3 pytania

emblaze
Posty: 9
Rejestracja: 29 sty 2009, o 19:39

3 pytania

Post autor: emblaze »

1.Czy jakbym zrobił domek dla szynszyla (którego dostane w kwietniu ale juz sie pytam)
z kartonu, którego prawdopodobnie by go ogryzał. To jest nie zdrowe czy zdrowe?
Lepiej z kartonu czy zdrewna. Bo zdrewna chyba jest zdrowo ogryzać dla niego :]
2.Klatka lepiej wyższa czy szeroka ? Bo nie mam zbyt dużo miejsca.
Ile kosztuje ? taka klatka.
3. Ile kosztuje mniej wiecej Szynszyl łaciaty lub standardowy ok. 3 mies, samiec w zoologicznym?
pomorek
Posty: 127
Rejestracja: 16 lip 2008, o 13:44

Re: 3 pytania

Post autor: pomorek »

1. Domek zdecydowanie drewniany, kartonowy raczej mu nie zaszkodzi, ale od razu go zniszczy, wiec to bez sensu.Do obgryzania wszyscy juz na tym forum polecali gałązki drzewek owocowych i lepiej załatw mu gałązki to nie bedzie tak chetnie niszczył domku.
2. Klatka oczywiście wysoka nie szeroka ( sprzedawca w sklepie powinien doradzic). Cena takiej klatki najmniejszej, dla jednej szyszki to ok 100zł, ale to tez zalezy jaki sklep, jakie miasto, to nie jest jednoznaczne. Poszukaj, porozgladaj sie, warto bo mozna znaleść taniej.
3.Szynszyl w sklepie standardowy to tez koszt ok 100 zł, ale tu tez istnieje ogromna rozbierznosc zalezna od sklepu, miasta itd. Ja kupowałam u hodowcy za 80 zł, ale czasem ludzie z prywatnej hodowli jeszcze taniej sprzedaja
Szyszek łaciaty to nie wiem ile kosztuje, ale w sklepach rzadko bywaja takie, musisz poszukac osobiscie. Powodzenia !
emblaze
Posty: 9
Rejestracja: 29 sty 2009, o 19:39

Re: 3 pytania

Post autor: emblaze »

dzieki w każdym razie mam 2 sklepy w pobliżu ] czyli wybór mały , ale jeszcze czas bo do 21 kwietnia, ale moze prędzej o dzien lub dwa . w kazdym razie dzieki
Awatar użytkownika
iza91
Posty: 120
Rejestracja: 26 sie 2008, o 15:47

Re: 3 pytania

Post autor: iza91 »

Łaciate rzadko się trafiają w zoologicznym. Na fermie lub u prywatnego hodowcy są w cenie ok 200 zł. Z tego co kiedyś widziałam to mniej więcej tyle kosztowały ^^
katia73
Posty: 16
Rejestracja: 12 cze 2009, o 05:03

Re: 3 pytania

Post autor: katia73 »

Ja na 3 pytanie.
3. Ja pochodzę z małego miasta i kupiłam za 90zł )
dream
Posty: 266
Rejestracja: 13 cze 2007, o 09:59

Re: 3 pytania

Post autor: dream »

iza91 pisze:Łaciate rzadko się trafiają w zoologicznym. Na fermie lub u prywatnego hodowcy są w cenie ok 200 zł. Z tego co kiedyś widziałam to mniej więcej tyle kosztowały ^^

łaciate własnie często czesciej niz białe willsona czy pinkwhitey
my notorycznie mamy tak, że jak zamawiamy szynszyle białą to przychodzi nam mozaika ech.
Pebyls98
Posty: 43
Rejestracja: 31 maja 2009, o 18:47

Re: 3 pytania

Post autor: Pebyls98 »

1. Tekturka lub Karton? To się długo nie utrzyma-ale nie zaszkodzi.
Jak Ci się chce robić to możesz dać
2. Oczywiście wyższa ale długość też jest ważna.
W klatce muszą znaleźć się półeczki co najmniej 2 aby szynszyl mógł po nich skakać
Klatka kosztuje min.100 ja kupuję za 170 widziałam w zoologicznym 2 półeczki,70cm w górę ok. 60 w bok. na jednego szynszyla w sam raz.
3. Standardowego widziałam nawet za 50zł miał 3lata to dużo i starszy
Ale sądzę ,że standardowego kupisz za 80-100zł coś takiego.
Łaciate-śliczniutkie bardzo mi się podobają. Te beżowe,czarne aksamitne,łaciate,fioletowawe to wszystko od 120zł w górę do 150zł około
Frania szynszyl
Posty: 10
Rejestracja: 22 cze 2009, o 12:25

Re: 3 pytania

Post autor: Frania szynszyl »

1.Czy jakbym zrobił domek dla szynszyla (którego dostane w kwietniu ale juz sie pytam)
z kartonu, którego prawdopodobnie by go ogryzał. To jest nie zdrowe czy zdrowe?
Lepiej z kartonu czy zdrewna. Bo zdrewna chyba jest zdrowo ogryzać dla niego :]
2.Klatka lepiej wyższa czy szeroka ? Bo nie mam zbyt dużo miejsca.
Ile kosztuje ? taka klatka.
3. Ile kosztuje mniej wiecej Szynszyl łaciaty lub standardowy ok. 3 mies, samiec w zoologicznym?
_
klatka kosztowała mnie 100zł a była najmniejsza w sklepie dla szynszyli.klatka musi być i szeroka i długa.ja kupowałm samiszkę za 80zł bo mój wujek znał tego pana a tak normalnie to 90zł .wujek opowiadał że w Krakowie kosztował 250zł taki szary no ten zwykł.mam najmłdszego ze sklepu ma dwa i pół miesiąca poideło 7,50zł jak chcesz to morzna kupić drabimki ale to 30zł ja nie kupowałm.kuło do biegania 25zł a w Krakowie 50zł miseczka 4zł a karma 5zł pojemnik na specialny proczek 5,50zł ten proszek kosztuje 10zł troty 2,50 siano 2,50 . i to chyba wszystko pozdrawiam miłego zakupu.
Marola
Posty: 17
Rejestracja: 12 cze 2010, o 12:27

Re: 3 pytania

Post autor: Marola »

1. Lepiej z drewna lub sklejki zrób bezpieczniej
2. Lepiej wyższa z bardzo dużą ilością półek po których szynszyle uwielbiają skakać zł 140zł
3. Łaciaty droższy od standardu i brzydszy ładniejszy standard ok. 180 do 250 tańszego w zoologiku nie kupisz
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości