AM LUBLIN Czy ktoś wie jak tam jest?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
Stefan007
Posty: 42
Rejestracja: 20 lis 2011, o 09:42

Re: AM LUBLIN Czy ktoś wie jak tam jest?

Post autor: Stefan007 »

BubuMale pisze:zeby wyleciec to poprostu trzeba tego chciec
Ot, właśnie. Krótko, zwięźle i na temat!
Awatar użytkownika
Madzik94
Posty: 17
Rejestracja: 3 lip 2013, o 21:03

Re: AM LUBLIN Czy ktoś wie jak tam jest?

Post autor: Madzik94 »

Dzięki za pocieszenie bo już się zaczynałam bać
Awatar użytkownika
Eustachiusz
Posty: 32
Rejestracja: 12 lip 2013, o 21:18

Re: AM LUBLIN Czy ktoś wie jak tam jest?

Post autor: Eustachiusz »

Orientujecie się może które podręczniki na I rok pasuje mieć swoje, a które można wypożyczyć z biblioteki? I oprócz tego jakie materiały z tych oferowanych przez studentów kolejnych lat będą przydatne (chodzi mi o te wszystkie zdjęcia, atlasy, skrypty, notatki i niewiadomocojeszcze).
Dudek
Posty: 345
Rejestracja: 13 maja 2008, o 23:11

Re: AM LUBLIN Czy ktoś wie jak tam jest?

Post autor: Dudek »

Atlas to chyba przydatny jest tylko na anatomii i parazytach (biologii). Skrypty są dostępne za darmo

Kod: Zaznacz cały

chomikuj.pl/janusz692

Kod: Zaznacz cały

chomikuj.pl/siwyLKT
Notatek ja nigdy nie kupowałem z tego względu, że jak się swoich nie zrobi, to dupa nie nauka .
Awatar użytkownika
AllMySecrets
Posty: 169
Rejestracja: 1 lip 2010, o 11:17

Re: AM LUBLIN Czy ktoś wie jak tam jest?

Post autor: AllMySecrets »

Hej zapraszam wszystkich nowych studentów lekarskiego w Lublinie do odwiedzenia oraz zarejestrowania się w nowym serwisie. Znajdziecie tam informacje o przedmiotach na I roku, czego potrzebujecie na studiach, poznacie Lublin a także wiele wiele innych!
krzyzak06
Posty: 5
Rejestracja: 28 cze 2013, o 11:05

Re: AM LUBLIN Czy ktoś wie jak tam jest?

Post autor: krzyzak06 »

mam pytanie dot. podręcznika z embriologii
na allegro widziałem 2
"embriologia Bartela
i
Embriologia medyczna Bartela
czy to się czymś różni? Jak tak to który trzeba mieć?
________

Re: AM LUBLIN Czy ktoś wie jak tam jest?

Post autor: ________ »

Trzeba mieć pierwszy tytuł - embriologia Bartela.
Tak BTW - ta ksiazka przyda się na histologie, na jedne, dwa ćwiczenia - nie lepiej używaną lub ksero kupić? :p
Mikolai
Posty: 337
Rejestracja: 26 kwie 2011, o 10:35

Re: AM LUBLIN Czy ktoś wie jak tam jest?

Post autor: Mikolai »

Mógłby ktoś udostępnić deklarację o chęci studiowania, którą musiały złożyć osoby z punktacją 169 (w tym 82 z biologii)? Na stronie uczelni już nie ma.
Awatar użytkownika
Stefan007
Posty: 42
Rejestracja: 20 lis 2011, o 09:42

Re: AM LUBLIN Czy ktoś wie jak tam jest?

Post autor: Stefan007 »

Mógłby ktoś napisać z jakich podręczników (jakich autorów) najlepiej korzystać na :
- Immunologii klinicznej
- Patofizjologii
- Patomorfologii (Słyszałam, że do tych 2-óch jest jakaś jedna Patologia ale nie mam zielonego pojęcia jakiego autora?)
- Mikrobiologii lekarskiej
- Farmakologii i toksykologii
- Psychologii
- Socjologii (o ile na psychologii i socjologii używa się jakichkolwiek podręczników ?)
Dudek
Posty: 345
Rejestracja: 13 maja 2008, o 23:11

Re: AM LUBLIN Czy ktoś wie jak tam jest?

Post autor: Dudek »

Stefan007 pisze: Mógłby ktoś napisać z jakich podręczników (jakich autorów) najlepiej korzystać na :
- Immunologii klinicznej
- Patofizjologii
- Patomorfologii (Słyszałam, że do tych 2-óch jest jakaś jedna Patologia ale nie mam zielonego pojęcia jakiego autora?)
- Mikrobiologii lekarskiej
- Farmakologii i toksykologii
- Psychologii
- Socjologii (o ile na psychologii i socjologii używa się jakichkolwiek podręczników ?)
Immunologia na 3 roku ? dziwnie. My teraz na 5 będziemy miec, to starsi mówili, że najnowszy Gołąb.
Patofizjo - Guzek, można też Zahorską. Szkoda się bawić w Maślińskiego
Patomorfa - na 1 semestr Groniowski-Kruś, później Robbins lub Stachura-Domagała (ja wolałem Robbinsa).
Mikroby - Virella
Farma - Brenner to podstawa, dodatkowo Mutschler lub Kostowski lub pielęgniarki - wszystko zalezy od asystenta.
Psychologia i socjologia - nic.
Awatar użytkownika
Stefan007
Posty: 42
Rejestracja: 20 lis 2011, o 09:42

Re: AM LUBLIN Czy ktoś wie jak tam jest?

Post autor: Stefan007 »

Dudek pisze: Immunologia na 3 roku ? dziwnie. My teraz na 5 będziemy miec, to starsi mówili, że najnowszy Gołąb.
Na 2 roku.

Dziękuję za informacje.
wilma
Posty: 116
Rejestracja: 1 lip 2008, o 17:46

Re: AM LUBLIN Czy ktoś wie jak tam jest?

Post autor: wilma »

o matko. na 2 roku?
z jednej strony to dobrze, bo na klinikach jest dużo wątków immunologicznych i fajnie jest mieć wcześniej podstawy (nam tego trochę brakowało), dlatego pierwszy semestr immunów jak najbardziej, no ale drugi to już praktycznie sama klinika i nie umiem sobie tego wyobrazić. a zaopatrzyć się najlepiej w wydanie z 2012 gołąb jakóbisiak i spółka.
qabix
Posty: 31
Rejestracja: 27 lip 2012, o 16:41

Re: AM LUBLIN Czy ktoś wie jak tam jest?

Post autor: qabix »

A jak wyglądają zajęcia z immuno? Ile trwają i jak jest z zaliczeniami/kolokwiami?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości