AM LUBLIN Czy ktoś wie jak tam jest?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Adaśś
Posty: 19
Rejestracja: 25 lis 2012, o 16:01

Re: AM LUBLIN Czy ktoś wie jak tam jest?

Post autor: Adaśś »

To taki żart
ekim
Posty: 469
Rejestracja: 14 lut 2009, o 15:10

Re: AM LUBLIN Czy ktoś wie jak tam jest?

Post autor: ekim »

Chodziło o to, że głównym zarobkiem dla klubów są właśnie studenci zagraniczni. Faktycznie, kręci się ich tam mnóstwo, a poza tym w przeciwieństwie do Polaków wydają tam fortuny.

A tak z mojej perspektywy to jeśli chcesz poznać obcokrajowców, to ich poznasz.
ekim
Posty: 469
Rejestracja: 14 lut 2009, o 15:10

Re: AM LUBLIN Czy ktoś wie jak tam jest?

Post autor: ekim »

Na anatomii to wszystkie mają chustki, więc to nie odróżnisz czy da radę czy nie da rady. : D

A tak na serio, to nie wiem, nie moje klimaty raczej.
Awatar użytkownika
Stefan007
Posty: 42
Rejestracja: 20 lis 2011, o 09:42

Re: AM LUBLIN Czy ktoś wie jak tam jest?

Post autor: Stefan007 »

Czy ktoś mi udzieli informacji, czy na drugim roku będzie jeszcze potrzebny do czegoś fartuch anatomiczny, czy można się go spokojnie pozbyć?
David
Posty: 903
Rejestracja: 17 mar 2008, o 22:15

Re: AM LUBLIN Czy ktoś wie jak tam jest?

Post autor: David »

Można się pozbyć, wszędzie korzysta się ze zwykłych, laboratoryjnych .
lykorz
Awatar użytkownika
Eustachiusz
Posty: 32
Rejestracja: 12 lip 2013, o 21:18

Re: AM LUBLIN Czy ktoś wie jak tam jest?

Post autor: Eustachiusz »

A czy to prawda, że w ostatnio coś się pozmieniało z materiałami do nauki? Bo coś słyszałem, że stare notatki już się nie nadają, ludzie są zdezorientowani i muszą kombinować żeby się nauczyć tak jak trzeba". Wierzyć w to, czy to kolejny postrach dla nowych?
aga_ta
Posty: 19
Rejestracja: 27 lip 2011, o 12:59

Re: AM LUBLIN Czy ktoś wie jak tam jest?

Post autor: aga_ta »

Eustachiusz pisze:A czy to prawda, że w ostatnio coś się pozmieniało z materiałami do nauki? Bo coś słyszałem, że stare notatki już się nie nadają, ludzie są zdezorientowani i muszą kombinować żeby się nauczyć tak jak trzeba". Wierzyć w to, czy to kolejny postrach dla nowych?
Niestety zrozumienie tego postu mnie przerosło
Pytanie do osób które dostały się e tym roku: Czy każdy/każda z Was bezkrytycznie chłonie każdą durną plotkę, którą usłyszy?
Jestem na 3cim roku i z dobrego serca radzę przestać bo długo nie pociągniecie A najlepiej ich nie powtarzać tylko zasięgnąć informacji u starszych studentów
Nic się z materiałami nie pozmieniało Co roku kupuję i się naprawdę przydają bo albo kolokwium jest podobne albo niektóre pytania się powtarzają Zupełnie nie rozumiem jak miałyby się zmienić skoro i asystenci i książki te same Koleżanka, której sprzedałam moje materiały sobie chwaliła bo np na biochemii pytania się powtarzały z innych przedmiotów też Przecież asystentom nie chce się układać dwóch zupełnie różnych testów. Dopóki książka się nie zmieni nic nowego nie wymyślą to chyba logiczne
BubuMale
Posty: 254
Rejestracja: 26 lip 2012, o 13:50

Re: AM LUBLIN Czy ktoś wie jak tam jest?

Post autor: BubuMale »

Pewnie chodzi o to ze od tego roku jest nowy program studiow, programy niektorych przedmiotow sie nieco pozmienialy ale materialy nadal sa pomocne
aga_ta
Posty: 19
Rejestracja: 27 lip 2011, o 12:59

Re: AM LUBLIN Czy ktoś wie jak tam jest?

Post autor: aga_ta »

No właśnie
Drastycznych zmian nie ma ewentualnie kosmetyczne
Na fizjologii nie zaobserwowałam żadnej zmiany
Miałam ćwiczenia o 11 a przede mną miał 1wszy rok z tymi samymi asystentami i pytania były podobne jeśli nie takie sameZarówno 1wszy i 2gi rok uczył się fizjo z Janusza a to najlepszy dowód że niewiele się zmieniło
Dudek
Posty: 345
Rejestracja: 13 maja 2008, o 23:11

Re: AM LUBLIN Czy ktoś wie jak tam jest?

Post autor: Dudek »

Na 4 roku dermatologia była nowa farma też (egzaminy). Ale do egz z farmy i tak trzeba przerabiać od testy od czasów Mieszka I.

PS. Janusza hehe, ma ojciec ubaw, że na jego chomika powrzucałem
Awatar użytkownika
Madzik94
Posty: 17
Rejestracja: 3 lip 2013, o 21:03

Re: AM LUBLIN Czy ktoś wie jak tam jest?

Post autor: Madzik94 »

A może mi ktoś powiedzieć jak to jest na pierwszym roku lek? chodzi mi o to czy łatwo wylecieć? bo słyszałam że teraz wprowadzili jakieś zmiany i jest dużo więcej materiału do ogarnięcia i że sporo osób nie daje rady i po prostu odpada. ale ile w tym prawdy to Bóg raczy wiedzieć no ale przeraziło mnie to trochę i proszę o jakieś informację
Awatar użytkownika
Stefan007
Posty: 42
Rejestracja: 20 lis 2011, o 09:42

Re: AM LUBLIN Czy ktoś wie jak tam jest?

Post autor: Stefan007 »

Jestem po pierwszym roku.
Niby mówili nam, że sporo osób odpadło. Myślę jednak, że wśród tych osób było sporo, którym udało się na początku roku poprzenosić. Owszem kilku mądrych wyleciało na własne życzenie. Znaczy przez cały semestr lub rok się nie przykładali i jak przyszły poprawki okazało się, że to ich przerosło.
Ewentualnie jest trochę osób z warunkami (w tym z warunkami z anato).

Co do materiału. jest go tyle samo, a czasu trochę mniej. Myślę, że jak ktoś odpowiednio zagospodaruje swoim czasem, to na wszystko znajdzie czas. Na trochę rozrywki też. Z resztą, to TY najlepiej wiesz, ile czasu potrzebujesz na naukę konkretnego materiału, nie ma co się sugerować innymi. Myślę, że na tym też trochę osób się przejechało.

Ponoć histologia od tego roku akademickiego ma trwać 2semestry, u nas była tylko w semestrze zimowym. Powiem szczerze, że to wątpliwa przyjemność (przynajmniej dla mnie) siedzieć 5h na zajęciach, do tego na każde zajęcia 2x więcej materiału niż dotychczas. Chociaż teraz patrząc na to z perspektywy szczęśliwie zakończonego roku cieszę się, że w pół roku miałam to za sobą. P
BubuMale
Posty: 254
Rejestracja: 26 lip 2012, o 13:50

Re: AM LUBLIN Czy ktoś wie jak tam jest?

Post autor: BubuMale »

zeby wyleciec to poprostu trzeba tego chciec
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości