12.05 Matura z biologii-wnioski,komentarze, lament i radość.

Rozmowy na temat matury z biologii. odpowiedzi na trudne pytania, rozwiązywanie zadań, arkusze maturalne z biologii
Awatar użytkownika
kalcytonina
Posty: 86
Rejestracja: 22 cze 2014, o 16:10

Re: 12.05 Matura z biologii-wnioski,komentarze, lament i rad

Post autor: kalcytonina »

wpisałaś
Awatar użytkownika
Erick
Posty: 1560
Rejestracja: 15 paź 2009, o 18:40

Re: 12.05 Matura z biologii-wnioski,komentarze, lament i rad

Post autor: Erick »

kalcytonina pisze:Jak wpisałeś literkę A, B, C to chyba już bez przesady. Ale to tylko moje zdanie.
A ja nie wpisałem literki tylko przepisałem, np większy udział szpiku kostnego sprawia . To już wola egzaminatora?
Awatar użytkownika
kalcytonina
Posty: 86
Rejestracja: 22 cze 2014, o 16:10

Re: 12.05 Matura z biologii-wnioski,komentarze, lament i rad

Post autor: kalcytonina »

Chyba ciężko, żeby uznali. Ale trzymam kciuki
japoneczka
Posty: 41
Rejestracja: 14 wrz 2011, o 13:58

Re: 12.05 Matura z biologii-wnioski,komentarze, lament i rad

Post autor: japoneczka »

a czy w ostatnim zadaniu dopuszczalne są tylko odpowiedzi takie jak podali w kluczu? bo ja zamiast o tym metanie napisałam,że można na tych terenach wysiać coś innego(nie pamiętam co napisałam ) i że nowe tereny dzięki temu nie są przeznaczane pod uprawę, coś w ten deseń
Reakcja

Re: 12.05 Matura z biologii-wnioski,komentarze, lament i rad

Post autor: Reakcja »

Mi się wydaje, że jeśli się pisało po kolei: czyli jeden podpunkt- uk. krwionośny, a drugi podpunkt- uk. oddechowy to będzie ok. Ale też w sumie nie wiadomo jak to będzie

A co do zadania ostatniego. Ja jako argument za dałam to, że dzięki temu nie powstaje monokultura (coś w tekście było, że można wysiać ryż, a potem pszenicę czy coś). Ale nie pamiętam jak to ujęłam
W sumie, jeśli odp. jest poprawna merytorycznie to muszą to uznać.
canciari
Posty: 28
Rejestracja: 5 maja 2011, o 20:14

Re: 12.05 Matura z biologii-wnioski,komentarze, lament i rad

Post autor: canciari »

Słuchajcie, a ja mam sprzeczne info od dwóch babek od biologii. W tej tabelce z zależnościami zamiast nieantagonistyczny wpisałam. korzystny". Jedna mówi, że może zostać uznane jeśli egzaminator będzie w miarę łaskawy, a druga, że kategorycznie nie. Co myślicie?
black-cat
Posty: 496
Rejestracja: 2 sty 2013, o 18:38

Re: 12.05 Matura z biologii-wnioski,komentarze, lament i rad

Post autor: black-cat »

Widziałam właśnie ten klucz, czyli w tym zadaniu z genetyki z barwą kolców prawidłowa odpowiedź to ta, że najliczniejszy fenotyp to kolce purpurowe a najmniej liczny to kolce różowe? Wydawało mi się, że zielone Ale może mi się coś pomieszało, bo wyniki coraz bliżej i emocje są już naprawdę spore
Kierunek lekarski :)
japoneczka
Posty: 41
Rejestracja: 14 wrz 2011, o 13:58

Re: 12.05 Matura z biologii-wnioski,komentarze, lament i rad

Post autor: japoneczka »

No jeśli egzaminator będzie łaskawy,to rzeczywiście powinno być uznane zawsze trzeba mieć nadzieję,że się na takiego trafi
Awatar użytkownika
nika0645
Posty: 410
Rejestracja: 13 lut 2014, o 19:28

Re: 12.05 Matura z biologii-wnioski,komentarze, lament i rad

Post autor: nika0645 »

japoneczka pisze:No jeśli egzaminator będzie łaskawy,to rzeczywiście powinno być uznane zawsze trzeba mieć nadzieję,że się na takiego trafi
w zeszłym roku mój egzaminator nie był zbyt łaskawy, więc w tym mam nadzieję, że mi się poszczęściło
japoneczka
Posty: 41
Rejestracja: 14 wrz 2011, o 13:58

Re: 12.05 Matura z biologii-wnioski,komentarze, lament i rad

Post autor: japoneczka »

nika0645, a rok temu na jaki wynik liczyłaś z biologii,że piszesz o niełaskawości egzaminatora ?
Awatar użytkownika
nika0645
Posty: 410
Rejestracja: 13 lut 2014, o 19:28

Re: 12.05 Matura z biologii-wnioski,komentarze, lament i rad

Post autor: nika0645 »

między 85, a 90, pisałam odwołanie i gdyby nie te punkty, co mi zabrali przez klucz, to miałabym te pare % więcej no ale nie udało się ale w sumie gap year mi się przydał. tylko obym poprawiła teraz
ekologiczna
Posty: 73
Rejestracja: 20 maja 2014, o 11:26

Re: 12.05 Matura z biologii-wnioski,komentarze, lament i rad

Post autor: ekologiczna »

nieantagonistyczny to nie zawsze korzystny, bo może być np. obojętny, więc to nie wszystko jedno.
Mam kolegę, któremu nie dali punktu, bo zamiast tkanka tłuszczowa tworzy tkankę podskórną , napisał tkanka tłuszczowa występuje w tkance podskórnej. Poza tym odpowiedział na pyt. , że pełni funkcję termoizolacyjną.
Adasko1
Posty: 233
Rejestracja: 28 maja 2014, o 13:55

Re: 12.05 Matura z biologii-wnioski,komentarze, lament i rad

Post autor: Adasko1 »

To będzie pogrom z tymi egzaminatorami?
Nika a ile pkt w końcu miałaś? 80?

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości