Alkohol, a węgiel lekarski?

Problemy medyczne, obejmujące wiedzę o zdrowiu i chorobach człowieka, o sposobach zapobiegania chorobom oraz ich leczeniu
Awatar użytkownika
Adrianisty
Posty: 83
Rejestracja: 23 cze 2009, o 09:00

Alkohol, a węgiel lekarski?

Post autor: Adrianisty »

Przyszedł mi do głowy taki pomysł. Gdyby wziąć węgiel lekarski, po libacji alkoholowej, np. zanim położymy się spać, to czy chociaż częściowo może to zmniejszyć kaca, którego będziemy mieć na drugi dzień? Tak myślę, że węgiel powinien wchłonąć tą część alkoholu, która znajduje się jeszcze w układzie pokarmowym. Myślicie, że można spróbować? Nie zaszkodzi takie coś?
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Alkohol, a węgiel lekarski?

Post autor: Medycyna Lwów »

alkohol się wchłania tak szybko że nie ma to żadnego sensu. poza tym akurat węgiel aktywny alkoholu praktycznie w ogóle nie chłonie i osób zatrutych alkoholem nawet nie ma sensu go stosować.
Awatar użytkownika
Adrianisty
Posty: 83
Rejestracja: 23 cze 2009, o 09:00

Re: Alkohol, a węgiel lekarski?

Post autor: Adrianisty »

Mhm, trochę szkoda. Pomysł przyszedł mi do głowy, bo przeczytałem właśnie, ze 1 gram węgla chłonie 300 mg alkoholu etylowego. Czyli trzeba by go brać w trakcie picia, a to nie ma żadnego sensu
Jakusz
Posty: 2313
Rejestracja: 8 sty 2007, o 22:03

Re: Alkohol, a węgiel lekarski?

Post autor: Jakusz »

Pytanie co byłoby szybsze - węgiel, czy nabłonek. Wydaje mi się, że nabłonek układu pokarmowego
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości