Akademiki Białystok

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
atomowkaada
Posty: 3
Rejestracja: 17 kwie 2010, o 20:12

Re: Akademiki Białystok

Post autor: atomowkaada »

Mieszkalam w DS1, wiec troche o tym akademiku moge opowiedziec

Najwiekszym plusem jest to, ze jest bardzo blisko na uczelnie. Zdazalo mi sie wybiegac z pokoju 5 minut przed zajeciami i udawalo mi sie nie spoznic.
No i do herkow tez blisko, a to tez bardzo wazne, bo czasami jest sie tak zmeczonym po imprezie, ze ciezko dojsc gdzies dalej
Ale jak ktos planuje studiowac na wydziale nauk o zdrowiu to znacznie blizej bedzie do DS2.

Pokoje nawet ładne, po akademiku spodziewalam sie czegos znacznie gorszego.
Kuchnie i łazienki na korytarzu, czego sie najbardziej obawialam idac do akademika, ale da sie to przezyc, nie jest tak zle.
Mieszkalam w akademiku przez ponad pol roku i nigdy nie zdazylo mi sie zeby wszystkie prysznice byly zajete.
No ale wiadomo, ze codzienne kursowanie do lazienki ze wszystkimi kosmetykami jest dosc meczace.

Ja mieszkalam w czesci zenskiej i tam jest bardzo spokojnie, az za spokojnie. W skrzydle mieszanym z tego co wiem troche mniej.
Ogolnie atmosfera w akademiku spoko, ludzie dla siebie mili, mowia czesc na korytarzach i takie tam

Ludzi do pokoi raczej przydzielaja zgodnie z kierunkami. Ja bylam z dziewczyna ode mnie z roku.

I to by bylo na tyle jesli chodzi o plusy.

To co mi najbardziej przeszkadzalo to odwiedziny do 22. Panie z portierni - niektore spoko, a niektore gdyby zyly kilka lat wczesniej swietnie odnalazlyby sie w gestapo.
Ciezko bylo przemycic znajomych tak zeby nie musieli oddawac legitymacji (ale nie bylo to niewykonalne )
Nie wiem, moze sie dalo z paniami portierkami dogadac, ale ja nie umialam. Za kazdym razem konczylo to sie klotnia.
Ulubionym zajeciem jednej z tych pan bylo pilnowanie klucza do pralki, to bylo wrecz jej pasja zyciowa. Mialam wrazenie ze klucz do pralki to najwazniejsza rzecz w jej zyciu. Jak mialam klucz do pralki, to moja ulubiona pani byla u mnie kilka razy, tak sie o jej ukochany klucz martwila. A ciezko bylo miec klucz krocej, po pierwsze, pralka nie wypierze ubran w 5 minut, po drugie, jesli juz jakims cudem udalo sie zdobyc ten klucz (pralka prawie zawsze byla zajeta) to chcialam zrobic wiecej niz jedno pranie.
Doszlo w koncu do tego, ze mialam zakaz prania.

Pani kierowniczka akademikow (obu, ale czesciej jest w DS1) - jak dla mnie bardzo w porzadku kobieta. Dzieki pani z portierni mialam z nia kilka rozmow, ale z nia dalo sie dogadac. Chociaz slyszalam ze nie dla wszystkich byla taka lagodna jak dla mnie.

Podsumowujac, jesli nie przeszkadza wam stala kontrola ( pracownicy akademika, moga wchodzic do pokoju, nawet pod nieobecnosc osob ktore w tym pokoju mieszkaja. ) i ze tak to ladnie powiem przyczepianie sie o wszystko pan z portierni to smialo mozecie tam mieszkac

Ja bym dluzej tego nie wytrzymala, dlatego przeprowadzilam sie do mieszkania, i chociaz mam z akademika fajne wspomnienia to nigdy bym tam nie wrocila.
A z tego co slyszlalam, jest coraz gorzej. Kamery w miejscu gdzie zawsze byla nieoficjalna palarnia, zdarzylo sie nawet ze kilka osob zostalo wyrzuconych z akademika.

Jak macie jakies pytania, to pytajcie,chetnie odpowiem. pamietam jak ja niecaly rok temu nie wiedzialam nic i sie balam jak to bedzie
Aa_
Posty: 1
Rejestracja: 14 lip 2014, o 13:26

Re: Akademiki Białystok

Post autor: Aa_ »

Ja mam pytanie. Na stronie internetowej UMB raczej nieokreślone są ceny pokoi w DS 1, inaczej sprawa ma się z DS2 Ze względu jednak na bliskość uczelni (w liceum internat miałam pod samą szkołą, przyzwyczajona do wygody) ) wybrałam DS1. Czy ktoś może rozjaśnić kwestię cen w DS1? No i na jakiej podstawie pisywać dane do kalkulatora dochodów? Czy potrzebne jest zaświadczenie z Urzędu skarbowego czy tylko z PIT11? Dzwoniłam, ale nie odbierają, chociaż dzwonię w godzinach pracy
Caen
Posty: 9
Rejestracja: 23 lip 2014, o 17:18

Re: Akademiki Białystok

Post autor: Caen »

Pokój 2-osobowy jest za 630zł. Co do reszty nie wiem, nie pytałam. Pan w administracji powiedział mi, żeby nie zaznaczać pokojów z punktu A, bo są przydzielane raczej starszym rocznikom.

Kalkulator dochodów uzupełniałam na podstawie PIT11, żadne zaświadczenia nie są potrzebne (przynajmniej ode mnie nie chcieli ).
atomowkaada
Posty: 3
Rejestracja: 17 kwie 2010, o 20:12

Re: Akademiki Białystok

Post autor: atomowkaada »

630/2 czyli wychodzi 315 za osobe

Awatar użytkownika
cerebrum
Posty: 105
Rejestracja: 17 gru 2012, o 13:14

Re: Akademiki Białystok

Post autor: cerebrum »

Co biorą pod uwagę podczas przydzielania miejsc w akademiku?

PrzebiegłyJeż
Posty: 336
Rejestracja: 29 kwie 2014, o 19:53

Re: Akademiki Białystok

Post autor: PrzebiegłyJeż »

cerebrum pisze:Co biorą pod uwagę podczas przydzielania miejsc w akademiku?

To co zawsze.
Zarobki na głowę, odległość miejsca zamieszkania no i dodatki typu jakieś samotne matki itd itd
karmelover
Posty: 3
Rejestracja: 24 sie 2014, o 20:46

Re: Akademiki

Post autor: karmelover »

Witam! Mam kilka pytań odnośnie składania dokumentów w DS. Byłoby mi bardzo miło. gdyby ktoś zechciał na nie odpowiedzieć
1. Czy we wniosku trzeba wpisywać cenę za pokój i trzeba go wybrać,zaznaczając A,B,C? Jak tak to czy można zaznaczyć pokój w Ds 1 i DS 2?
2. Czym jest nr albumu w Oświadczeniu o dochodach?(ja to wypełniam?)
3.Czy wraz w papierami trzeba złożyć regulamin i umowę?
4. Jak wypełnić kalkulator o dochodach w przypadku, gdy rodzice mają wspólny dochód i wypełniają PIT 0? Czy koniecznie trzeba go składać?
5. Jak dowiem się i kiedy o (nie)przyjęciu? Telefonicznie, mailowo czy na stronie będzie podana lista?
Z góry dziękuję za każdą odpowiedź
Caen
Posty: 9
Rejestracja: 23 lip 2014, o 17:18

Re: Akademiki Białystok

Post autor: Caen »

karmelover pisze:1. Czy we wniosku trzeba wpisywać cenę za pokój i trzeba go wybrać,zaznaczając A,B,C? Jak tak to czy można zaznaczyć pokój w Ds 1 i DS 2?
Ceny za pokój nie wpisujesz.We wniosku zaznaczasz tylko który pokój cię interesuje, np. jeśli chcesz dostać pokój 3-osobowy z podpunktu C, to zaznaczasz 3 z podpunktu C kółkiem lub krzyżykiem.
Jeśli chcesz złożyć wniosek do obu akademików, to do każdego musisz zanieść osobny komplet dokumentów.
karmelover pisze:2. Czym jest nr albumu w Oświadczeniu o dochodach?(ja to wypełniam?)
Zakładam, że to twoje pierwsze studia, więc w tym miejscu nic nie wpisujesz.
karmelover pisze:3.Czy wraz w papierami trzeba złożyć regulamin i umowę?
Nie. Umowa będzie ci potrzebna dopiero jak dostaniesz pokój. Na razie składasz tylko wniosek, oświadczenie o dochodach i kalkulator dochodów.
karmelover pisze:4. Jak wypełnić kalkulator o dochodach w przypadku, gdy rodzice mają wspólny dochód i wypełniają PIT 0? Czy koniecznie trzeba go składać?
Hymm nie wiem. Polecam zadzwonić do DS-u, to cię poinstruują
karmelover pisze:5. Jak dowiem się i kiedy o (nie)przyjęciu? Telefonicznie, mailowo czy na stronie będzie podana lista?
Po 10 września trzeba osobiście dzwonić do DS-u. Nr telefonu masz podane na stronie UMB.
karmelover
Posty: 3
Rejestracja: 24 sie 2014, o 20:46

Re: Akademiki Białystok

Post autor: karmelover »

Wielki dzięki Caen
wkatarzyna
Posty: 21
Rejestracja: 5 lip 2014, o 22:18

Re: Akademiki Białystok

Post autor: wkatarzyna »

Czy ktoś się może orientuje ile wynosi opłata za internet i czy ma on jakieś limity? Wychodzi w miarę opłacalnie, czy lepiej rozejrzeć się za innym rozwiązaniem?

I ponawiam pytanie o wyposażenie - czy w kuchni znajdują się jakiekolwiek garnki i inne naczynia, czajnik elektryczny i tak dalej?
W DS1 są takie rzeczy jak żelazko, deska do prasowania? W ogóle nie wiem w co powinnam się zaopatrzyć.
Awatar użytkownika
cerebrum
Posty: 105
Rejestracja: 17 gru 2012, o 13:14

Re: Akademiki Białystok

Post autor: cerebrum »

Jakbym mogl to prosilbym o odpowiedz na te same pytania odnośnie ds2

Awatar użytkownika
chevelle
Posty: 1240
Rejestracja: 21 paź 2009, o 16:47

Re: Akademiki Białystok

Post autor: chevelle »

W DS2 na piętrze o podwyższonym standardzie do dyspozycji były 2 lodówki i mikrofalówka, do podziału na 4 osoby. Reszta we własnym zakresie (pomijając łóżko, szafkę, biurko, krzesło i pościel - poduszka, 2 koce i poszewki).
W kuchni zawsze są jakieś naczynia, ale raczej prywatne mieszkańców, a nie udostępnione przez akademik. Czajnik też jakiś był, ale nie wiem, czy do ogólnego użytku. My miałyśmy swoje czajniki w przedpokoju.
panosze
Posty: 72
Rejestracja: 26 wrz 2011, o 17:01

Re: Akademiki Białystok

Post autor: panosze »

A ja mam inne pytanie czy ktoś mógłby mi odpowiedzieć na pytanie jak zabezpieczyć w akademiku ds2 laptopa przed kradzieżą myślałem nad linką i alarmem, ale zastanawiam się czy w biurku jest jakaś dziura, otwór na kable przez którą mógłbym poprowadzić tą linkę.
Proszę mnie źle nie zrozumieć nie myślę, że w tym akademiku mieszkają osoby mające problemy z kradzieżą, ale myślę że lepiej się zabezpieczyć.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości