1 rok

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
dmnunited
Posty: 1433
Rejestracja: 31 mar 2013, o 22:31

Re: 1 rok

Post autor: dmnunited »

^up dokładnie. a powiedzcie mi o co chodzi z tą średnią? jaki ma to związek z maturą?!
Awatar użytkownika
karmelowa
Posty: 64
Rejestracja: 29 mar 2011, o 07:55

Re: 1 rok

Post autor: karmelowa »

A Niestety nie wiem. Średnia jest drugim kryterium, które biorą pod uwagę przy rekrutacji - jeżeli są dwie osoby, które mają tyle samo pkt z matur, to dostaje się ta, która ma wyższą średnią.
Awatar użytkownika
Anezka
Posty: 1022
Rejestracja: 27 gru 2009, o 23:17

Re: 1 rok

Post autor: Anezka »

Ja też gonię na Poznań. Mocno ciśniecie studentom innych wydziałów? Legendy słyszałam o poczuciu wyższości leku nad resztą kierunków
Piotrr
Posty: 1333
Rejestracja: 9 lip 2012, o 19:11

Re: 1 rok

Post autor: Piotrr »

Anezka pisze:Ja też gonię na Poznań. Mocno ciśniecie studentom innych wydziałów? Legendy słyszałam o poczuciu wyższości leku nad resztą kierunków
W sumie to sie nad tym nie zastanawiałem ale coś w tym musi być. Jak jeszcze studiowałem tam rat-med(pozdrowienia dla pana Telca ) to na imprezie integracyjnej dla ump kolega z grupy podszedl do laski i zapytał czy z nim zatańczy. Ta z kolei pyta sie co studiuje. To znajomy ze rat-med. A wielka dama mówi że jest ze stomy i nie zadaje sie z nikim kto nie jest z leku stomy albo farmy o.O
W końcu lekarz
goodman
Posty: 1854
Rejestracja: 17 maja 2012, o 20:50

Re: 1 rok

Post autor: goodman »

Bo swiat dzieli sie na: nadludzi z leku/stomy (übermensch, rasa panów) oraz reszty: wszystkie osobniki z innych kierunków (untermensch)

Awatar użytkownika
mickey_mouse
Posty: 641
Rejestracja: 25 kwie 2012, o 07:59

Re: 1 rok

Post autor: mickey_mouse »

Piotrr pisze:W sumie to sie nad tym nie zastanawiałem ale coś w tym musi być. Jak jeszcze studiowałem tam rat-med(pozdrowienia dla pana Telca ) to na imprezie integracyjnej dla ump kolega z grupy podszedl do laski i zapytał czy z nim zatańczy. Ta z kolei pyta sie co studiuje. To znajomy ze rat-med. A wielka dama mówi że jest ze stomy i nie zadaje sie z nikim kto nie jest z leku stomy albo farmy o.O
1.jpg
Awatar użytkownika
Anezka
Posty: 1022
Rejestracja: 27 gru 2009, o 23:17

Re: 1 rok

Post autor: Anezka »

goodman pisze:Bo swiat dzieli sie na: nadludzi z leku/stomy (übermensch, rasa panów) oraz reszty: wszystkie osobniki z innych kierunków (untermensch)

Pozostaje wierzyć, że ostatni będą pierwszymi.
niezdecydowana59
Posty: 1
Rejestracja: 19 maja 2013, o 13:21

Re: 1 rok

Post autor: niezdecydowana59 »

Zazdroszczę Wam tego poczucia, że się dostałam/dostałem.
Mnie czeka to za rok. Tzn mam nadzieję, że właśnie ta myśl będzie mi towarzyszyła
Miilena9494
Posty: 1
Rejestracja: 21 maja 2013, o 11:54

Re: 1 rok

Post autor: Miilena9494 »

Mógłby mi ktoś powiedzieć z pierwszego roku czy dużo osób wyleciało? Chciałabym studiować w Poznaniu ale obawiam się biofizyki (naprawdę jest taka straszna?) No i fizjologia czy z tym przedmiotem też są problemy?
maszynkadomiesa
Posty: 104
Rejestracja: 8 kwie 2011, o 17:32

Re: 1 rok

Post autor: maszynkadomiesa »

Jedni mówią, że wyleciało około 50 osób, ale to raczej przesada. Odnośnie biofizyki. Za kilka dni jest druga poprawka i wyjaśni się, ile osób ją uleje. W każdym razie, od przyszłego roku ma podobno nie być już egzaminu z biofizyki, a to jest duuże odbarczenie. Fizjologii nie ma się co bać. Na naszej uczleni jest ona raczej lajtowa, ale jeżeli chce się ją umieć samemu dla siebie, bo przyda się w przyszłości, to trzeba samemu więcej zrobić.

Największym problemem jest nagromadzenie materiału. Dzięki wspaniałej reformie nie ma czasu, by nauczyć się wszystkiego w odpowiednim czasie. Problemem są też przedmioty w zasadzie nieprzydatne, a które pochłaniają sporą ilośc czasu, np. taka cytofizjologia za 1 ECTS, z której miałem dziś wątpliwą przyjemność pisać zaliczenie.
Awatar użytkownika
mickey_mouse
Posty: 641
Rejestracja: 25 kwie 2012, o 07:59

Re: 1 rok

Post autor: mickey_mouse »

maszynkadomiesa pisze:Jedni mówią, że wyleciało około 50 osób, ale to raczej przesada. Odnośnie biofizyki. Za kilka dni jest druga poprawka i wyjaśni się, ile osób ją uleje. W każdym razie, od przyszłego roku ma podobno nie być już egzaminu z biofizyki, a to jest duuże odbarczenie. Fizjologii nie ma się co bać. Na naszej uczleni jest ona raczej lajtowa, ale jeżeli chce się ją umieć samemu dla siebie, bo przyda się w przyszłości, to trzeba samemu więcej zrobić.

Największym problemem jest nagromadzenie materiału. Dzięki wspaniałej reformie nie ma czasu, by nauczyć się wszystkiego w odpowiednim czasie. Problemem są też przedmioty w zasadzie nieprzydatne, a które pochłaniają sporą ilośc czasu, np. taka cytofizjologia za 1 ECTS, z której miałem dziś wątpliwą przyjemność pisać zaliczenie.
A ile jest łącznie egzaminów na 1 roku w sesji zimowej i letniej?
Awatar użytkownika
Lizzy
Posty: 189
Rejestracja: 18 kwie 2009, o 18:06

Re: 1 rok

Post autor: Lizzy »

maszynkadomiesa pisze:Jedni mówią, że wyleciało około 50 osób, ale to raczej przesada. Odnośnie biofizyki. Za kilka dni jest druga poprawka i wyjaśni się, ile osób ją uleje. W każdym razie, od przyszłego roku ma podobno nie być już egzaminu z biofizyki, a to jest duuże odbarczenie. Fizjologii nie ma się co bać. Na naszej uczleni jest ona raczej lajtowa, ale jeżeli chce się ją umieć samemu dla siebie, bo przyda się w przyszłości, to trzeba samemu więcej zrobić.

Największym problemem jest nagromadzenie materiału. Dzięki wspaniałej reformie nie ma czasu, by nauczyć się wszystkiego w odpowiednim czasie. Problemem są też przedmioty w zasadzie nieprzydatne, a które pochłaniają sporą ilośc czasu, np. taka cytofizjologia za 1 ECTS, z której miałem dziś wątpliwą przyjemność pisać zaliczenie.
I tak macie dobrze z biofizyką, my mieliśmy 2 semestry tego czegoś, to była dopiero atrakcja

Fizjo jest spoko, chociaż za parę dni egzamin to się przekonamy jak będzie naprawdę ja bym się chyba bardziej bała anatomii.
My na przykład zaliczenie z cytofizjo mieliśmy tydzień przed egz z anatomii, więc to już w ogóle urozmaicenie, ale poprawkę potem chyba wszyscy zdali, więc nie jest źle. Te niepotrzebne przedmioty były, są i będą i po prostu trzeba je przetrwać.
Generalnie wydaje mi się, że na UMP nie odpada tak dużo ludzi jak na niektórych innych uczelniach (z tego co słyszałam)
Lekarz Rezydent.
Awatar użytkownika
Ammber
Posty: 109
Rejestracja: 18 lut 2012, o 20:18

Re: 1 rok

Post autor: Ammber »

To miło jeśli to prawda z tą słynną biofizyką A co z podręcznikami do anatomii? Czy coś się zmieni w tym roku? Bo niby obowiązuje mianownictwo angielskie, a podobno pierwszoroczni uczą się ze starych podręczników?
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google [Bot] i 7 gości