Akademik

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
argerich
Posty: 20
Rejestracja: 8 lip 2013, o 17:44

Akademik

Post autor: argerich »

Witam! Chciałabym się dowiedzieć parę rzeczy odnośnie akademika GUMed. Wiem, ze taki temat był, ale generalnie informacje są sprzed paru lat, więc możliwe, że coś się zmieniło.
Zdaję sobie sprawę, że to temat rzeka, ale może osoby które tam mieszkały mogłyby się wypowiedzieć, co o tym myślą.
Chodzi mi głównie o to jak jest, czy jest względnie cisza czy nie i jeśli nie to kiedy, czy da się uczyć,czy robią tam imprezy, czy w razie braku porozumienia można zmienić współlokatora, jakie są mniej więcej warunki w pokojach, jak wyglądają łazienki (na ile osób itd.), jak wyglądają kuchnie, który dom studenta wybrać? czy w ogóle jest jakaś różnica pomiędzy 1,2,3 i 4, czy jest tak, że do określonego idą np. studenci lekarskiego, a do innego farmacji, czy to bez znaczenia i wszyscy są pomieszani, czy lekarski jest w pokoju z lekarskim? czy te same roczniki są razem, czy np. 3 rok może być z 1? Czy oprócz swoich pokoi są jakieś np. wyznaczone miejsca, w których można sie uczyć? Czy to my decydujemy, czy idziemy do pokoju 2,3os, czy to ktoś przydziela?
Awatar użytkownika
ahepb
Posty: 73
Rejestracja: 17 lip 2011, o 15:49

Re: Akademik

Post autor: ahepb »

Podłączam się do pytania
beza
Posty: 29
Rejestracja: 20 lip 2013, o 12:34

Re: Akademik

Post autor: beza »

+ czy w kazdym pokoju jest lodowka i jakie sa obecnie ceny za pokoje 1,2,3-osobowe?
Awatar użytkownika
insomniastar
Posty: 124
Rejestracja: 29 cze 2013, o 08:46

Re: Akademik

Post autor: insomniastar »

za 3-osobowy podobno 340 zł. Słuchajcie! Jak to jest z tym składaniem wniosków? Ja trochę nie ogarniam co tam trzeba im wysłać Właśnie. Mozna to wszystko wysłać?
Awatar użytkownika
ahepb
Posty: 73
Rejestracja: 17 lip 2011, o 15:49

Re: Akademik

Post autor: ahepb »

insomniastar masz dokumenty do wydrukowania, najlepiej pokaż je rodzicom razem z tą informacją w pdf, oni powinni wiedzieć, które oświadczenie wypełnić, bo potrzeba tam też jakiś papierków z Urzędu Skarbowego.

"Informacje dotyczące pomocy materialnej można uzyskać pod tel. (58) 349 1037, (58) 349 1069.
Komplet dokumentów o przyznanie miejsca w Ds.-ie należy przesłać na adres Kancelarii GUMedu:
Dział ds. Świadczeń Socjalnych i Stypendialnych, ul. M. Skłodowskiej – Curie 3 A, 80-210 Gdańsk"

Z tego wynika, że można przesłać te dokumenty.
VielkiCzopek
Posty: 8
Rejestracja: 22 sie 2012, o 12:32

Re: Akademik

Post autor: VielkiCzopek »

A do kiedy można składać wniosek o akademik?
Awatar użytkownika
_Samira_
Posty: 385
Rejestracja: 22 wrz 2012, o 17:21

Re: Akademik

Post autor: _Samira_ »

Do końca sierpnia chyba
Awatar użytkownika
insomniastar
Posty: 124
Rejestracja: 29 cze 2013, o 08:46

Re: Akademik

Post autor: insomniastar »

Kurcze dużo tego wszystkiego trzeba załatwić. Po co takie problemy? Musze to wszystko ogarnąć, bo nie mam nikogo w Gdańsku. Mieszkania drogie, a towarzycha na mieszkanie nie mam.
aligator99
Posty: 38
Rejestracja: 30 lis 2012, o 20:13

Re: Akademik

Post autor: aligator99 »

WITAM 0

DOSTAŁAM DZIŚ PISMO Z AKADEMIKA ŻE DOSTAŁAM MIEJSCE W DS ALE NA PIŚMIE JEST NAPISANE ALBO PISZE :0

STUDENT Z PEŁNĄ ODPŁATNOŚCIĄ Z POBYT W DS
W PRZYPADKU NIEUREGULOWANIA PRZEZ MNIE W TERMINIE NALEŻNOŚCI WYRAŻAM ZGODĘ NA POTRĄCENIE Z PRZYZNANYCH MI ŚWIADCZEŃ POMOCY MATERIALNEJ .
WARUNKIEM PRZYZNANIA MIEJSCA W DS NA ROK BLA BLA JEST UREGULOWANIOE WSZYSTKICH NALEŻNOŚCI DOTYCHCZASOWE KORZYSTANIE Z MIEJSCA W DS.

MOJA SYTUACJA WYGLĄDA TAK :
- NIE JESTEM OSOBĄ Z ROZBITEJ RODZINY
- NIE MAM MĘŻA , DZIECKA ,ZWIERZĄT I ROSLIN NA STUDENCKA GAPĘ
- NIE MAM ŻADNEJ POMOCY MATERIALNEJ
- NIE NALEŻY MI SIĘ STYPENDIUM SOCJALNE
- NIE MAM UKRYTYCH DOCHODÓW ( PORZECZKI NA KAMCZATCE, ZBIERANIE WINOGRON NA MONT EVERŚCIE)
- MOJ TATA NIE JEST SZEJKIEM A MAMA NIE PRACUJE W NATO
-NIE MAM STYPENDIUM NAUKOWE
ALE ZA TO ZAMIERZAM !
-PŁACIĆ PUNKTUALNIE PIENIĄZKI ZA AKADEMIK

CO TO ZNACZY PEŁNA ODPLATNOŚĆ
DZIĘKI
aligator99
Posty: 38
Rejestracja: 30 lis 2012, o 20:13

Re: Akademik

Post autor: aligator99 »

PRZEPRASZAM ZA BŁĘDY ORTOGRAFICZNE
Awatar użytkownika
insomniastar
Posty: 124
Rejestracja: 29 cze 2013, o 08:46

Re: Akademik

Post autor: insomniastar »

aligator99 nie pomogę Ci niestety, bo sama nie mogę ogarnąć tych wszystkich papierków. Możesz mi powiedzieć czy składałaś może wniosek o to zaświadczenie o dochodach? Nie wiem ile się czeka na to zaświadczenie. Do tego moi rodzice są na wakacjach i lipa. Myślicie, że jeśli moja siostra jest studentką to też muszę brać jakieś zaświadczenie z jej uczelni? Chciałam zadzwonić do tego wydziału świadczeń socjalnych (?), ale miałam w tym tyg. pierwsze zmiany i nie mogłam. Z góry dziękuję za pomoc.
aligator99
Posty: 38
Rejestracja: 30 lis 2012, o 20:13

Re: Akademik

Post autor: aligator99 »

Hej INSOMNIASTAR !
Rodzice na wakacjach powiadasz. U mnie wyglądało tak :
1.wejdz na stronę urzędu skarbowego tam poszukaj druku króry służy do określenia dochodu .
2. Wydrukuj go w ilości 2 sztuki ( jeżeli twoi rodzice są małżeństwem )osobny druk dla mamy osobny druk dla taty .
3 . Wypełnij te dwa druki danymi tam będzą pierwsze rubryki dla wniskodawcy czyli mamy bez małżonka danych . Tak samo robimy z tatą czyli wnioskodawca tata bez danych małżonki . ( jeżeli zle zrobisz i na jednym druku zrobisz rodziców to ci kupa wyjdzie bez obrazy będziesz jeżdziła chodziła )
4.Zadzwoń do rodziców czy możesz podpisać się w ich imieniu (ja zrobiła podpisując się za moich rodziców i US nikt się do tego nie przyczepił )
5. Pamiętaj o rubryczce do czego twojej mamie i tacie jest potrzebne . Nie zrób że u mamie jest potrzebne do stypendium socjalnego a u taty do akademika
6. Jeżeli nie pracujesz piszesz do US że w roku ble ble nie osiągnełaś dochodu za rok ble ble i nie wysłałaś ich rozliczenia .
7. Możesz wszystkie 3 druki wysłać w jednej kopercie polecony to w ciągu 3-4 dni ci to zrobią .
8 Pamiętaj o drukowanych literach i czy wszystko się zgadza potrzebujesz dowodów osobistych mamy i taty . Pamiętaj o tym bo ci nie przyjmą .

Co do siostry ? pracuje nie pracuje też musi mieć rozliczenie z US . Czy jej dochody jeżeli osiąga to wchodzą w domowy budżet

U mnie katastrofa nie była z Urzędem Skarbowym ale z GMINĄ że moj tata ma pole . Tu to miałam imprezę
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości