Re: Adam Małysz

Post autor: DMchemik » 14 lut 2011, o 22:39

WojtekB pisze:
Oczywiście Schlierenzauer czy Evensen byli by zdolni skoczyć na taką odległość z dłuższego rozbiegu, jednak wtedy organizatorzy naraziliby ich zdrowie lub nawet życie. Poniżej najdłuższy skok oddany przez Johana Remen Evensena (250 metrów to już praktycznie płaski teren):
Skoki Schlierenzauera czy Evensena były do przewidzenia. Zwłaszcza, skoro specjalnie dla nich obniżano belkę. A zamiast tego kombinowania z długością najazdu nie lepiej było na samym początku ustawić tę belkę, zamiast ją mzieniać co kilka minut wypaczając sens rywalizacji i kompensując dłigość najazdu dodatkowymi punktami, Bóg sam wie na jakiej podstawie liczonymi? Obyśmy częściej słyszeli gwizdy na zawodach i obserwowali spadek oglądalności czy ilości kibićów pod skocznią, może wtedy pan Hofer następnym razem pomysli, zanim zrobi i coś jeszcze w sporcie zepsuje, delikatnie mówiąc...

Orchidea
Posty: 457
Rejestracja: 14 sie 2009, o 23:27

Post autor: Orchidea » 26 lut 2011, o 17:01

Adam Małysz ma szósty medal mistrzostw świata w swojej karierze i pierwszy brązowy,dziś w Oslo zdobył brąz.Adam Małysz to niesamowity sportowiec i tyle lat wciąż na szczycie :) Najlepszy był Thomas Morgenstern,który został mistrzem świata.Zdobył pierwszy indywidualny tytuł mistrzowski w swojej karierze,a drugi Andreas Kofler.
Kamil Stoch ostatecznie na miejscu szóstym :)

Orchidea
Posty: 457

Post autor: Orchidea » 27 lut 2011, o 16:57

Dzisiaj w konkursie drużynowym Polska zajęła czwarte miejsce na normalnej skoczni na mistrzostwach świata w Oslo.Szkoda,że miejsce bez medalu,ale to bardzo dobre miejsce :)Jak można było przypuszczać wygrała-Austria,drugie miejsca zajęła Norwegia,a trzecie Niemcy.
Polska drużyna- Adam Małysz (104.5 i 106.5 m),Kamil Stoch (101 i 102.5 m),Piotr Żyła (98 i 101 m) i Stefan Hula (97.5 i 93 m).

WojtekB
Posty: 4202
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Polska drużyna skoczków na 4. miejscu

Post autor: WojtekB » 27 lut 2011, o 17:09

Dzisiaj zabrakło szczęścia i przede wszystkim jednego skoczka, który skakałby powyżej 100 metrów (Małysz i Stoch bardzo dobrze, Żyła w miarę swoich możliwości, tylko Hula niestety jest bez formy). Złoto zdobyli Austriacy, srebro gospodarze Norwegowie, a brąz Niemcy.

Post autor: Orchidea » 27 lut 2011, o 17:36

Adam Małysz i Kamil Stoch bardzo dobrze się spisali,Stefan Hula i Piotr Żyła również poprawnie skakali,ale zabrakło trochę szczęścia.Czwarte miejsce trochę prześladuje.

Orchidea
Posty: 457

Post autor: Orchidea » 3 mar 2011, o 18:54

W dzisiejszym konkursie na skoczni HS 134 na mistrzostwach świata w Oslo pierwsze miejsce zdobył Gregor Schlierenzauer 130.0/134.5 m 277.5 pkt.Drugie miejsce Thomas Morgenstern -133.0/131.0 277.2 pkt.Trzecie Simon Ammann -129.5/134.5 274.3 pkt.Z polskich skoczków najlepiej skakał Adam Małysz,który jest na miejscu 11 - 126.0/130.5 257.6 pkt.
Kamil Stoch na miejscu 19 -131.0/124.5 235.7 pkt.
Piotr Żyła na miejscu 21 - 121.0/124.5 232.9 pkt.
Stefan Hula na miejscu 33 -118.0/ 104.8 pkt.

I najważniejsza sprawa-Adam Małysz po zakończeniu konkursu po raz pierwszy oficjalnie powiedział, że to jego ostatnie mistrzostwa w karierze.Będzie skakał do końca sezonu.Wielka szkoda,że czterokrotny mistrz świata i czterokrotny medalista olimpijski w skokach narciarskich kończy karierę.W Pucharze Świata startował od 1996 roku.To były piękne lata :)

Adam Małysz skocznie chciał opuścić na swoich zasadach. –" Moja kariera była tak bogata, że z pełną świadomością podjąłem taką decyzje. Zakończę karierę wtedy, kiedy będę w pełnej formie."

"Często zastanawiałem się, co będę robił po zakończeniu kariery. Mam kilka propozycji, mam różne rzeczy, które mogę robić. Do połowy kwietnia będę się zastanawiał co będę robił, ale kibice wszystkiego się dowiedzą, bo nie będę tego ukrywał przed nikim – wyjaśnił „Orzeł z Wisły”.

karteczka88
Posty: 800
Rejestracja: 11 sty 2007, o 14:23
Lokalizacja: bb

Post autor: karteczka88 » 3 mar 2011, o 19:07

smutna wiadomośc, teraz oglądanie skoków straciło dla mnie sens:( miałam cichą nadzieję, że może jeszcze jeden sezon się uda poskakac z Adamem:) no ale cóż, wielkie brawa za karierę!!
"Jaki jest człowiek, takie są jego marzenia".

Orchidea
Posty: 457

Post autor: Orchidea » 3 mar 2011, o 19:15

Trudno się będzie przyzwyczaić do skoków bez najwybitniejszego skoczka mistrzostw świata..po tych wspaniałych 15 latach i zwycięstwach Adama Małysza-"Orła z Wisły".26 marca Małysz odda swój ostatni skok w Zakopanem.Będzie to podsumowanie jego wspaniałej i bogatej kariery.Też miałam cichą nadzieję,że jeszcze chociaż jeden sezon będzie skakał.Ale kiedyś musiało to nastąpić.Zawsze będzie wspaniałym skoczkiem,ale też skromnym i świadomym swojego wielkiego talentu sportowcem :)

godziasia
Posty: 1279
Rejestracja: 3 cze 2009, o 16:50
Lokalizacja: Żarnów/Uć:)

Post autor: godziasia » 3 mar 2011, o 21:02

szkoda, ale należy mu się :) wyskakał dla nas bardzo dużo, jest osobą, z której możemy być dumni :) nie wiadomo, czy trafi się jeszcze w naszym narodzie ktoś z talentem równym jemu. Wielkie brawa dla mistrza.

WojtekB
Posty: 4202

Post autor: WojtekB » 3 mar 2011, o 21:51

Ciekawe czy ta decyzja zmotywuje pozostałych członków drużyny w sobotnim konkursie (fajny prezent zrobiliby Małyszowi na pożegnanie) :twisted:

Orchidea
Posty: 457

Konkurs drużynowy MŚ w Oslo,Polska na 5 miejscu

Post autor: Orchidea » 5 mar 2011, o 17:26

W dzisiejszym konkursie mistrzostw świata w skokach w Oslo na dużej skoczni Polska zajęła 5 miejsce.Pierwsze miejsce wygrała Austria,drugie Norwegia,a trzecie Słowenia.Warunki były bardzo ciężkie-dlatego konkurs został zakończony już po pierwszej serii.
W polskiej drużynie nie zawiódł oczywiście Adam Małysz,który skoczył 135,5 metrów.
Bardzo dobrze skoczył Piotr Żyła-127 m
Kamil Stoch-113,5 m
Stefan Hula-113,5 m

Adam Małysz oddał dziś ostatni swój skok na mistrzostwach świata.Było to niestety już jego pożegnanie z mistrzostwami.
Nowy rekord skoczni ustanowił dziś Andreas Kofler,który skoczył 141 m
Szkoda,że na zakończenie mistrzostw polska drużyna skoczków nie stanęła na podium i zajęła piąte miejsce.Ale były to dla nas udane mistrzostwa i brąz Adama Małysza :)

WojtekB
Posty: 4202

Re: Konkurs drużynowy MŚ w Oslo,Polska na 5 miejscu

Post autor: WojtekB » 5 mar 2011, o 18:10

Orchidea pisze:Ciekawą niespodzianką okazało się trzecie miejsce dla Słoweńców.Przyczynił się na to Robert Kranjec,który skoczył 136 m
Dzisiaj była czysta loteria na Holmenkollen - trzeba podkreślić, że Słowenia była po pierwszej kolejce na przedostatnim miejscu (na 10. drużyn).

Jeżeli byłyby normalne warunki lub druga seria była by rozegrana to Polacy być może znów walczyliby z Niemcami o trzecią lokatę. A tak to Słoweńcy jednym dobrym skokiem zapewnili sobie brąz :/

Orchidea
Posty: 457

Post autor: Orchidea » 5 mar 2011, o 22:42

Dzisiaj warunki były ciężkie i szkoda,że przez to właśnie nie odbyła się druga seria..wtedy faktycznie Polska mogłaby mieć szansę na podium.Np.skok Kamila Stocha był poprawny,nie było żadnych błędów,ale nie trafił na dobre warunki po prostu..Różnie te skoki dziś wyglądały i dużo zależało od szczęścia i dobrych warunków.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości