Alternatywa mimozy

Forum ogrodnicze poświęcone uprawie roślin, znajdziesz tu odpowiedzi na większość pytań i problemów związanych z ogrodnictwem.
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Re: Alternatywa mimozy

Post autor: WojtekB »

Moja karambola ma dopiero 1 cm.

Ile czasu rosły te co widać na zdjęciach ?
Awatar użytkownika
pio91
Posty: 306
Rejestracja: 26 maja 2010, o 11:59

Re: Alternatywa mimozy

Post autor: pio91 »

W kwietniu albo maju 2010 roku zostały wysiane.


Stan moich się niestety pogorszył
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Re: Alternatywa mimozy

Post autor: WojtekB »

pio91 pisze:W kwietniu albo maju 2010 roku zostały wysiane.
A w między czasie je przesadzałeś ?
Awatar użytkownika
pio91
Posty: 306
Rejestracja: 26 maja 2010, o 11:59

Re: Alternatywa mimozy

Post autor: pio91 »

Najpierw jak były malutkie to je przesadziłem, bo rosły z bakłażanami. Następny raz dwie przesadziłem do ziemi łąkowej (w sierpniu), a dwóch nie przesadzałem.


Niestety jedna już zgubiła wszystkie liście, a drugiej też się pogorszyło (ma wyschnięte plamy na liściach). Mam nadzieję, że jakoś dotrwają do lata, wtedy je posadzę na działce żeby się wzmocniły przed następną zimą.
Awatar użytkownika
pio91
Posty: 306
Rejestracja: 26 maja 2010, o 11:59

Re: Alternatywa mimozy

Post autor: pio91 »

Jeszcze przedtem były w tej ziemi z biedronki o której pisałem a potem uniwersalnej a na końcu łąkowej.
Taka poprawka bo przeczytałem na początku tematu i mi się przypomniało.
Awatar użytkownika
boanka
Posty: 4
Rejestracja: 17 mar 2011, o 18:23

Re: Alternatywa mimozy

Post autor: boanka »

moja mimoza obumarła, nie mam cierpliwości to takich roślin (miała już 3 mimozy, wszystkie straciły liście)
Awatar użytkownika
pio91
Posty: 306
Rejestracja: 26 maja 2010, o 11:59

Re: Alternatywa mimozy

Post autor: pio91 »

boanka pisze:moja mimoza obumarła, nie mam cierpliwości to takich roślin (miała już 3 mimozy, wszystkie straciły liście)
Tylko, że ja nie piszę o mimozie Lepiej przeczytaj temat od początku
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

[Link] Mimoza Wstydliwa

Post autor: WojtekB »

boanka mamy oddzielny temat o mimozie: Mimoza Wstydliwa

Moja karambola też coś gubi liście, a nie ma nawet 10 cm przed chwilą sprawdziłem ziemię i wydaje mnie się, że ją przelałem

Jest też i dobra wiadomość - awokado zaczęło puszczać pędy
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Re: Alternatywa mimozy

Post autor: WojtekB »

WojtekB pisze:Jest też i dobra wiadomość - awokado zaczęło puszczać pędy
Awokado dalej puszcza pędy, liczi też. Jedne cytryny chyba nie przezimowały dobrze (żółkną im liście).

Za to karambola po przerwanym podlewaniu dochodzi do siebie, bo puszcza nowe liście
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Re: Alternatywa mimozy

Post autor: WojtekB »

WojtekB pisze:Teraz próbuję z awokado i granatami
Awokado puściło dwa ładne pędy i dzisiaj zobaczyłem, że w końcu wykiełkowały granaty (chyba)

Chciałem zrobić zdjęcia moim cytrusom i figowcom, ale jak na złość aparat w komórce odmówił posłuszeństwa
Awatar użytkownika
pio91
Posty: 306
Rejestracja: 26 maja 2010, o 11:59

Re: Alternatywa mimozy

Post autor: pio91 »

To widzę, że ładna hodowla się tworzy
Ja niedawno wysiałem liczi, małe limonki (gdzieś 2-3 cm średnicy owocu)i rambutana. Widziałem jak limonki i liczi wykiełkowało. Jednak od dłuższego czasu nie ma mnie w domu i nie będzie, więc nie wiem jak wyglądają.
Ciekawe, czy jak przyjadę, to będę miał jeszcze do fotografowania, swoje główne obiekty
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Re: Alternatywa mimozy

Post autor: WojtekB »

Moja przygoda z karambolą chyba się skończyła (nie ma praktycznie czego ratować). Co innego granaty, które już puszczają nowe liście.

Liczi i awokado poszły tak w górę, że zastanawiam się nad cięciem - tylko nie wiem jak się za to zabrać
Awatar użytkownika
pio91
Posty: 306
Rejestracja: 26 maja 2010, o 11:59

Re: Alternatywa mimozy

Post autor: pio91 »

A moje odzyskują siły po zimie. Jedna ma już 19 listków w liściu, a drugiej, która straciła wszystkie liście, wyrastają gałązki z pnia
Teraz zamówiłem nasiona balsy i jedna wykiełkowała po pięciu dniach. Może przez lato wyrośnie mi drzewo
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości