Analityka medyczna 2013/2014

Opinie o analityce medycznej na studiach. Pomoc w podjęciu decyzji co do uczelni oraz przyszłej pracy zawodowej. Materiały pomocne w studiowaniu analityki medycznej.
Awatar użytkownika
Passiflora
Posty: 1469
Rejestracja: 2 lip 2012, o 17:42

Analityka medyczna 2013/2014

Post autor: Passiflora »

Hej

Przyznam szczerze, że nie są to moje wymarzone studia (moim celem była stomatologia), ale w tym roku muszę już iść na studia. Mam nadzieję, że jakoś się do nich przekonam Bardzo chciałabym się dostać do Poznania, ew. do Bydgoszczy.

Piszcie kto z Was również wybiera się na ten kierunek Jestem ciekawa czy spotkam się z kimś z forum.
Awatar użytkownika
biomedka
Posty: 493
Rejestracja: 22 kwie 2012, o 08:35

Re: Analityka medyczna 2013/2014

Post autor: biomedka »

Analityka medyczna Bydgoszcz się kłania. D
Powiem Ci tak. Analityka jest właśnie mym wymarzonym kierunkiem na dzień dzisiejszy, lecz nie priorytetowym. Bo postawiłam na farmację. Z wielu względów. Po pierwsze, czynnik ekonomiczny. zarobki farmaceutów są nieporównywalne do zarobków diagnostów laboratoryjnych. Po drugie, jest to kierunek po którym hipotetycznie łatwiej jest znaleźć pracę. Ale szansę na dostanie się na farmację są w moim przypadku niewielkie. Ale wciąż są. Jednak jeśli się nie dostanę, to raczej skończę analitykę. Mam nadzieję, że wyobrażenia dościgną rzeczywistość.
HoffmanLaRoche
Posty: 204
Rejestracja: 3 wrz 2011, o 13:39

Re: Analityka medyczna 2013/2014

Post autor: HoffmanLaRoche »

Po obu kierunkach jest bardzo ciężko z pracą Po analityce cięzko nawet za granicą,po farmacji trochę lepiej.Może na lekarski spróbuj?
Awatar użytkownika
Passiflora
Posty: 1469
Rejestracja: 2 lip 2012, o 17:42

Re: Analityka medyczna 2013/2014

Post autor: Passiflora »

HoffmanLaRoche pisze:Po obu kierunkach jest bardzo ciężko z pracą Po analityce cięzko nawet za granicą,po farmacji trochę lepiej.Może na lekarski spróbuj?
Na lekarski jest niestety wysoki próg

Awatar użytkownika
biomedka
Posty: 493
Rejestracja: 22 kwie 2012, o 08:35

Re: Analityka medyczna 2013/2014

Post autor: biomedka »

Te progi niestety podcinają skrzydła.
Awatar użytkownika
kokardka
Posty: 1964
Rejestracja: 3 kwie 2013, o 17:10

Re: Analityka medyczna 2013/2014

Post autor: kokardka »

Ja też próbuję na analitykę. Matura mnie zaskoczyła, a dokładniej klucz z biologii. Z tym, że u mnie nr 1 jest CM UJ. Jakie wrażenia po wynikach? Myślicie, że progi spadną?
Awatar użytkownika
biomedka
Posty: 493
Rejestracja: 22 kwie 2012, o 08:35

Re: Analityka medyczna 2013/2014

Post autor: biomedka »

Sądzę, że progi będą podobne do tych zeszłorocznych.
krzysztofkl
Posty: 48
Rejestracja: 21 lut 2013, o 10:33

Re: Analityka medyczna 2013/2014

Post autor: krzysztofkl »

Będą niższe,o ile to nie wiem
Awatar użytkownika
kokardka
Posty: 1964
Rejestracja: 3 kwie 2013, o 17:10

Re: Analityka medyczna 2013/2014

Post autor: kokardka »

Ja mam nadzieję, że w Krakowie spadnie
Pytanie do tych, dla których analityka nie była priorytetem:
Poprawiacie za rok czy raczej zostaniecie na analityce?
Awatar użytkownika
Passiflora
Posty: 1469
Rejestracja: 2 lip 2012, o 17:42

Re: Analityka medyczna 2013/2014

Post autor: Passiflora »

Myślę, że progi spadną, bo widziałam, że osoby, które odbierały wyniki miały niewesołe miny.
Jeszcze nie wiem czy kolejny raz chcę poprawiać maturę. Trochę mnie już to wszystko wkurza i chyba po prostu skończę te studia, tym bardziej, że analityka również mnie bardzo interesuje

Piotrr
Posty: 1333
Rejestracja: 9 lip 2012, o 19:11

Re: Analityka medyczna 2013/2014

Post autor: Piotrr »

kokardka pisze:Ja mam nadzieję, że w Krakowie spadnie
Pytanie do tych, dla których analityka nie była priorytetem:
Poprawiacie za rok czy raczej zostaniecie na analityce?
kokardka sprobuj na farmacje do bydgoszczy. nie odpuszczaj. wiadomo uj to uj ale zwsze analityka na uj bedzie gorsza od farmacji w bydgoszczy. w tamtym roku nieoficjalny prog to 142( jest chyba na stronie uczelni)
W końcu lekarz
Awatar użytkownika
kokardka
Posty: 1964
Rejestracja: 3 kwie 2013, o 17:10

Re: Analityka medyczna 2013/2014

Post autor: kokardka »

Piotrr pisze: kokardka sprobuj na farmacje do bydgoszczy. nie odpuszczaj. wiadomo uj to uj ale zwsze analityka na uj bedzie gorsza od farmacji w bydgoszczy. w tamtym roku nieoficjalny prog to 142( jest chyba na stronie uczelni)
Nie chodzi mi o sam UJ, a miasto. Do Bydgoszczy mam bardzo daleko poza tym może będę poprawiała maturę i analityka będzie tylko zimowaniem.

A tak ogólnie to nie boicie się, że nie znajdziecie pracy po analityce? Mam strasznego doła, gorzej niż po napisaniu matury
Piotrr
Posty: 1333
Rejestracja: 9 lip 2012, o 19:11

Re: Analityka medyczna 2013/2014

Post autor: Piotrr »

analityka i farmacja to porównywalna nauka wiec na zimowanie wybierz farmacje. gdyby sie nie udalo zawsze lepiej zostac na farmacjii niz na analityce sama mowisz ze perspektywa pracy po analu cie przeraza
W końcu lekarz
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości