Anatomia gray

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
aster
Posty: 108
Rejestracja: 23 cze 2011, o 13:26

Anatomia gray

Post autor: aster »

Czy anatomia graya to dobry podręcznik do anatomii na UMP? Czy rzeczywiście ma aż tyle błędów?

persil1991
Posty: 1673
Rejestracja: 22 maja 2008, o 22:21

Re: Anatomia gray

Post autor: persil1991 »

najlepszym będzie Woźniak, to taka biblia na UMP. Z Greya warto powtórzyć testy przed kolokwiami/egzaminem, u nas jedno koło było żywcem z tych testów.
aster
Posty: 108
Rejestracja: 23 cze 2011, o 13:26

Re: Anatomia gray

Post autor: aster »

Czyli sam Woźniak wystarczy? Bo to nie jest chyba za bardzo szczegółowy podręcznik? Nie warto kupować niczego wiecej?

persil1991
Posty: 1673
Rejestracja: 22 maja 2008, o 22:21

Re: Anatomia gray

Post autor: persil1991 »

Niektórzy korzystają z innych książek jak Pituchowa, Bochenek, Skawina, ale to raczej przypadłość pierwszorocznych. Na kolejnych latach takiej gorliwości nie widać
Wożniak plus wykłady plus testy = wystarczy. Zwłaszcza, że odkąd skrócili medycynę o staż to chyba nie narzekacie na nadmiar wolnego czasu, w czasie którego można by poczytać pasjonującą prozę Adasia
Awatar użytkownika
Burleska
Posty: 20
Rejestracja: 16 lip 2012, o 11:22

Re: Anatomia gray

Post autor: Burleska »

Jak dla mnie Gray był podstawą, bo wszystko było wytłumaczone (dosłownie jak dla debila). Woźniak to streszczenie i ciężko się z niego uczyć, lepiej powtarzać.
aster
Posty: 108
Rejestracja: 23 cze 2011, o 13:26

Re: Anatomia gray

Post autor: aster »

To opłaca się kupować Graya czy nie?
persil1991
Posty: 1673
Rejestracja: 22 maja 2008, o 22:21

Re: Anatomia gray

Post autor: persil1991 »

ja bym poczekał
aster
Posty: 108
Rejestracja: 23 cze 2011, o 13:26

Re: Anatomia gray

Post autor: aster »

bo mam okazję kupić taniej i muszę się szybko zdecydować. sama już nie wiem, na tym forum dużo osób krytykuje Graya, ale wiem, że studenci na UMP mają właśnie Graya i w związku z tym chciałabym, żeby ktoś kto z niego korzystał wypowiedział się na temat tego podręcznika. czy na UMP jest to dobra książka?
Murthad
Posty: 74
Rejestracja: 23 lip 2011, o 08:20

Re: Anatomia gray

Post autor: Murthad »

Jest jest dobry, i wcale nie ma błędów, tylko są pewne rozbieżności między anatomia polska a amerykańska. np. inny podział zwojów nerwowych, ale nie ma wcale tego tak duzo Ja się głównie uczyłem z tego i mam 4 z anaty Polecam
Awatar użytkownika
mickey_mouse
Posty: 641
Rejestracja: 25 kwie 2012, o 07:59

Re: Anatomia gray

Post autor: mickey_mouse »

Murthad, to mnie trochę uspokoiłeś, bo kupiłam sobie komplet Graya, a potem naczytałam się o jego beznadziejności ^^ może jednak nie będzie tak źle. Przeglądałam sobie też PDF Woźniaka i też mi się podoba, co prawda jeszcze nie wiem czego będą wymagać itp. ale odnoszę wrażenie, że w Woźniaku wszystko jest lepiej poukładane niż w Grayu.
Jeszcze jedno - zestaw Gray + Woźniak lepiej dogada się z Sobottą czy Netterem?
persil1991
Posty: 1673
Rejestracja: 22 maja 2008, o 22:21

Re: Anatomia gray

Post autor: persil1991 »

Do Woźniaka kompatybilny był Sobotta (ale trzeba zgrać wydania - wtedy w podręczniku są odnośniki do konkretnych stron w atlasie). Na UMP bardziej popularny jest Sobotta, ale w sumie obojętne, różnice kosmetyczne ^^
nowyanty
Posty: 16
Rejestracja: 6 lip 2013, o 19:53

Re: Anatomia gray

Post autor: nowyanty »

A z którym wydaniem Sobotty Woźniak jest kompatybilny"? Z tym z 2001, czy późniejszym?
persil1991
Posty: 1673
Rejestracja: 22 maja 2008, o 22:21

Re: Anatomia gray

Post autor: persil1991 »

Tak, z 2001.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 52 gości