AM wrocławska i gdańska - porównanie.

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
marcin s.
Posty: 2
Rejestracja: 6 cze 2008, o 23:16

AM wrocławska i gdańska - porównanie.

Post autor: marcin s. »

Cześć

Jestem z Wrocławia. Jestem na 1-szym roku biotechnologi na UWr ale nie za bardzo mnie to interesuję. Zastanawiam się nad medycyną. Zdecydowałem się oczywiście na Wrocław ale z zeszłorocznym wynikiem (225) to do Wrocławia bym się nie dostał więc poprawiałem maturę. Alternatywą dla Wrocławia, w przypadku nie poprawienia matury, jest Gdańsk. Z moimi pkt. rok temu dostałbym się. Czy ktoś z Was ma informację na jakieś istotne różnicę między tymi dwoma uczelniami? Mam na myśli poziom nauczania, atmosferę, wyposażenie uczelni itd. Dzięki
Ostatnio zmieniony 1 sie 2008, o 18:51 przez marcin s., łącznie zmieniany 1 raz.
Przemeqq
Posty: 811
Rejestracja: 30 wrz 2007, o 16:40

Re: AM wrocławska i gdańska - porównanie.

Post autor: Przemeqq »

marcin s. pisze:Cześć
Cześć.
marcin s. pisze:Jestem z Wrocławia.
A ja z Krosna, też ładne miasto
marcin s. pisze:Jestem na 1-szym roku biotechnologi na UWr ale nie za bardzo mnie to interesuję.
Współczuję, uczenie się czegoś, co cię nie interesuje musi być bolesne
marcin s. pisze:Zdecydowałem się oczywiście na Wrocław ale z zeszłorocznym wynikiem (225) to do Wrocławia bym się nie dostał więc poprawiałem maturę. Alternatywą dla Wrocławia, w przypadku nie poprawienia matury, jest Gdańsk.
Masz 2 alternatywy. Jedna to dobrze napisana tegoroczna matura wystarczająca na wskoczenie do Wrocławskich list, druga to wybór innej uczelni. Na tą drugą opcję zdecydowałbym się na twoim miejscu już rok temu wiedząc że biotechnologia nie bardzo mnie pociąga. Ale tak zrobiłbym ja, ty jesteś indywidualnością w tym otoczeniu
marcin s. pisze:zy ktoś z Was ma informację na jakieś istotne różnicę między tymi dwoma uczelniami? Mam na myśli poziom nauczania, atmosferę, wyposażenie uczelni itd. Dzięki
Każda uczelnia jest specyficzna w swoim oddziaływaniu ale tylko w niektórych elementach. Prawda jest taka, że na każdej wkujesz miliony kilobajtów wiedzy, z których w późniejszej karierze lekarza będzie ci potrzebna zdecydowana mniejszość. W tej pracy liczy się przede wszystkim doświadczenie nabierane z czasem a nie podręcznikowa wiedza.
briegers
Posty: 76
Rejestracja: 9 lip 2008, o 07:59

Re: AM wrocławska i gdańska - porównanie.

Post autor: briegers »

Brawo Przemeqq

fachowa odpowiedź
Maaaaaaadzia
Posty: 3
Rejestracja: 13 lip 2008, o 21:36

Re: AM wrocławska i gdańska - porównanie.

Post autor: Maaaaaaadzia »

jesli chodzi o poziom naucznia we wro to nie ma się co oszukiawać jest wysoki, ogólnie na 30 asystentów trafia się 5 świetnych , ogólnie wszyscy cię olewają, barak jakiegokolwiek wyposażenia a jeśli już jest to studenci mogą sobie tylko popatrzeć, nauki troche jest ale opowieści o biednych studentach którzy z dnia na dzień muszą przyswoić 300 stron ksiązki na pamięć to mit, oczywiści sA tacy którzy uczą sie bardzo dużo ale są też tacy którzy nie uczą się wcale. atmosfera miedzy studentami spoko, stoma i lek raczej trzymają sie razem choć od wieków trwa spór kto musi sie więcej uczyć (nikt ) .jest fajnie ale nie jest się z wro i ma się możliwość iść do krakowa, warszawy, gdańska to polecam, katowice też ponoć trzymają niezly poziom pozdrawim studentka III roku stomy am we wroi
marcin s.
Posty: 2
Rejestracja: 6 cze 2008, o 23:16

Re: AM wrocławska i gdańska - porównanie.

Post autor: marcin s. »

Wielkie dzięki dla Przemka i Madzi. Właśnie na taką odpowiedź liczyłem)
Awatar użytkownika
tin
Posty: 1491
Rejestracja: 18 lip 2006, o 15:29

[Link] AM wrocławska i gdańska - porównanie.

Post autor: tin »

Więcej informacji także w temacie ogólnym:

Ranking uczelni medycznych
terryQ
Posty: 1
Rejestracja: 7 lut 2009, o 21:10

Re: AM wrocławska i gdańska - porównanie.

Post autor: terryQ »

ani lek ani stoma nie maja wiecej nauki niż farma, mit obalony ot coP
Awatar użytkownika
Cinereus
Posty: 312
Rejestracja: 7 lut 2009, o 00:36

Re: AM wrocławska i gdańska - porównanie.

Post autor: Cinereus »

Nie ma takiego czegoslek albo stoma albo farma ma wiecej nauki". to zalezy od osoby tylko i wylacznie, ewentualnie od natretnych (pozdro dla dr agi c. z biologii) asystentow
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: AM wrocławska i gdańska - porównanie.

Post autor: a_niap »

terryQ pisze:ani lek ani stoma nie maja wiecej nauki niż farma
Wiecej moze z niektorych przedmiotow, ale to nie znaczy ze wiecej wogole. Nauki jest tyle samo ( w koncu ilosc wiedzy ktora mozna przyswoic jest ograniczona), tyle tylko ze sa roznice w przedmiiotach i innych rzeczy sie uczy.
Batha
Posty: 2658
Rejestracja: 20 maja 2007, o 16:32

Re: AM wrocławska i gdańska - porównanie.

Post autor: Batha »

terryQ, ale po co to piszesz? czy to ma coś wspólnego z tematem?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości