Akademiki Białystok

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
SilentShout
Posty: 851
Rejestracja: 29 cze 2011, o 19:06

Re: Akademiki Białystok

Post autor: SilentShout »

Ja bym brała ds2, bo są osobne łazienki z prysznicem a na sale zabaw, siłownie i inne takie bym nie patrzyła pewnie i tak niezbyt często się z tego korzysta

Awatar użytkownika
chevelle
Posty: 1240
Rejestracja: 21 paź 2009, o 16:47

Re: Akademiki Białystok

Post autor: chevelle »

Pościel się dostaje, ale i tak kołdrę lepiej mieć swoją, bo w akademiku dają tylko 2 koce, poszewkę na 1 koc i poduszkę+poszewkę z tego co pamiętam, i chyba jeszcze prześcieradło. W zimie czasem nie da rady zasnąć pod takimi dwoma kocami, dalej jest zimno
patpat161
Posty: 25
Rejestracja: 28 cze 2013, o 10:42

Re: Akademiki Białystok

Post autor: patpat161 »

Dzięki wielkie, w końcu krótka i rzeczowa odpowiedź
Awatar użytkownika
chemfans
Posty: 32
Rejestracja: 29 cze 2012, o 17:10

Re: Akademiki Białystok

Post autor: chemfans »

Jak to jest dokładnie z tym akademikiem, pokój 2 osobowy za 315zł/os. jest w segmencie z drugim pokojem 2 osobowym czy jest to wolny pokój 2 osobowy ?
Awatar użytkownika
chevelle
Posty: 1240
Rejestracja: 21 paź 2009, o 16:47

Re: Akademiki Białystok

Post autor: chevelle »

A w którym DS? W dwójce są chyba same segmenty po 2 pokoje + łazienka + toaleta (na 1 piętrze są 2 toalety i łazienka), a w jedynce z tego co wiem, łazienki są na korytarzu.
Awatar użytkownika
chemfans
Posty: 32
Rejestracja: 29 cze 2012, o 17:10

Re: Akademiki Białystok

Post autor: chemfans »

Zapomniałem napisać DS2.
patpat161
Posty: 25
Rejestracja: 28 cze 2013, o 10:42

Re: Akademiki Białystok

Post autor: patpat161 »

hmmm a jak wygląda kwestia prania w DS1?
aleCzak
Posty: 22
Rejestracja: 21 sie 2012, o 22:12

Re: Akademiki Białystok

Post autor: aleCzak »

Mógłby ktoś napisać, jak wygląda kwestia ciszy w DS2? Dużo jest w nim osób z leku/stomy?
Łatwo jest zmienić współlokatora z pokoju?
Czy pokoje sa przydzielane osobom wg. studiowanego kierunku, tzn. czy osoba z leku mieszka z inna osoba z leku?

Btw. czy w pobliżu DS2/UMB jest jakieś tanie ksero (tzn. druk czarno-bialy za mniej niz 10gr/strona)

Z góry wielkie dzięki za odpowiedź
Awatar użytkownika
chevelle
Posty: 1240
Rejestracja: 21 paź 2009, o 16:47

Re: Akademiki Białystok

Post autor: chevelle »

To zależy kiedy i na którym piętrze. Ja mieszkałam z obcokrajowcami i było dosyć głośno, zwłaszcza wtedy, gdy dzwonili do kogoś o 23 i gadali przy otwartym oknie. Nie wiem jak jest ze zmianą współlokatora, ale pewnie jest ciężko. W końcu jak ci się nie podoba kolega/koleżanka, to możesz sobie iść mieszkać na stancji. Przecież nie wywalisz kogoś z pokoju bo mi się znudziłeś W moim segmencie byłyśmy we 4 z 1 roku leku, więc możliwe, że też trafisz na kogoś ze swojego kierunku/roku. Ksero jest na dole w budynku DS2. Przynajmniej było, teraz to nie wiem jak jest. Mogło się coś zmienić.
Paulina Witoszek
Posty: 15
Rejestracja: 14 sie 2013, o 23:20

Re: Akademiki Białystok

Post autor: Paulina Witoszek »

Witam wszystkich Zwracam się z prośbą do starszych kolegów/koleżanek: Pomóżcie, doradźcie, gdzie jest najtaniej? Czy ceny w akademikach są +/- takie, jak na stancjach (jeśli chcę się załapać na dwuosobówkę z normalnym standardem) ? I jeśli ktoś byłby tak miły i zechciał podpowiedzieć ile muszę sobie liczyć, że wydam na miesiąc (licząc z jedzonkiem, spanie, prądem etc.)? Kiedy zaczyna się procedura przyznania akademika dla osób, które rozpoczną naukę na pierwszym roku? Dziękuję za każdą pomoc i czekam na Wasze odpowiedzi
Dieselman
Posty: 11
Rejestracja: 9 sie 2013, o 16:19

Re: Akademiki Białystok

Post autor: Dieselman »

Mieszkam rok to się wypowiemd Powiem tak, jeśli to lek albo coś podobnie ciężkiego odradzam akademik nawet umbowski (w polibudowskich dzieją się lepsze cuda) bo z mojej perspektywy mi by przeszkadzało, że ktos się kręci po pokoju nawet jeśli zachowywałby się jak duch i nie pozwala się za bardzo skupic, dlatego wybrałem stancję, własny pokój, nie musze błagać cieciówy, ze wprowadzam parę osób po 22, mam względną ciszę co do cen to uważam, że z tego co wiem akademsy wahają się między 380 a nawet coś koło 700 to sorry, ale ja mam za 460 penthouse z płyty na legionowej (wstukaj sobie w google maps jak blisko) no i mam kuchnię z której nikt nie podwędzi patelni jak zostawię (a taki przypadek miał kumpel z roku jak pomieszkał pół roku), reasumujac w wawie czy tam we wrocku gdzie różnica jest znaczna to ok mozna rozważyć, ale w białym absolutnie jestem zwolennikiem stancji.
Awatar użytkownika
chevelle
Posty: 1240
Rejestracja: 21 paź 2009, o 16:47

Re: Akademiki Białystok

Post autor: chevelle »

Cała procedura zaczyna się tak naprawdę we wrześniu, czyli podanie składasz w lipcu-sierpni lub na początku września. Później się czeka na decyzję, którą ja dostałam chyba coś koło 10 września. Można na początku nie dostać miejsca, ale jeśli ktoś zrezygnuje, to jest normalna lista rankingowa - ktoś wskakuje na to miejsce.
Generalnie słyszałam, że w DS2 trochę się pozmieniało, nie pracuje tam baardzo nielubiany przez mieszkańców cieć, który naprawdę potrafił napsuć ludziom krwi. Dodatkowo system przeciwpożarowy jest bardziej ogarnięty, i nie robią już ewakuacji o 8 rano w sobotę, bo ktoś spalił tosty na 8 piętrze (ja mieszkałam na 1). Za dwuosobowy pokój o podwyższonym standardzie (wow, mikrofalówka!) płaciłyśmy z koleżanką po 370zł.
Teraz mieszkam na stancji, do szpitala mam 12 minut piechotą, do Universum jakieś 8-10 minut. Płacę tyle, ile mi wyjdzie za rachunki - jak przyoszczędzimy wodę/prąd, to wychodzi taniej, wiadomo. Ale tak średnio koło 480zł ze wszystkim. Polecam tę opcję, bo tak jak kolega wyżej powiedział, nie trzeba się użerać z żadnym cieciem, nikt mi nic nie ukradnie (chociaż to zależy, na kogo się trafi - nie pozdrawiam współlokatorów z poprzedniego mieszkania).

PS. Dieselman, szczęściarz z Ciebie - trudno dorwać coś w tej cenie na Legionowej Ale mi tam odległość nie przeszkadza a wręcz wolę sobie spacerować na uczelnię - wbrew pozorom nie jest to uciążliwe, chyba że trzeba dreptać 40 minut, jak co niektórzy

Edit: sumarycznie wydaję około 1000zł miesięcznie. Da się żyć za mniej, ale po prostu często jem obiad na mieście - w Astorii przy rynku robią świetne zupy i faszerowanego kurczaka w panierce, że nie sposób sobie odmówić Tak samo restauracje w Alfie - po drodze z uczelni do mieszkania, więc czemu nie korzystać? ^^
Awatar użytkownika
Ganc Pomada
Posty: 140
Rejestracja: 26 lip 2012, o 13:57

Re: Akademiki Białystok

Post autor: Ganc Pomada »

Od początku mieszkam na stancji i nie mam porównania z akademikiem, ale mogę się podpisać pod tym co napisała chevelle. Chociaż kwestia komfortu mieszkania w DSach też zależy od charakteru. Znam ludzi, którzy doskonale czują się w akademiku i nie wyobrażają sobie innego miejsca zamieszkania
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości