Akademiki i stypendia UMED

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
veloney
Posty: 24
Rejestracja: 17 mar 2013, o 00:53

Re: Akademiki i stypendia UMED

Post autor: veloney »

Można już dzwonić i się dowiadywać w sprawi miejsca w akademiku

Teraz pytanie do zorientowanych: zostałam przydzielona do DS 1, przyznam, że trochę przeraża mnie tutejszy standard (prysznice w piwnicach itp.) Czy naprawdę jest się czego obawiać? Czy jeżeli zostało się przydzielonym do konkretnego domu, można starać się po przeniesienie np. do Synapsy?
wojtass
Posty: 250
Rejestracja: 2 sie 2009, o 20:27

Re: Akademiki i stypendia UMED

Post autor: wojtass »

Trzeba bylo napisac w podaniu numer domu studenta i bys sie nie musiala przenosic. W medyku mieszka masa dziewczyn i nie narzeka, chociaz w porownaniu do synapsy warunki sa duzo gorsze. Radze dzwonic na dzial spraw bytowych i pytac sie o przeniesienie, zwlaszcza gdy juz zacznie sie pazdziernik (robi sie wtedy kilka wolnych miejsc bo niektorzy ktorzy starali sie o miejsce i je dostali jednak wybrali mieszkanie a z akademika nie rezygnowali przez co lista byla przepelniona, skutkiem rok temu tego bylo to ze zdazaly sie puste ppkoje w ktorych nikt caly rok nie mieszkal)
Verr
Posty: 1
Rejestracja: 11 wrz 2013, o 19:58

Re: Akademiki i stypendia UMED

Post autor: Verr »

Mam problem, ponieważ nie przyznano mi akademika. Wynajęcie stancji poważnie naruszy fundusze mojej rodziny- akademik to połowa ceny stancji. Poza tym moja rodzina pomaga też osobie niepełnosprawnej (brat mamy).
Akademika nie przyznano mi prawdopodobnie z powodu posiadania 5ha gruntu (dochody od 1ha są sztywno ustalone przez prezesa GUS). W rzeczywistości dochody te są bardzo różne: to co jest na papierku nie ma nic wspólnego z realnym życiem. W dokumentacji składanej z podaniem o akademik nie można było także zawrzeć pomocy finansowej osobie niepełnosprawnej (nie kwalifikuje się do tzw. bliższej rodziny").
Posiadam siostrę w wieku szkolnym, której edukacja także kosztuje.
Czy odwołanie od decyzji komisji i wyjaśnienie całej sprawy daje mi szansę na ponowne, pozytywne rozpatrzenie podania?
Niemożliwe też są codzienne dojazdy do uczelni- mieszkam ok. 150km od Łodzi.
Bardzo proszę o pomoc osoby zorientowane w bałaganie UM-edu. Aktualnie nie wiem co mam robić
wojtass
Posty: 250
Rejestracja: 2 sie 2009, o 20:27

Re: Akademiki i stypendia UMED

Post autor: wojtass »

Priv
nikt
Posty: 117
Rejestracja: 16 mar 2013, o 11:17

Re: Akademiki i stypendia UMED

Post autor: nikt »

a wiadomo już może jak zostały przydzielone pokoje, tzn. kto dostał 2-os, kto 3-os.? Dzwonił już ktoś? czy to się okazuje dopiero przy kwaterowaniu?
veloney
Posty: 24
Rejestracja: 17 mar 2013, o 00:53

Re: Akademiki i stypendia UMED

Post autor: veloney »

Ja dzwoniłam, można się wszystkiego dowiedzieć (nawet kto jest współlokatorem)
Mnie nurtuję kwestia braku lodówek w DS 1 w pokojach, są one w tych kuchniach ogólnodostępnych? Można tam coś zostawić na dłużej bez obaw?
Aith
Posty: 300
Rejestracja: 23 maja 2011, o 20:20

Re: Akademiki i stypendia UMED

Post autor: Aith »

żeby dowiedzieć się kto jest współlokatorem trzeba zadzwonić do działu spraw bytowych czy do konkretnego domu studenta, gdzie mnie przydzielono?
wojtass
Posty: 250
Rejestracja: 2 sie 2009, o 20:27

Re: Akademiki i stypendia UMED

Post autor: wojtass »

Sprawa ze współlokatorami wygląda tak że albo się z kimś umawiasz kto też ma miejsce i dzwonisz do akademika żebyście mieli razem pokój, a jeśli nie masz takiego kogoś to zostajesz przydzielona do pokoju z osobą która jest obok w kolejce w dniu wprowadzania, ale raczej starają się żeby była to osoba z tego samego kierunku. Radzę zobaczyć na listy, napisać do poszczególnych osób, i się z nimi umówić i przedzwonić mówiąc że chce się razem
veloney
Posty: 24
Rejestracja: 17 mar 2013, o 00:53

Re: Akademiki i stypendia UMED

Post autor: veloney »

Ja dzwoniłam do kierowniczki DS 1, to powiedziała mi że jestem w pokoju z ta i ta osobą i to z innego kierunku niż ja.
wojtass
Posty: 250
Rejestracja: 2 sie 2009, o 20:27

Re: Akademiki i stypendia UMED

Post autor: wojtass »

wiec w takim razie musieli zrobic przydzielanie z gory, wredne.
nikt
Posty: 117
Rejestracja: 16 mar 2013, o 11:17

Re: Akademiki i stypendia UMED

Post autor: nikt »

Wiem że za październik trzeba zapłacić za DS z góry, ale czy jest jakiś ostateczny termin wpłaty? Nic się nie stanie jak zrobię przelew dzień przed kwaterowaniem?

Aaa, i jeszcze jakby ktoś mógł napisać, czy do DS I zabiera się własną pościel, garnki, talerze, czajnik?

I na którym piętrze są pokoje z numeracją typu trzysta coś?

Dziękuję za pomoc
Ziomek123
Posty: 323
Rejestracja: 11 kwie 2011, o 09:07

Re: Akademiki i stypendia UMED

Post autor: Ziomek123 »

nikt pisze:Aaa, i jeszcze jakby ktoś mógł napisać, czy do DS I zabiera się własną pościel, garnki, talerze, czajnik?
Tak
nikt pisze:I na którym piętrze są pokoje z numeracją typu trzysta coś?
Piwnica
Awatar użytkownika
koliber111
Posty: 42
Rejestracja: 4 wrz 2013, o 10:48

Re: Akademiki i stypendia UMED

Post autor: koliber111 »

A ja chciałam się odnieść do tematu stypendium.
Czytałam na stronie Umedu o tym jakie dokumenty należy dostarczyć, ale tan naprawdę to nic się z tego wszystkiego nie dowiedziałam. Czy może jest jakaś strona, której nie przejrzałam, a gdzie jest napisane czarno na białym jakie dok trzeba przygotować, by złożyć podanie?

PS. nie znoszę tego ukrywania wszystkich informacji, jak by nie można było wszystkiego jasno napisać. wrr
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości