Analityka medyczna w Łodzi

Opinie o analityce medycznej na studiach. Pomoc w podjęciu decyzji co do uczelni oraz przyszłej pracy zawodowej. Materiały pomocne w studiowaniu analityki medycznej.
tetralina
Posty: 7
Rejestracja: 20 lip 2013, o 17:08

Analityka medyczna w Łodzi

Post autor: tetralina »

Hej ! Nie mogłam znaleźć żadnego wątku w którym poruszony był temat tego kierunku. W tym roku zaczynam studia na UM w Łodzi. Może znajdzie się ktoś kto też będzie (albo już jest) studentem Analityki w tym mieście Chętnie dowiedziałabym się co i jak gdzie odbywają się zajęcia na pierwszym roku itd.
phalaenopsis
Posty: 6
Rejestracja: 29 lip 2013, o 17:58

Re: Analityka medyczna w Łodzi

Post autor: phalaenopsis »

Ja też się wybieram na analitykę do Łodzi
Awatar użytkownika
PaniYen
Posty: 16
Rejestracja: 26 sie 2013, o 18:53

Re: Analityka medyczna w Łodzi

Post autor: PaniYen »

Cześć, aktualnie będę na III roku, zatem jeśli macie jakieś pytania, śmiało, postaram się pomóc.
phalaenopsis
Posty: 6
Rejestracja: 29 lip 2013, o 17:58

Re: Analityka medyczna w Łodzi

Post autor: phalaenopsis »

Fajnie, że piszesz!
Chciałabym zapytać jak wygląda pierwszy rok do czego trzeba się przyłożyć, a co idzie łatwiej gdzie odbywa się najwięcej zajęć?
Awatar użytkownika
PaniYen
Posty: 16
Rejestracja: 26 sie 2013, o 18:53

Re: Analityka medyczna w Łodzi

Post autor: PaniYen »

Zatem, większość zajęć jest na wydziale na Muszyńskiego - biologia, matematyka, statystyka, chemia, chemia i biofizyka poza tym część na placu Hallera (genetyka, angielski, wf) i na Narutowicza w Anatomicum (anatomia, histologia). Do czego się przyłożyć. na pewno do histologii (zaopatrzcie się we wszelkie odcienie różowych i fioletowych kredek ) anatomia całkiem przystępna, reszta w gruncie rzeczy też, choć wiele zależy od asystenta. Genetyka na zajęciach to pikuś, ale egzamin to zupełnie inna para kaloszy (no, chyba że ktoś jest bardzo ambitny i nie dość, że zaopatrzył się w to cudowne tomiszcze, to jeszcze z niego korzystał P), dosyć dużo problemów (czyt. terminów) zapewniają też nieorgany. I matematyka, ale z tego co słyszałam, mgr G. odchodzi, więc może być lepiej
phalaenopsis
Posty: 6
Rejestracja: 29 lip 2013, o 17:58

Re: Analityka medyczna w Łodzi

Post autor: phalaenopsis »

Dziękuję za odpowiedź
Wnioskuję, że na histologii będziemy rysować tkanki?
A jak wygląda plan? Dużo czasu spędza się na uczelni?
Awatar użytkownika
PaniYen
Posty: 16
Rejestracja: 26 sie 2013, o 18:53

Re: Analityka medyczna w Łodzi

Post autor: PaniYen »

Tk, będziecie dużo rysować. Ale z perspektywy czasu muszę przyznać, że później się za tym tęskni.
Ja na pierwszym roku w pewnym momencie miałam bodajże dwa dni wolne od zajęć. Specyfika naszego kochanego umedu - na początku nie masz czasu na nic, później nie masz co z tym wolnym czasem zrobić P Choć teraz jakieś zmiany zaszły, np. my na drugim roku mieliśmy zajęcia z czwartego, pierwszy rok miał trochę zajęć, któe i my teraz mieliśmy (choć akurat w ich przypadku były to te z puli fakultetów). Podobno wszystko to miało na celu rozładowanie zajęć, jako iż aktualny IV rok plan miał straszny, ale nie wiem, czy na wiele nam się te zajęcia zdały, skoro nie mieliśmy podstaw, które się zdobywa na III roku. Zatem pewne zmiany zachodzą i nie jestem w stanie powiedzieć, czy też będziecie mieli tak dużo wolnego czasu na I roku jak my, w każdym bądź razie mogę zapewnić, że czas dla siebie znajdziecie. Przy odpowiednim rozplanowaniu obowiązków D
Aha, ciągle jestem w posiadaniu moich notatek, giełd i podręczników z pierwszego roku, zatem jakby ktoś był zainteresowany, chętnie się ich pozbędę P
phalaenopsis
Posty: 6
Rejestracja: 29 lip 2013, o 17:58

Re: Analityka medyczna w Łodzi

Post autor: phalaenopsis »

To wszystko się wyjaśni jak pojawi się plan P Powinien być już na stronie pod koniec września?
To ja byłabym zainteresowana, każda pomoc naukowa się przyda. Chętnie się zgłoszę w październiku Nie wiem jak mam się z Tobą kontaktować D
I dziękuję za odpowiedzi, już jakiś obraz I roku na tej uczelni mam
Awatar użytkownika
PaniYen
Posty: 16
Rejestracja: 26 sie 2013, o 18:53

Re: Analityka medyczna w Łodzi

Post autor: PaniYen »

Hah, teoretycznie tak, jednakże za czasów mojego rozpoczęcia studiów pojawił się w ostatnim momencie, zdaje się, że dzień lub dwa przed rozpoczęciem zajęć. P
Zatem jak już będziesz wiedziała, co i jak, napisz mi maila (i.co.sie.[at].pl), to się jakoś umówimy
Awatar użytkownika
SnowMaiden
Posty: 6
Rejestracja: 4 wrz 2013, o 12:05

Re: Analityka medyczna w Łodzi

Post autor: SnowMaiden »

Także wybieram się na analitykę , a jakie książki są potrzebne na I roku?
Juulix
Posty: 8
Rejestracja: 5 wrz 2013, o 11:42

Re: Analityka medyczna w Łodzi

Post autor: Juulix »

SnowMaiden pisze:Także wybieram się na analitykę , a jakie książki są potrzebne na I roku?
również jestem bardzo ciekawa
Awatar użytkownika
PaniYen
Posty: 16
Rejestracja: 26 sie 2013, o 18:53

Re: Analityka medyczna w Łodzi

Post autor: PaniYen »

Przede wszystkim Gołąb do anatomii i Zabel do histologii. Z biologii jest skrypt na stronie zakładu, do matematyki i statystyki teoretycznie jakieś podręczniki są, ale i bez nich da się obejść te przedmioty. Ach, i genetyka, zdaje się Ferenca. Angielski też w kserze dostaniecie, ale może w końcu zmienią nam podręczniki, bo jak do tej pory korzystamy z podręczników dla lekarskiego.
Wszystkie książki dostaniecie w kserze przy pl. Hallera, nie wykosztowywujcie się na nowe, nie ma sensu
Juulix
Posty: 8
Rejestracja: 5 wrz 2013, o 11:42

Re: Analityka medyczna w Łodzi

Post autor: Juulix »

Dziękuję za odpowiedź A czy potrzebny będzie jakiś fartuch na zajęciach w labie, jeśli tak to jaki?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość