2010/2011- UMP- rekrutacja

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
dr house
Posty: 40
Rejestracja: 1 maja 2009, o 17:49

Re: 2010/2011- UMP- rekrutacja

Post autor: dr house »

Napisałam do UM w Poznaniu i tam nie będzie brana pod uwage matematyka ^^
garbage
Posty: 117
Rejestracja: 1 sie 2007, o 14:47

Re: 2010/2011- UMP- rekrutacja

Post autor: garbage »

chociaz tyle. A wiesz moze czy wraca fizyke bo na dniach otwartych kobieta z dzialu rekrutacji tak mowila
dr house
Posty: 40
Rejestracja: 1 maja 2009, o 17:49

Re: 2010/2011- UMP- rekrutacja

Post autor: dr house »

Napisalam do nich i przedstawilam swoja sytuacje ze martwie sie o ta matematyke, a oni napisali ze nie beda brali pod uwage matematyki. Nie sadze zeby wrocili fizyke, sensu w tym nie ma taka mam przynajmniej nadzieje /
Awatar użytkownika
polianna
Posty: 186
Rejestracja: 20 lip 2008, o 19:00

Re: 2010/2011- UMP- rekrutacja

Post autor: polianna »

Skoro nie biorą pod uwagę matematyki,to jest chyba duża szansa,że i fizyki nie wprowadzą. Mam taką nadzieję
dr house
Posty: 40
Rejestracja: 1 maja 2009, o 17:49

Re: 2010/2011- UMP- rekrutacja

Post autor: dr house »

ja tez mam taka nadzieje Wnioskuje ze sie wybierasz?
martynai
Posty: 3
Rejestracja: 8 maja 2009, o 21:31

Re: 2010/2011- UMP- rekrutacja

Post autor: martynai »

witam

rozważam studia medyczne,w sumie od niedawna.
Tzn. zawsze mnie to kręciło,ale do tej pory bardziej byłam za kierunkami typowo politechnicznymi, takimi jak np. geodezja.

Wiele czynnikow opowiada się za tym, aby na te studia wyruszyć do Gdańska
i tu moje pytanie: jak wygląda sprawa z Poznaniem?
matura także rozszerzona jedynie z biol i chem obowiązuje? czy dokładają fizykę/matmę?

widzę, że garbage i dr house są najpewniej maturzystkami 2010, dziewczyny, dlaczego wybieracie Poznan?
garbage
Posty: 117
Rejestracja: 1 sie 2007, o 14:47

Re: 2010/2011- UMP- rekrutacja

Post autor: garbage »

poznan, samo miasto i jego klimat sa juz duzym plusem. uczelnia bardzo dobra, z dobrym zapleczem, wremontowana. Zapowiada sie to dobrze, 2- mam tam znajomych. Oprócz poznania dosc poważnie biore bod uwage Białystok. Duzo zieleni, dobra uczelnia, prog ciut nizszy ze wzgledu na lokalizacje miasta. Chyba bardziej ciagnie mni jednak na wschod:). A o obu uczelniach slyszalam praktycznie same dobre opinie.
Ostatnio zmieniony 9 maja 2009, o 12:20 przez garbage, łącznie zmieniany 1 raz.
martynai
Posty: 3
Rejestracja: 8 maja 2009, o 21:31

Re: 2010/2011- UMP- rekrutacja

Post autor: martynai »

w rankingu 2008 Gdansk na drugim miejscu, na pierwszym Warszawa, Poznan na trzecim, więc w sumie zbliżone poziomem są

mnie z kolei cholernie ciągnie nad Morze, do Gdańska : )
całe życie na Mazurach, więc wschodu Polski już mam dosyć )

zaraz się zorientuję jak z tą rekrutacją do Poznania i Białego. : )


pozdrawiam.
dr house
Posty: 40
Rejestracja: 1 maja 2009, o 17:49

Re: 2010/2011- UMP- rekrutacja

Post autor: dr house »

Niestety oficjalnych wymogow jeszcze nie ma / Ja jestem z poludnia i mature zdaje w tym roku ale nie jestem na biol chemie tylko w klasie humanistycznej, a o medycynie odwazylam sie pomyslec od niedawna i sama nauczylam sie biologii rozszerzonej. Jesli mi dobrze pojdzie, to za rok zdam chemie i gnam do Poznania. blizej mialabym na UJ ale tu podobno bedzie matematyka, a jesli nie to wciaz fizyka, wiec dla mnie odpada

A o Poznaniu duzo dobrego sie slyszy, no i miasto ma taki urok ^^
Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: 2010/2011- UMP- rekrutacja

Post autor: doktorka »

Poznan, uroki?! ahahhaha:D oł man, nieeeeee nienenienieineD beton i nuda]
jankes_medyk
Posty: 213
Rejestracja: 11 wrz 2008, o 23:04

Re: 2010/2011- UMP- rekrutacja

Post autor: jankes_medyk »

buahaha przylaczam siebeton, blokowiska, szaro-buro.
persil1991
Posty: 1673
Rejestracja: 22 maja 2008, o 22:21

Re: 2010/2011- UMP- rekrutacja

Post autor: persil1991 »

O wy Poznań to bloki i nuda? FOCH!

A to ze strony internetowej uczelni, chyba jeszcze o tym nie było:

NAJLEPSI W RANKINGU UCZELNI
Z nieukrywaną satysfakcją przyjęliśmy wiadomość o uzyskaniu przez Uniwersytet Medyczny im. K. Marcinkowskiego pierwszego miejsca w rankingu uczelni medycznychRzeczpospolitej iPerspektyw". W prestiżowym zestawieniu przygotowywanym corocznie przez kapitułę pod przewodnictwem prof. dr. hab. Marka Safjana nasz Uniwersytet piął się coraz wyżej, by po ubiegłorocznymwicemistrzostwie w tym roku zostać bezapelacyjnym liderem. Wskaźnik rankingowy 100 pkt. dał nam przewagę nad druga uczelnią aż o 4,17 pkt. O miejscu w zestawieniu decydowały punkty przyznawane za najważniejsze cechy uczelni jak prestiż, siła naukowa, warunki studiowania i umiędzynarodowienie studiów. Dodatkowo rozpatrywano kryteria obejmujące preferencje pracodawców, cytowanie prac naukowych, osiągnięcia sportowe czy programy anglojęzyczne. Warto też odnotować utrzymanie wysokiego dziewiątego miejsca w ogólnopolskim rankingu wszystkich uczelni akademickich.
jankes_medyk
Posty: 213
Rejestracja: 11 wrz 2008, o 23:04

Re: 2010/2011- UMP- rekrutacja

Post autor: jankes_medyk »

nie wiem jak sie ma miejsce w rankingu do uroku miasta
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 79 gości