AM Poznan - medycyna

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Marzena
Posty: 557
Rejestracja: 17 sty 2007, o 20:31

Re: AM Poznan - medycyna

Post autor: Marzena »

Studiuje ktoś na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu?
Jeśli tak to piszcie jak tam jest i wogóle.
kabaczek18
Posty: 4
Rejestracja: 4 lut 2008, o 11:27

Re: AM Poznan - medycyna

Post autor: kabaczek18 »

no wlasnie,:) piszcie, a moze ktos studiuje pielegniarstwo na UM w Poznaniu? moze uchyli rambka tajemnmicy jak jest? czy trudno sie dostać i jak jest z nauką pod wzgledem ilosci?
Pozdrawiam Ada.
riczi89
Posty: 116
Rejestracja: 21 cze 2007, o 20:12

Re: AM Poznan - medycyna

Post autor: riczi89 »

Heh, niby dokumenty można złożyć, ale żeby się dostać, to pewnie wyniki z tych dwóch przedmiotów muszą być naprawdę niezłe
Właśnie, może ktoś napisze coś dobrego o uczelni, co zmobilizowałoby tegorocznych maturzystów do pracy
york
Posty: 1902
Rejestracja: 27 gru 2007, o 22:05

Re: AM Poznan - medycyna

Post autor: york »

matura po 90
kubez88
Posty: 22
Rejestracja: 5 sie 2007, o 11:34

Re: AM Poznan - medycyna

Post autor: kubez88 »

Ja jestem na 1 roku lekarskiego. Mi sie bardzo podoba. Ludzie są bardzo sympatyczni kadra profesjonalna choc zdarzaja sie wyjatki P Jedyne zastrzeżenia wynikają z małej ilości preparatów anatomicznych przez co nie bardzo jest sie na czym uczyc (ale to przez głupie prawo). Nauki jest dużo ale jesli ktoś jest systematyczny to jest w stanie wygospodarować sobie tak wolny czas by nie siedzieć tylko w książkach. Mamy prężnie działającą organizacje studencka zrzeszającą studentów medycyny z calego świata (IFMSA) a przy aktywnej działalności można wyjechać na praktyki zagranicę. Uważam ze naprawdę warto sie postarać na maturze, te studia jak żadne inne (wg mnie) są interesujące i wiesz po co sie uczysz w przeciwieństwie do innych kierunków gdzie sie zastanawiasz czy warto sie tego wogole uczyc czy nieP To jest naprawde bardzo ważne. Nie bardzo wiem co jeszcze chcecie wiedziec tak więc zachęcam do zadawania pytan)
Anea
Posty: 100
Rejestracja: 14 lis 2007, o 15:59

Re: AM Poznan - medycyna

Post autor: Anea »

Miło słyszeć, że ludzie są sympatyczni bo nieraz słyszałam o niezdrowej rywalizacji, wyścigach szczurów etc. Właśnie Poznań ma dobrze prowadzoną wymianę studentów. chyba z uczelnią w Heidelbergu - możliwość skorzystania z takiego programu to na pewno cenne doświadczenie
kubez88
Posty: 22
Rejestracja: 5 sie 2007, o 11:34

Re: AM Poznan - medycyna

Post autor: kubez88 »

To zależy jak do tego podchodzisz. Ja staram sie nie myśleć jak inni sie uczą i co wiedzą tylko skupić sie na sobie. Owszem są osoby które za bardzo sie takimi rzeczami przejmują ale nie warto ich naśladowac-) Patrząc ogólnie na ludzi nie mogę narzekać, jest spoko-)
Asia123456789
Posty: 14
Rejestracja: 16 lut 2008, o 18:19

Re: AM Poznan - medycyna

Post autor: Asia123456789 »

Czesc czytalam, ze 22 sa drzwi otwarte na przybyszewskiego 37 ( centrum kongresowo- dydaktyczne) ale nie wiem gdzie to sie dokladnie znajduje Czy to jest blizej szpitala, czy moze gdzies w rejonie tej nowej kliniki stomatologicznej? Ja w tym roku tez bede sie starala na lekarski do poznania. Nie wiecie moze ile trzeba miec punktow zeby dostac sie ewentualnie na platne studia?
Anea
Posty: 100
Rejestracja: 14 lis 2007, o 15:59

Re: AM Poznan - medycyna

Post autor: Anea »

W zeszłym roku jak pisze pewna osoba na tym forum potrzebnych było 128pkt. a Centrum Kongresowo-Dydaktyczne znajduje się, jeśli się dobrze orientuję to w połowie drogi między Instytutem Stomatologii, a akademikiem Eskulap
Asia123456789
Posty: 14
Rejestracja: 16 lut 2008, o 18:19

Re: AM Poznan - medycyna

Post autor: Asia123456789 »

Dzieki Bylam tez w zeszlym roku na drzwiach otwartych, i byly w zupelnie innym miejscu. Organizacja tez bardzo sie rozni. Mam nadzieje, ze oprowadza nas po ciekawych miejscach. Ktos jeszcze sie wybiera?
kubez88
Posty: 22
Rejestracja: 5 sie 2007, o 11:34

Re: AM Poznan - medycyna

Post autor: kubez88 »

W zeszłym roku były w Collegium Anatomicum i wtedy była możliwość zwiedzania katedr. Niestety tegoroczna lokalizacja to uniemożliwia dlatego z tego co mi wiadomo drzwi ograniczą sie do wykładów stoisk z ulotkami, studentów którzy ochoczo:D odpowiedzą na Wasze pytania oraz do pokazów ratownictwa. A lokalizacja bardzo precyzyjnie ujęta)
Asia123456789
Posty: 14
Rejestracja: 16 lut 2008, o 18:19

Re: AM Poznan - medycyna

Post autor: Asia123456789 »

Ciagle zastanawia mnie ten temat, bo czytalam ze w tym roku uczelnia rowniez oferuje zwiedzanie katedr na drzwiach otwartych.ale tak jak Ty uwazam, ze tam nie ma czego zwiedzac. A szkoda bo tak bardzo chcialam obejrzec jakies preparaty.
Anea
Posty: 100
Rejestracja: 14 lis 2007, o 15:59

Re: AM Poznan - medycyna

Post autor: Anea »

Trochę dziwnie napisali tę informację o drzwiach otwartych. bo wlaśnie jak zwiedzac te katedry? tez bylam w zeszlym roku, kiedy mozna bylo skorzystać z tej możliwości. może uczelnia chce się pochwalić swoim nowym obiektem
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 96 gości