AM GDAŃSK

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
kallinka1
Posty: 111
Rejestracja: 11 kwie 2007, o 10:12

Re: AM GDAŃSK

Post autor: kallinka1 »

Nie wiem czy na jakiejkolwiek uczelni mozna uczyc sie laciny na poziomie wyzszym niz podstawowy. Jesli ktos juz mial lacine, to po prostu jest z niej zwolniony (w wiekszosci miast). A jesli nie jest zwolniony to uczy sie od pocxatku. Zreszta program jest i tak inny niz w liceum, wiec za wiele sie nie powtarza (oprocz gramatyki, ale my i tak mielismy ja w kontekscie zdan medycznych)
arek(z)
Posty: 136
Rejestracja: 30 lis 2006, o 16:07

Re: AM GDAŃSK

Post autor: arek(z) »

No właśnie o to chodzi, że na AMG można wybrać ten poziom. Jest początkujący i kontynuacja. Zapewne różni się to wszystko obecnością gramatyki lub jej brakiem. Okaże się w październiku.
kallinka1
Posty: 111
Rejestracja: 11 kwie 2007, o 10:12

Re: AM GDAŃSK

Post autor: kallinka1 »

Aha, o tym nie wiedzialam
Awatar użytkownika
safa_tt
Posty: 73
Rejestracja: 4 lut 2007, o 21:11

Re: AM GDAŃSK

Post autor: safa_tt »

mozecie mi powiedziec, kiedy przysla oficjalne powiadomienie o przyjeciu? bo 29 mam samolot do anglii i nie bedzie mnie przez miesiac. Juz nawet nie chce sie martwic o rozne pierdoly zwiazane z uczelnia, ale w WKU musze to pokazac:/
arek(z)
Posty: 136
Rejestracja: 30 lis 2006, o 16:07

Re: AM GDAŃSK

Post autor: arek(z) »

Będąc ostatnio w Gdańsku poszedłem na uczelnie do Biura Rekrutacji i zapytałem sie o to samo co Ty. Powiedziano mi, że do końca sierpnia powinny zostać rozesłane.
W sumie trochę kiszka, bo listy już praktycznie pozamykane, a nic jeszcze nie wysłali. Nie wnikam, ale opłatę rekrutacyjną to z chęcią brali
veronik@
Posty: 18
Rejestracja: 10 lip 2007, o 00:44

Re: AM GDAŃSK

Post autor: veronik@ »

hej dzieciaki, wybiera sie ktos na te warsztaty integracyjne?
arek(z)
Posty: 136
Rejestracja: 30 lis 2006, o 16:07

Re: AM GDAŃSK

Post autor: arek(z) »

Trochę mnie cena odstrasza Dodatkowo jeszcze musiałbym płacić za mieszkanie, bo wynajęte mam od października dopiero. Chyba sobie daruje, myślę, że równie dobrze uda się zintegrować w trakcie roku akademickiego
A Ty sie [at], wybierasz ?
vegul
Posty: 101
Rejestracja: 11 wrz 2006, o 00:37

Re: AM GDAŃSK

Post autor: vegul »

warsztaty cenowo tez mnie odstraszaja a pozatym jak mam sie integrowac z 80 osobami bo jesli dobrze pamietam to taki limit osob jest i to jeszcze stome w to wrzucaja ( nic nie mam do stomy zeby nie bylo )
kiedy sie wybieracie po legitymacje i indeks moze zrobimy sobie jakies spotkanie ? arek(z) co ty na to ?
pzdr

[ Dodano: Czw Wrz 06, 2007 14:30 ]
a jeszce cos
w jake ksiazki sie juz zaopatrujecie ? ja jak na razie kupilem sobie atlas sobotty.
pzdr
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: AM GDAŃSK

Post autor: Savok »

vegul pisze:kiedy sie wybieracie po legitymacje i indeks
vegul, istnieje takie trudne slowo w jezyku akademickim:Immatrykulacja". Oznacza uroczyste slubowanie studentow oraz wreczenie indeksow.

AMG zadbalo zebyscie o tym wiedzieli

Sugeruje sie zapoznac z tymi informacjami.
vegul
Posty: 101
Rejestracja: 11 wrz 2006, o 00:37

Re: AM GDAŃSK

Post autor: vegul »

ooo ales mi pokazal no kurcze jestem w szoku przeczytaj sobie strone 2 tam jest napisane o wydawaniu legitymacji moze zapedzilem sie z indeksem odbior miedzy 17 a 28
i jeszcze jedno nie ucz mnie trudnych slow bo nie mam 19 lat.
zdr

[ Dodano: Czw Wrz 06, 2007 14:44 ]
z tym 19 lat chodzilo mi ze nie sa to moje pierwsze studia
pzdr
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: AM GDAŃSK

Post autor: Savok »

No i dobrze, a mi chodzilo o indeks i wprowadzanie w blad tych, dla ktorych to SA pierwsze studia, a takich jest wiekszosc.
vegul
Posty: 101
Rejestracja: 11 wrz 2006, o 00:37

Re: AM GDAŃSK

Post autor: vegul »

nie mam za zle i ponawiam pytanie kiedy chcecie odebrac legitymacje ( nie indeks)
pzdr
arek(z)
Posty: 136
Rejestracja: 30 lis 2006, o 16:07

Re: AM GDAŃSK

Post autor: arek(z) »

Ja odbieram 27-28 tzn po wprowadzeniu się na stancję. Trochę to dla mnie kilometrów do zrobienia, więc nie będę się wcześniej tam wybierał.
Książki ? Jak na razie to zakupiłem atlas do histologii Myśliwskiego i przymierzam sie do Sobotty lub Heideggera. Bochenka anatomię odpuszczam na rzecz Pituchowej. Ponadto mam zamiar jeszcze zakupić Sawickiego do histo. No i to byłoby na tyle W resztę zaopatrzę się w bibliotece jeśli się uda lub u starszych kolegów, podobno mają tam też sensowny punkt ksero z ciekawymi pozycjami.
Z tym spotkaniem to niegłupie, tylko, że tak jak mówię, ja tam się pojawie dopiero przed samą immatrykulacją i tym całym szkoleniem.
BTW - vegul, co poprzednio studiowałeś jeśli mogę zapytać ?
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 65 gości