AMB

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
gall anonim
Posty: 2
Rejestracja: 11 lis 2007, o 16:26

AMB

Post autor: gall anonim »

Wielkie dzięki
Milenka
Posty: 3
Rejestracja: 22 gru 2007, o 09:44

Re: AMB

Post autor: Milenka »

Ja studiuję na kierunku lekarskim na AMB dopiero pierwszy rok, ale uczelnię oceniam bardzo pozytywnie. Mile zaskoczyłam się atmosferą pzyjazną w środowisku studentów. Wiadomo jest dużo nauki, np. anatomia lub chemia(na I roku największy przesiew studentów) ale zawsze można liczyć na znajomych z grupy co do pożyczenia notatek a wykładowcy są wymagający chociaż z niektórymi można się dogadać
Agnes
Posty: 26
Rejestracja: 5 lut 2008, o 22:14

Re: AMB

Post autor: Agnes »

Ja w tym roku zdaję maturkę m.in z chemii, biologii i zdecydowałam się na fizykę(choć nie wiem czy słusznie). Bardzo bym chciała studiować medycynę na AMB, choć wiem, że studia medyczne nie należą do łatwych i wymagają wielu wyrzeczeń Mam koleżankę na szóstym roku, która sobie bardzo chwali tą uczelnię:)
Powiedzcie tak szczerze: czy jak ktoś trochękuleje z fizyką/chemią czy ma szansę przetrwać? A jak jest przy rekrutacji(nie chodzi mi o punktowane przedmioty) czy są testy psychologiczne punktowane? Czy predyspozycje sprawnościowe są oceniane? Czy to wszystko wychodzi po pierwszym roku Dzięki)
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: AMB

Post autor: Padre Morf »

wiem, że studia medyczne nie należą do łatwych i wymagają wielu wyrzeczeń
hyhhyhy
czy jak ktoś trochękuleje z fizyką/chemią czy ma szansę przetrwać?
oczywiście, że ma szanse. biofizyka to EKG, mierzenie ciśnienia krwi itd. Co do chemii - jak masz z nią problem to pani Gadek Cie jej nauczy. Zapewniam.
czy są testy psychologiczne punktowane?
nie
Czy predyspozycje sprawnościowe są oceniane?
też nie
Agnes
Posty: 26
Rejestracja: 5 lut 2008, o 22:14

Re: AMB

Post autor: Agnes »

no co? lepiej się spytać, upewnićczyż nie
a jak tam nauka anatomii
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: AMB

Post autor: Padre Morf »

a jak tam nauka anatomii
nie wiem odkąd nie pracuje w zakładzie anatomii nie interesuje się za bardzo. Ogólnie mówiąc jest to jeden z bardziej prostudenckich zakładów na AMB. Wejściówki nie za często - trzeba sie uczyć głównie na szpilki.
Agnes
Posty: 26
Rejestracja: 5 lut 2008, o 22:14

Re: AMB

Post autor: Agnes »

hehe dzięki za informacje. aż chce się już studiować
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: AMB

Post autor: Padre Morf »

po pierwszym spotkaniu z profesorem Sawickim Ci sie odechce. Jak wielu dziewczętom
york
Posty: 1902
Rejestracja: 27 gru 2007, o 22:05

Re: AMB

Post autor: york »

Morfeusz pisze:Jak wielu dziewczętom
co to profesor jest jakiś napalony
Agnes
Posty: 26
Rejestracja: 5 lut 2008, o 22:14

Re: AMB

Post autor: Agnes »

Morfeuszu, może przybliżysz problem bo nie wiem co mam przez to rozumieć
york
Posty: 1902
Rejestracja: 27 gru 2007, o 22:05

Re: AMB

Post autor: york »

nie musisz rozumieć, tylko sama pójść i zobaczyć
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: AMB

Post autor: Padre Morf »

mimi pan profesor niezbyt lubi dziewczęta. Po uczelni krążą anegdoty z egzaminu ustnego z udziałem pana profesora i studentek. W jednej pan prof pyta:jaki nabłonek ma pani w pochwie? na co studentkajednowarstwowy płaski". Pan prof na tomusi miec pani niezle zjechany". Potem zadał jej jeszcze kilka pytań i oblał ją mówiąc, że chyba częściej rozkładala nogi niż książkę.

Niezbyt przyjemna jest pani Gadek od chemii i prof. Zaremba od mikrobiologii (tam można oblać egzamin nie wiadomo za co - niektórzy złośliwi mówią, że nawet pani prof. tego nie wie).
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: AMB

Post autor: badger »

co za człowiek a ja się z jego książki histologii uczę :]
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości