1 rok

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Alibi
Posty: 135
Rejestracja: 20 maja 2012, o 13:31

Re: 1 rok

Post autor: Alibi »

W tym roku podręczniki obowiązują te same, chociaż trudno powiedzieć obowiązują- każdy uczy się z tego, co mu najbardziej pasuje- najczęściej Woźniak jako baza. A mianownictwo angielskie to raczej teoria, raptem 1-2 pytania na teście z odpowiedziami jako nazwy po angielsku i to łudząco podobnymi do nazw po łacinie ) + kilka razy zdarzyło się, że asystent zapytał o nazwę po angielsku, ale tym nie ma co się przejmować.
Awatar użytkownika
Ammber
Posty: 109
Rejestracja: 18 lut 2012, o 20:18

Re: 1 rok

Post autor: Ammber »

Dziękuję serdecznie, każda rada jest dla mnie cenna A jak wyglądają perspektywy rozwoju naukowego w Poznaniu? Chodzi mi o koła naukowe/ofertę stypendialną/możliwość uczestnictwa w konferencjach itp. Jaka dziedzina medycyny rozwija się tu najprężniej (jeśli takowa istnieje)?
Awatar użytkownika
washable_blue
Posty: 82
Rejestracja: 12 maja 2013, o 18:21

Re: 1 rok

Post autor: washable_blue »

Miilena9494 pisze:Chciałabym studiować w Poznaniu ale obawiam się biofizyki (naprawdę jest taka straszna?)
Spoko, ponoć w następnym roku mają znieść egzamin z biofizyki
Awatar użytkownika
Jane Doe
Posty: 967
Rejestracja: 5 gru 2010, o 17:22

Re: 1 rok

Post autor: Jane Doe »

to nie znaczy, że będzie łatwiej, uwierz. tak jest w tym roku na umb i fakt, nie było najgorzej, ale sam zakład był na początku wkurzony na maxa, że z egzaminu zrobiło się zaliczenie i tak nam dopieprzyli semestr roboty, że nikt się anatomii nie uczył wszystko zależy od przychylności zakładu.
Awatar użytkownika
Ann
Posty: 445
Rejestracja: 6 cze 2007, o 12:06

Re: 1 rok

Post autor: Ann »

Biofizyka zawsze budziła wśród studentów I roku największe przerażenie, a tak naprawdę z mojego rocznika chyba nikt z jej powodu nie wyleciał. Nie taki diabeł straszny, choć trzeba się pomęczyć

Co do pytania o rozwój naukowy to myślę, że na każdej uczelni jest taka możliwość, a zasada jest prosta, trzeba chcieć i być zaangażowanym.
prawojest prawem
Posty: 3
Rejestracja: 15 cze 2013, o 22:03

Re: 1 rok

Post autor: prawojest prawem »

Wiem,że już dzisiaj jesteście po sesji. Napiszcie będzie impreza? Czy odsypianie? Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Ann
Posty: 445
Rejestracja: 6 cze 2007, o 12:06

Re: 1 rok

Post autor: Ann »

Po pierwszym roku max 15 osób i chyba najwięcej przez anatomię, mimo, że egzamin z anato był na II roku dopiero, le jak widać zaliczenia również przysporzyły niektórym trudności. Ogólnie panuje przekonanie takie, że trzeba się postarać, aby z tych studiów odpaść i myślę, że coś w tym jest. Są dwie poprawki wg regulaminu, a niektóre przedmioty i tak ludzie chodzą zdawać wielokrotnie i jakoś przechodzą na następny rok
Awatar użytkownika
wia
Posty: 194
Rejestracja: 7 paź 2011, o 18:16

Re: 1 rok

Post autor: wia »

Słuchajcie, jak to jest z tymi wszystkimi materiałami", które starsi studenci tak bardzo starają się pierwszakom opchnąć? Notatki, giełdy, nie wiem, co tam jeszcze. Opłaca się zaopatrzyć, czy przeżyję bez?
Awatar użytkownika
Ammber
Posty: 109
Rejestracja: 18 lut 2012, o 20:18

Re: 1 rok

Post autor: Ammber »

Czy ktoś szczerze odpowie, czy nikt nie będzie kalał własnego gniazda ?:D
Murthad
Posty: 74
Rejestracja: 23 lip 2011, o 08:20

Re: 1 rok

Post autor: Murthad »

Nie kupujcie nic, zdecydowana większość tego co sprzedają znajduje się na uczelnianych chomikach z tą różnicą, że jest już wydrukowane, ewentualnie testy są zrobione.
Awatar użytkownika
Włóczykijek
Posty: 83
Rejestracja: 14 lip 2013, o 14:54

Re: 1 rok

Post autor: Włóczykijek »

Murthad, true story. Ze spokojem jak mówią w Poznaniu
Awatar użytkownika
wia
Posty: 194
Rejestracja: 7 paź 2011, o 18:16

Re: 1 rok

Post autor: wia »

Super, dziękuję za szczerość
Murthad
Posty: 74
Rejestracja: 23 lip 2011, o 08:20

Re: 1 rok

Post autor: Murthad »

Włóczykijek, a ty sie UMB nie powinienieś zajmować ?
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości