Analityka medyczna Wrocław 2013

Opinie o analityce medycznej na studiach. Pomoc w podjęciu decyzji co do uczelni oraz przyszłej pracy zawodowej. Materiały pomocne w studiowaniu analityki medycznej.
Awatar użytkownika
Kaasiek
Posty: 8
Rejestracja: 22 lip 2013, o 13:57

Re: Analityka medyczna Wrocław 2013

Post autor: Kaasiek »

No tak, żeby wejść na stronę biblioteki to nie wpadłam. dzięki)
Awatar użytkownika
Pinsleepe
Posty: 101
Rejestracja: 12 mar 2011, o 08:45

Re: Analityka medyczna Wrocław 2013

Post autor: Pinsleepe »

Nie ma za co Mogę zapytać, czy analityka to był Twój główny kierunek, czy awaryjny?
Awatar użytkownika
Kaasiek
Posty: 8
Rejestracja: 22 lip 2013, o 13:57

Re: Analityka medyczna Wrocław 2013

Post autor: Kaasiek »

W sumie, ciężko powiedzieć bo wahałam się cały czas między lekarskim i analityką, jeszcze przed wynikami, oba kierunki mają swe plusy i minusy. Matura z fizyki wybrała za mnie, ale nie rozpaczam z tego powodu)
Awatar użytkownika
Pinsleepe
Posty: 101
Rejestracja: 12 mar 2011, o 08:45

Re: Analityka medyczna Wrocław 2013

Post autor: Pinsleepe »

To ciekawy wybór sobie postawiłaś A masz zamiar za rok fizykę poprawiać?

Awatar użytkownika
Kaasiek
Posty: 8
Rejestracja: 22 lip 2013, o 13:57

Re: Analityka medyczna Wrocław 2013

Post autor: Kaasiek »

Raczej nie, planuję już zostać na analityce.
Awatar użytkownika
Glina
Posty: 892
Rejestracja: 13 wrz 2010, o 12:50

Re: Analityka medyczna Wrocław 2013

Post autor: Glina »

Mogę Wam doradzić jakie książki będą niezbędne na pierwszy rok jeśli chcecie. Nie patrzyłbym na te listy pozycji w bibliotece
Awatar użytkownika
Pinsleepe
Posty: 101
Rejestracja: 12 mar 2011, o 08:45

Re: Analityka medyczna Wrocław 2013

Post autor: Pinsleepe »

Ooo, byłybyśmy wdzięczne

emzet23
Posty: 1
Rejestracja: 19 lut 2011, o 14:42

Re: Analityka medyczna Wrocław 2013

Post autor: emzet23 »

Hejka!
Jest już przypadkiem jakaś nasza grupa na facebooku?
Awatar użytkownika
Pinsleepe
Posty: 101
Rejestracja: 12 mar 2011, o 08:45

Re: Analityka medyczna Wrocław 2013

Post autor: Pinsleepe »

Chyba nie ma, przynajmniej ja nie widziałam

curly93
Posty: 4
Rejestracja: 22 lip 2012, o 15:04

Re: Analityka medyczna Wrocław 2013

Post autor: curly93 »

Siema!
Co do książek, też Wam mogę pomóc, musicie wiedzieć, że dużo też zależy od gustów, niektórzy, tak jak ja, wolą się uczyć z książek, a są osoby co jadą na jakiś kserach i notatkach i też dają radę
Moim zdaniem:
Anatomia - książka Suder, Brużewicz definitywnie wystarczy
Biofizyka - skrypt i Miękisz. polecają też Jaroszyka, ale tam bardziej trzeba ogarniać fizykę
Biologia z genetyką - mega przyjemny przedmiot, jest tylko zaliczenie na którym wymagana jest podstawowa wiedza biologiczna nawet z liceum + wiedza z ćwiczeń, czyli przed zaliczeniem polecam przeglądnięcie zeszytu z ćwiczeń, który będziecie prowadzić i ewentualnie coś tam notować
Chemia analityczna - na egzamin wystarczą slajdy z wykładów, można śmiało robić zdjęcia babka poda Wam z 5 książek, ale egzamin jest tylko z wykładów, nauczyć się ich dokładnie i zaliczenie pewne
Chemia ogólna i nieorganiczna- tu na laborki podają Szmala i Wojakowską. Szmala raczej nie znajdziecie, bo ciężko o niego, chyba że uda się w bibliotece. Co do korzystania, zdania są podzielone, mi lepiej pracowało się z Wojakowską na zajęciach, nawet skończyłam laborki tydzień wcześniej, a były osoby, które korzystały tylko ze Szmala całe laborki Na egzamin, babka pewnie poda Wam 4 książki. Jones, Atkins - najlepiej chyba napisana, bardzo przyjemna w użyciu i nauce, Sienko - też mega spoko! Cotton - trzeba już bardziej ogarniać chemię i słynny Bielański - bardzo szczegółowa książka, która w sumie sporo wyjaśnia. Ale tak naprawdę egzamin był bardzo łatwy, więc jak ktoś ma dobrze opanowaną chemie z liceum, wystarczy tylko trochę doczytać.
Chemia organiczna- rzeź. Zarówno laborki jak i egzamin. Tutaj polecam notowanie, naprawdę pomaga. Babeczka podkreśla co najważniejsze i to musicie umieć na egzamin. Z książek Boyd, ale ona sam Wam to poleci
Historia medycyny i analityki medycznej - najnudniejsze wykłady, zaliczenie abcd,w sumie to podziwiam osoby, które notowały generalnie podają książkę Szumowskiego, ale ma chyba z 600 stron, więc nikomu nie chciało się czytać (chociaż były osoby, które przeczytały!), nauka z internetu i notatek starszych roczników
Angielski - książka do kupienia w punkcie ksera koło klinik, ale też babki sprzedają ją na pierwszych zajęciach, obowiązkowa
Pierwsza pomoc - brak książek
Medycyna laboratoryjna - heh, zaliczenie najprostsze na świecie, koleś prześle Wam slajdy jak go poprosicie i zaliczenie macie w indeksie
Obliczenia chemiczne - listy Wam dadzą i podobne zadania będą na kolokwiach
Propedeutyka - wszystko z zajęć, nie trzeba notować, nauczycie się w praktyce
Psychologia, socjologia - dają Wam materiały co zajęcia (psycho), z socjo robicie prezentacje, wysyłajcie sobie wzajemnie, bo z nich są zaliczenia
Statystyka - koleś poda Wam książkę, ale w sumie to trzeba to po prostu ogarnąć na zajęciach, da Wam slajdy i listy zadań i trzeba to zrozumieć

Miłego studiowania! Jak macie jakieś pytania - piszcie, mam też kilka książek do sprzedania jakby ktoś chciał
Awatar użytkownika
Pinsleepe
Posty: 101
Rejestracja: 12 mar 2011, o 08:45

Re: Analityka medyczna Wrocław 2013

Post autor: Pinsleepe »

Dziękuję bardzo za te wszystkie informacje! Na pewno się bardzo przydadzą A jak jest z dostępnością tych podręczników w bibliotece?

deVries
Posty: 672
Rejestracja: 15 kwie 2012, o 20:49

Re: Analityka medyczna Wrocław 2013

Post autor: deVries »

Jeśli chodzi o zdobycie Lipca Szmala to w kserze na Łukasiewicza mają, może nie od ręki ale wygrzebią i zrobią kopię - ja tam 2 razy kupowałem tą książkę. Nie wiem jak na analityce, ale na farmacji wymagali znajomości niektórych reakcji, które w jednej książce były, a w drugiej nie - więc warto chyba mieć dwie. A na laborki wystarczy Wojakowska, Szmal za ciężki do noszenia. Pozdrowienia dla przyszłych wydziałowych towarzyszy niedoli
Awatar użytkownika
inky
Posty: 12
Rejestracja: 14 lip 2013, o 10:07

Re: Analityka medyczna Wrocław 2013

Post autor: inky »

Hej! Szukam współlokatorki do pokoju w akademiku lub w mieszkaniu blisko uczelni, jeśli jesteś zainteresowana pisz na PW!
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości