. Najbardziej nieogarnięta katedra. Wejściówki to formalność. Na seminariach zależy wszystko od prowadzących, ale Ci zmieniają się co zajęcia. Na wykładzie dowiedziałem się tyle, że kobieta z punkty widzenia fizjologicznego jest obła.

Biochemia - dla mnie bomba. Wejściówka to powtórzenie materiały z chemii. Wykłady bez sensu. Świetne seminarki. No i to jest chyba katedra najbardziej idąca studentom na rękę.

Cytofizjologia - jak pisałem wyżej, miało być bum, a jest luz. Ale tylko dzięki temu, że mamy taki kocioł, że olaboga.

Higiena, historia medycyny - formalność.

Biostatystyka - częściowo powtórka informatyki, częściowo zabawa w statystyk (jak sama nazwa wskazuje). Głównie przyda się tym, którzy będą robić jakieś badania naukowe czy coś w ten deseń.

Tak ogólnie, polecam Poznań!
Slowik
Posty: 133
Rejestracja: 9 sie 2012, o 20:48

Re: 1 rok

Post autor: Slowik »

O, to ciekawe! Ktoś poleca nam swoją uczelnię Tutaj to rzadko spotykane
persil1991
Posty: 1673
Rejestracja: 22 maja 2008, o 22:21

Re: 1 rok

Post autor: persil1991 »

Ja z perspektywy trzeciego roku też polecam Z uczelni trudno wylecieć (choć o 40 osób nasz rok się skurczył), co wydaję mi się najważniejszym plusem
Awatar użytkownika
karmelowa
Posty: 64
Rejestracja: 29 mar 2011, o 07:55

Re: 1 rok

Post autor: karmelowa »

Krążą plotki, że u nas już odpadło ok. 50 osób, ale kto wie, nikt się nie doliczy.
Awatar użytkownika
Idan
Posty: 554
Rejestracja: 11 sty 2010, o 21:26

Re: 1 rok

Post autor: Idan »

Ja też polecam Poznań! Jest megafajnie !
A co do tych plotek to wystarczy sprawdzić ile osób podeszło do I kolosa z anatomii i porównać z tą teoretyczną liczbą 270 studentów (220 stacjo + 50 niestacjo). I wtedy wychodzi ile teoretycznie odpadło.

Wylecieć się wydaje ciężko, ale trzeba jednak coś robić, żeby nie wylecieć : D. Przy czym na obecny stan ja jestem bardzo zadowolony
krmowm2
Posty: 196
Rejestracja: 16 wrz 2011, o 12:53

Re: 1 rok

Post autor: krmowm2 »

Albo zliczyć osoby, które pisały egzam z biofizyki. W sam raz jak komuś się nudzi

Dołączam się do pozytywnej reklamy Poznania
Awatar użytkownika
karmelowa
Posty: 64
Rejestracja: 29 mar 2011, o 07:55

Re: 1 rok

Post autor: karmelowa »

No wiadomo, UMP najlepszą uczelnią bo najfajniejsi ludzie! Chociaż zdarzają się i tacy, którzy zabierają materiały dydaktyczne za anatomii - czaszki itp. albo psują doświadczenia na biol-molu. No cóż, z takimi ludźmi też trzeba nauczyć się żyć, nie jest łatwo.
maszynkadomiesa
Posty: 104
Rejestracja: 8 kwie 2011, o 17:32

Re: 1 rok

Post autor: maszynkadomiesa »

karmelowa pisze:Chociaż zdarzają się i tacy, którzy zabierają materiały dydaktyczne za anatomii - czaszki itp. albo psują doświadczenia na biol-molu. No cóż, z takimi ludźmi też trzeba nauczyć się żyć, nie jest łatwo.
Trzeba się też przyzwyczaić, ale to chyba jak na każdej uczelni, do ewenementów panikujących przed każdymi zajęciami. No i tych, którzy donoszą katedrom, że na zaliczeniach powtarzają się niektóre pytania!
krmowm2
Posty: 196
Rejestracja: 16 wrz 2011, o 12:53

Re: 1 rok

Post autor: krmowm2 »

karmelowa pisze:No wiadomo, UMP najlepszą uczelnią bo najfajniejsi ludzie! Chociaż zdarzają się i tacy, którzy zabierają materiały dydaktyczne za anatomii - czaszki itp. albo psują doświadczenia na biol-molu. No cóż, z takimi ludźmi też trzeba nauczyć się żyć, nie jest łatwo.
Dokładnie a ile to nerwów kosztuje Czasami tak długo człowiek dochodzi do siebie po takim dniu spędzonym z nimi.
maszynkadomiesa
Posty: 104
Rejestracja: 8 kwie 2011, o 17:32

Re: 1 rok

Post autor: maszynkadomiesa »

krmowm2 pisze:
Dokładnie a ile to nerwów kosztuje Czasami tak długo człowiek dochodzi do siebie po takim dniu spędzonym z nimi.
W grupie czwartej są takie penery!
Awatar użytkownika
karmelowa
Posty: 64
Rejestracja: 29 mar 2011, o 07:55

Re: 1 rok

Post autor: karmelowa »

maszynkadomiesa pisze:
krmowm2 pisze:
Dokładnie a ile to nerwów kosztuje Czasami tak długo człowiek dochodzi do siebie po takim dniu spędzonym z nimi.
W grupie czwartej są takie penery!
No wiadomo, czwarta grupa!
maszynkadomiesa pisze: Trzeba się też przyzwyczaić, ale to chyba jak na każdej uczelni, do ewenementów panikujących przed każdymi zajęciami. No i tych, którzy donoszą katedrom, że na zaliczeniach powtarzają się niektóre pytania!
Na tych drugich to trzeba uważać bo niestety jest ich niemało. Tych pierwszych to nie zauważyłam. Są za to tacy, którzy uwielbiają dokuczać dziewczynom niestety szowiniści też są na medycynie
maszynkadomiesa
Posty: 104
Rejestracja: 8 kwie 2011, o 17:32

Re: 1 rok

Post autor: maszynkadomiesa »

karmelowa pisze: Na tych drugich to trzeba uważać bo niestety jest ich niemało. Tych pierwszych to nie zauważyłam. Są za to tacy, którzy uwielbiają dokuczać dziewczynom niestety szowiniści też są na medycynie
Jeszcze słowo, a nie siedzisz za mną na anatomii!
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 68 gości